Есіл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 23/3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 29 желтоқсанда № 6262 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 сәуірдегі № 29/4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 28.04.2018 № 29/4 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңының 8 бабының 1) тармақшасына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Есіл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
О.Ахметов
Аудандық мәслихат
хатшысы
С.Ағымбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімі Т.Ерсейітов
25 желтоқсан 2017 жыл
Есіл аудандық мәслихатының
2017 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 23/3 шешімімен
бекітілген
Есіл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Есіл ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Есіл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1 қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Есіл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2 қосымша);
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Есіл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3 қосымша);

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Есильскому району на 2018-2019 годы
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2017 года № 23/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 29 декабря 2017 года № 6262. Утратило силу решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 28 апреля 2018 года № 29/4.
Сноска. Утратило силу решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 28.04.2018 № 29/4 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Есильскому району на 2018-2019 годы.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата
О.Ахметов
Секретарь
районного маслихата
С.Агымбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Есильского района Т.Ерсеитов
25 декабря 2017 года
Утвержден
решением Есильского
районного маслихата
от 25 декабря 2017 года
№ 23/3
План по управлению пастбищами и их использованию по Есильскому району на 2018-2019 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Есильского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Есильскому району на 2018-2019 годы);
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Есильскому району на 2018-2019 годы);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Есильскому району на 2018-2019 годы);

4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Есіл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4 қосымша);
5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Есіл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5 қосымша);

4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Есильскому району на 2018-2019 годы);
5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Есильскому району на 2018-2019 годы);

6) Кент, ауыл маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Есіл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6 қосымша);
7) Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі (Есіл ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 7 қосымша).
Есіл ауданы бойынша

6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при поселке, селе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Есильскому району на 2018-2019 годы);
7) Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Есильскому району на 2018-2019 годы).
Приложение 1 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Есильскому району

171.
"Алиби-Есиль" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
172.
"Шаңырак Р" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
173.
"Агро-Олдиви" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
174.
"Орловка" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
175.
"Аксай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
176.
"№ 7 кәсіптік лицейі" мемлекеттік мекемесі
177.
"Есіл балалар үйі" мемлекеттік мекемесі
Есіл ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 2 қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Есіл ауданы үшін қолайлы жайылым айналымдарының схемасы
Жылдар
1 қаша
2 қаша
3 қаша
4 қаша
2018
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
жазғы мезгіл 2
демалатын қаша
2019
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 – жылына қашаны пайдалану кезегі
Есіл ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 3 қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Есіл ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың ауданы 207217 гектарды құрайды. Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 152559 гектар, елді мекендердің жерлерінде 38038 гектар, өнеркәсіп, көлік, байланыс және өзге де ауылшаруашылығы мақсатындағы емес жерлерінде 332 гектар, босалқы жерлерінде 19285 гектар.
Есіл ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 4 қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Аудан аумағында суаратын немесе суландыратын каналдары жоқ.
Жайылым пайдаланушылардың су көздеріне қол жеткізу схемасы
Есіл ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 5 қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Есіл ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 6 қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Есіл ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 7 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Қала, кент, ауыл, ауылдық округтердің атауы
2018 жылдағы қашалар саны
2019 жылдағы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Ақсай
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-
жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
2
Бұзылық
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
3
Знаменка
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
4
Заречный
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
5
Двуречный
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-
жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
6
Жаныспай
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
7
Интернационал
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
8
Қаракөл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
9
Красногорский
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-
жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
10
Красивинский
көктемгі- жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
11
Курское
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
12
Московское
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
13
Орловка
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-
жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
14
Раздольное
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
15
Свободное
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
16
Юбилейный
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
17
Ярославка
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-
жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
18
Есіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша

171.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Алиби-Есиль"
172.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Шанырак Р"
173.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Агро-Олдиви"
174.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Орловка"
175.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Аксай"
176.
Государственное учреждение "Профессиональный лицей № 7"
177.
Государственное учреждение "Есильский детский дом"
Приложение 2 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Есильскому району
на 2018-2019 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов Схема пастбищеоборотов, приемлемая для Есильского района
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2018
Весенне–летний сезон 1
Летний сезон 2
Осенний сезон 3
Отдыхающий загон
2019
Отдыхающий загон
Весенне–летний сезон 1
Летний сезон 2
Осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году
Приложение 3 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Есильскому району
на 2018-2019 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площадь сезонных пастбищ по Есильскому району составляет 207 217 гектаров.
В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 152559 гектаров, на землях населенных пунктов 38038 гектаров, на землях промышленности, транспорта, связи и иного несельскохозяйственного назначения 332 гектаров, на землях запаса 19285 гектаров.
Приложение 4 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Есильскому району
на 2018-2019 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителя Премьер-министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Оросительных или обводнительных каналов на территории района не имеется.
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Приложение 5 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Есильскому району
на 2018-2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Есильскому району
на 2017-2018 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при поселке, селе
Приложение 7 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию
по Есильскому району
на 2018-2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование города, поселка, сел, сельских округов
Количество загонов в 2018 году
Количество загонов в 2019 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Аксай
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
2
Бузулукский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний се­зон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
3
Знаменка
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
4
Зареченский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
5
Двуреченский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
6
Жаныспайский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
7
Интернациональный
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
8
Каракольский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
9
Красногорский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
10
Красивинский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
11
Курское
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
12
Московское
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
13
Орловка
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
14
Раздольное
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
15
Свободное
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
16
Юбилейный
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
17
Ярославка
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
18
Есиль
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон