Жақсы ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 6С-19-3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 29 желтоқсанда № 6259 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2018 жылғы 16 мамырдағы № 6С-25-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 16.05.2018 № 6С-25-4 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6 бабы 1 тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңы 8 бабының 1) тармақшасына сәйкес, Жақсы ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Жақсы ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық
мәслихатының сессия
төрәйымы
Г.Мухамбетжанова
Жақсы аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Жанәділов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Жақсы ауданының әкімі Қ.Сүйіндіков
2017 жыл "22" 12
"Жақсы ауданының
жер қатынастар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысының міндетін
атқарушы
Ж.Абылкасымова
"22" 12 2017 жыл
"Жақсы ауданының
ауылшаруашылық бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
А.Ділдебаева
"22" 12 2017 жыл
Жақсы аудандық мәслихаттың
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 6С-19-3 шешімімен
бекітілді
Жақсы ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жақсы ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Жақсы ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1 қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Жақсы ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2 қосымша);
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Жақсы ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3 қосымша);

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Жаксынскому району на 2017-2018 годы
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2017 года № 6С-19-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 29 декабря 2017 года № 6259. Утратило силу решением Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 16 мая 2018 года № 6С-25-4
Сноска. Утратило силу решением Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 16.05.2018 № 6С-25-4 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Жаксынскому району на 2017-2018 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
сессии Жаксынского
районного маслихата
Г.Мухамбетжанова
Секретарь Жаксынского
районного маслихата
Б.Джанадилов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Жаксынского района К.Суюндиков
"22"12 2017 год
Исполняющая обязанности
руководителя государственного
учреждения "Отдел земельных
отношений Жаксынского района"
Ж.Абылкасымова
"22" 12 2017 год
Руководитель
государственного учреждения
"Отдела сельского хозяйства
Жаксынского района
А.Дильдибаева
"22" 12 2017 год
Утверждено
решением Жаксынского
районого маслихата
от 22 декабря 2017 года
№ 6С-19-3
План по управлению пастбищами и их использованию по Жаксынскому району на 2017-2018 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Жаксынского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Жаксынскому району на 2017-2018 годы);
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Жаксынскому району на 2017-2018 годы);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Жаксынскому району на 2017-2018 годы);

4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Жақсы ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4 қосымша);
5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Жақсы ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5 қосымша);

4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленнуюсогласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Жаксынскому району на 2017-2018 годы);
5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Жаксынскому району на 2017-2018 годы);

6) Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Жақсы ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6 қосымша);
7) Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі (Жақсы ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 7 қосымша).
Жақсы ауданы бойынша

6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Жаксынскому району на 2017-2018 годы);
7) Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Жаксынскому району на 2017-2018 годы).
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их пользованию
по Жаксынскому району

115
"Тугел-Аубакир и К" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
116
"Тугел-С" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
117
Шанырак Агро 2030 жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
118
"Шубартау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
119
"Шункырколь" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
120
"Бектауыл" ауылшаруашылық өндіру кооперативі
121
Мемлекеттік іріктеу сынау участкесі
Жақсы ауданы бойынша
2017-2018 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
2 қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Жақсы ауданы үшін қолайлы жайылымайналымдарының схемасы
Жылдар
1 қаша
2 қаша
3 қаша
4 қаша
2017
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
демалатын қаша
2018
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4–жылына қашаны пайдалану кезегі.
Жақсы ауданы бойынша
2017-2018 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
3 қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Жақсы ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 339214,84 гектарды құрайды. Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 253585 гектар, елді мекендердің жерлерінде 38910 гектар, босалқы жерлерінде 46719,84 гектар.
Жақсы ауданы бойынша
2017-2018 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
4 қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Аудан аумағында суаратын немесе суландыратын каналдары жоқ.
Жақсы ауданы бойынша
2017-2018 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
5 қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Жақсы ауданы бойынша
2017-2018 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
6 қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Жақсы ауданы бойынша
2017-2018 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына
7 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдық округтің, атауы
2017 жылығы қашалар саны
2018 жылығы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Жақсы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
2
Белағаш
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
де­ма­ла­тын қа­ша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
де­ма­ла­тын қа­ша
3
Подгорное
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
4
Запорожье
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
5
Ешім
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
6
Жаңақиима
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
7
Терісаққан
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
8
Беловод
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
9
Тарас
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
10
Новокиенка
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
11
Киев
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
12
Калинин
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
13
Қызылсай
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
14
Чапай
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл

115
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тугел-Аубакир и К"
116
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тугел-С"
117
Товарищество с ограниченной ответственностью "Шанырак Агро 2030"
118
Товарищество с ограниченной ответственностью "Шубартау"
119
Товарищество с ограниченной ответственностью "Шункырколь"
120
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Бектауыл"
121
Государственный сортоиспытательный участок
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Жаксынскому району
на 2017-2018 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов для Жаксынского района
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2017
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2018
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Жаксынского району
на 2017-2018 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Жаксынскому району составляет 339214,84 гектаров. В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 253585 гектаров, на землях населенных пунктов 38910 гектаров, на землях запаса 46719,84 гектаров.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Жаксынскому району
на 2017-2018 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Оросительных или обводнительных каналов на территории района не имеется.
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Жаксынскому району
на 2017-2018 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Жаксынскому району
на 2017-2018 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Жаксынскому району
на 2017-2018 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел, сельских округов
Количество загонов в 2017 году
Количество загонов в 2018 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Жаксы
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
2
Белагаш
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
3
Подгорное
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
4
Запорожский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
5
Ишимский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
6
Жанакииминский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
7
Терсаканский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
8
Беловодский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
9
Тарасовский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
10
Новокиенский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
11
Киевское
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
12
Калининский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
13
Кызылсайский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
14
Чапаевское
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон