2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 22/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 8 қаңтарда № 6298 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 4519399 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 719279,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 13000,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 34483 мың теңге;
трансферттер түсімі 3752635,9 мың теңге;
2) шығындар 4543048,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 2003641,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер 2007215 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 3573,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-2027290,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2027290,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 23.11.2018 № 39/3 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық бюджетке әлеуметтік салықты бөлу нормативі 100 пайыз мөлшерінде көзделгені ескерілсін.
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте, облыстық бюджеттен 2395987 мың теңге сомасында субвенция көзделгені ескерілсін.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте, Красивинский ауылдық округінің бюджетіне, аудандық бюджеттен 14564 мың теңге сомасында субвенция көзделгені ескерілсін.
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Аудандық бюджет бойынша нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында облыстық бюджеттен көзделген нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Аудандық бюджет бойынша нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
7. Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге аудандық бюджетте облыстық бюджетке қаражаттарды қайтару көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2017 года № 22/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 8 января 2018 года № 6298.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 4519399 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 719279,4 тысячи тенге;
неналоговые поступления 13000,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 34483 тысячи тенге;
поступления трансфертов 3752635,9 тысяч тенге;
2) затраты 4543048,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 2003641,4 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 2007215 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 3573,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-2027290,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2027290,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 23.11.2018 № 39/3 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть норматив распределения социального налога в районный бюджет в размере 100 процентов.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год из областного бюджета предусмотрена субвенция в сумме 2395987 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрена субвенция, передаваемая из районного бюджета бюджету Красивинского сельского округа в сумме 14564 тысячи тенге.
5. Учесть, в составе поступлений районного бюджета на 2018 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по районному бюджету определяется постановлением акимата Есильского района.
6. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2018 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по районному бюджету определяется постановлением акимата Есильского района.
7. Учесть, что в районном бюджете предусмотрен возврат средств в областной бюджет на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства, в том числе:

жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімінің 2018 жылдан 2020 жылға ауысуына;
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жұмыс берушілердің аударымдары бойынша мөлшерлемелердің азаюына.
8. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт салаларының мамандарына, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
9. 2018 жылы бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеу 3573,6 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 04.04.2018 № 28/2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2018 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 23.11.2018 № 39/3 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Аудан бюджетінде 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес 2018-2020 жылдарға арналған кент, әрбір ауыл, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары көзделгені ескерілсін.
13. Аудан бюджетінде 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес 2018-2020 жылдарға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына кент, ауылдар, ауылдық округтер арасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
13-1. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында Есіл қаласының бюджетіне берілетін нысаналы трансферттер 13 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. Шешім 13-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 28.04.2018 № 29/2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
О.Ахметов
Аудандық мәслихат
хатшысы
С.Ағымбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімі Т.Ерсейітов
22 желтоқсан 2017 жыл
Есіл аудандық мәслихатының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы

переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год;
уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование.
8. Установить специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Предусмотреть погашение основного долга по бюджетным кредитам в 2018 году в сумме 3573,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 04.04.2018 № 28/2 (вводится в действие с 01.01.2018).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 23.11.2018 № 39/3 (вводится в действие с 01.01.2018).
11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 6.
12. Учесть, что в бюджете района предусмотрены бюджетные программы поселка, сел, сельских округов на 2018-2020 годы, согласно приложениям 7, 8, 9.
13. Учесть, что в бюджете района предусмотрены трансферты органам местного самоуправления между поселком, селами, сельскими округами на 2018-2020 годы, согласно приложениям 10, 11, 12.
13-1. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2018 год предусмотрены целевые трансферты бюджету города Есиль согласно приложению 13.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата Есильского района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 28.04.2018 № 29/2 (вводится в действие с 01.01.2018).
14. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата
О.Ахметов
Секретарь районного
маслихата
С.Агымбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Есильского района Т.Ерсеитов
22 декабря 2017 года
Приложение 1
к решению Есильского
районного маслихата
от 22 декабря 2017 года

421
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға грант
4810
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
2343
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге
1903
Техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар Тiзбесiн кеңейтуге
851
Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
6800,6
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
15842
Ауданның бiлiм бөлімі
83456
Тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
483
Оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
4493
Ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
9329
Жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге
69151
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
208000
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
208000
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
208000
Бюджеттік несиелер
2007215
оның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
7215
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
7215
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2000000
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылысына
2000000
Есіл аудандық мәслихатының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 22/2 шешіміне
5 қосымша
2018 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 23.11.2018 № 39/3 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
1019748,3
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1019748,3
оның iшiнде:
Ауданның бiлiм бөлімі
158987,9
Бiлiм беру объектілерінің жөндеуіне
106276
Бiлiм беру объектілеріне мектеп автобустарын сатып алуға
14281
Бiлiм беру объектілері үшін блокты-модульдік қазандық сатып алуға
9597
Мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізуге
15074
Аудандық және қалалық мектептерді Wi-Fi желілерімен жабдықтауға
6185,9
"Денсаулық пен тіршілік дағдыларын қалыптастыру, сонымен қатар кәмелетке толмаған жасөспірімдер арасында өзіне-өзі қол жұмсаудың алдын алу" бағдарламасын енгізуге

421
гранты на реализацию новых бизнес-идей
4810
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2343
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
1903
На расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
851
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
6800,6
На выплату государственной адресной социальной помощи
15842
Отдел образования района
83456
На доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам
483
На доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
4493
На доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
9329
На доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
69151
Целевые трансферты на развитие
208000
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
208000
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года
208000
Бюджетные кредиты
2007215
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
7215
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
7215
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района
2000000
На реконструкцию и строительство систем тепло-водоснабжения и водоотведения
2000000
Приложение 5
к решению Есильского
районного маслихата
от 22 декабря 2017 года
№ 22/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2018 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 23.11.2018 № 39/3 (вводится в действие с 01.01.2018).
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
1019748,3
Целевые текущие трансферты
1019748,3
в том числе:
Отдел образования района
158987,9
На ремонт объектов образования
106276
На приобретение школьных автобусов для объектов образования
14281
На приобретение блочно-модульных котельных для объектов образования
9597
На приобретение и доставку учебников для школ
15074
На оснащение Wi-Fi сетями районные и городские школы
6185,9
На внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних"

1728
Есіл ауданының білім беру бөлімінің Есіл қалалық С.Серіков атындағы орта мектебі мектеп жанындағы интернатымен КММ қамтамасыз етуге
5846
Ауданның ветеринария бөлімі
34543,1
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
29564
Ірі қара малдың нодулярлы дерматитіне қарсы екпе жұмыстарын жүргізуге
2128
Бруцелезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге
2851,1
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
13897,9
Еңбек нарығын дамытуға, оның iшiнде:
1924
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға грант
1924
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
11367,9
Қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеу субсидиясына

1728
На содержание КГУ СШ им. С.Серикова г.Есиль с пришкольным интернатом отдела образования Есильского района
5846
Отдел ветеринарии района
34543,1
На проведение противоэпизоотических мероприятий
29564
На проведение вакцинации против нодулярного дерматита крупного рогатого скота
2128
Возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направленных на санитарный убой
2851,1
Отдел занятости и социальных программ района
13897,9
На развитие рынка труда, в том числе:
1924
гранты на реализацию новых бизнес-идей
1924
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
11367,9
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов