2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 1/22 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 16 қаңтарда № 6350 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қорғалжын аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2 277 808,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 200 152,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 234,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 817,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 045 604,9 мың теңге;
2) шығындар – 2 279 700,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 115 872,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 133 478,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 605,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – (-100,0) мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 100,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-117 664,5) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 117 664,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 14.12.2018 № 1/35 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Келесі көздердің есебінен аудан бюджетінің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлiк құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
мемлекеттік баж;
2) салықтық емес түсімдер, оның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кіріс бөлігінің түсетін түсімдері;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
өзге де салықтық емес түсiмдер;

О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2017 года № 1/22. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 16 января 2018 года № 6350.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Коргалжынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 277 808,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 200 152,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 234,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 817,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 045 604,9 тысяч тенге;
2) затраты – 2 279 700,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 115 872,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 133 478,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 605,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – (-100,0) тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 100,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-117 664,5) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 117 664,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 14.12.2018 № 1/35 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
государственная пошлина;
2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступления части чистого дохода государственных предприятий;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из государственного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;

3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
жердi және материалдық емес активтердi сату.
4) трансферттердің түсімдері, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер;
нысаналы даму трансферттері;
субвенциялар.
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте субвенция көлемдері 1 691 276,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістерінің құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Қорғалжын ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістерінің құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. 2018 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 5 358,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың жалақыларымен және тарифтiк ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.
9. 2018 жылға арналған аудан бюджетінің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Ауыл, ауылдық округтердің 2018 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына 2018 жылға арналған трансферттер сомаларын бөлу көлемдері 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қорғалжын аудандық
мәслихат сессиясының
төрағасы
Б.Досанбаев
Қорғалжын аудандық
мәслихат хатшысы
Ө.Балғабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қорғалжын ауданының
әкімі
Қ.Рыскелдінов

3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажа земли и нематериальных активов;
4) поступлений трансфертов, в том числе:
целевых текущих трансфертов;
целевых трансфертов на развитие;
субвенций.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены объемы субвенций в сумме 1 691 276,0 тысяч тенге.
4. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2018 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
5. Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата Коргалжынского района.
6. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2018 год целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 5 358,0 тысяч тенге.
8. Установить специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и тарифными ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Утвердить перечень районных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2018 год, согласно приложению 6.
10. Утвердить бюджетные программы сел, сельских округов на 2018 год, согласно приложению 7.
11. Утвердить на 2018 год объемы распределения сумм трансфертов органам местного самоуправления согласно приложению 8.
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
Коргалжынского районного
маслихата
Б.Досанбаев
Секретарь Коргалжынского
районного маслихата
О.Балгабаев
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Коргалжынского
района
К.Рыскельдинов

29 400,4
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
9 093,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 243,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2 850,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
20 307,4
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 289,7
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
7 761,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 256,7
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
103 742,4
1
Ауыл шаруашылығы
81 043,6
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
14 944,3
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 944,3
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
66 099,3
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 454,7
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 042,5
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс - шараларды өткізу
786,1
011
Эпизоотияға қарсы іс - шаралар жүргізу
38 162,3
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
15 653,7
6
Жер қатынастары
9 523,9
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9 523,9
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 023,9
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
500,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
13 174,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
13 174,9
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
13 174,9
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
7 632,6
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
7 632,6
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
7 632,6
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

29 400,4
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
9 093,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
6 243,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 850,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
20 307,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
11 289,7
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
7 761,0
006
Капитальные расходы государственного органа
1 256,7
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
103 742,4
1
Сельское хозяйство
81 043,6
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
14 944,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
14 944,3
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
66 099,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
10 454,7
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 042,5
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
786,1
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
38 162,3
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
15 653,7
6
Земельные отношения
9 523,9
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9 523,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9 023,9
004
Организация работ по зонированию земель
500,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
13 174,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
13 174,9
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
13 174,9
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
7 632,6
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
7 632,6
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
7 632,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

390,0
Оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
400,0
Жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге
46 709,0
Ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
611,0
Бюджеттік несиелер
133 478,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
133 478,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
133 478,0
Қорғалжын аудандық
мәслихатының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 1/22 шешіміне
5 қосымша
2018 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 14.12.2018 № 1/35 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
1
2
Барлығы
275 732,5
Ағымдағы нысаналы трансферттер
162 485,9
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
52 139,7
Бiлiм беру объектілеріне мектеп автобустарын сатып алуға
14 281,0
Бiлiм беру объектілері үшін блокты-модульдік қазандық сатып алуға
12 212,5
Бiлiм беру объектілері үшін қазандықтар және қазандық жабдықтарын сатып алуға
11 230,0
Мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізуге
9 910,0
аудандық және қалалық мектептерді Wi-Fi желілерімен жабдықтауға
3 498,2
"Денсаулық пен тіршілік дағдыларын қалыптастыру, сонымен қатар кәмелетке толмаған жасөспірімдер арасында өзіне-өзі қол жұмсаудың алдын алу" бағдарламасын енгізуге
1 008,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
43 879,1
Жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
13 879,1
Қорғалжын ауданының Қорғалжын ауылындағы таратушы желілерінің ағымдағы жөндеуге
30 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
53 816,0
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
35 502,3
Бруцелезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге
15 653,7
Ірі қара малдың нодулярлы дерматитіне қарсы екпе жұмыстарын жүргізуге
2 660,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
12 651,1
Еңбек нарығын дамытуға, оның iшiнде:
5 934,0
Қоғамдық жұмысқа

390,0
На доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
400,0
На доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
46 709,0
На доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
611,0
Бюджетные кредиты
133 478,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
133 478,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
133 478,0
Приложение 5
к решению Коргалжыного
районного маслихата
от 22 декабря 2017 года
№ 1/22
Целевые трансферты из областного бюджета на 2018 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 14.12.2018 № 1/35 (вводится в действие с 01.01.2018).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
1
2
Всего
275 732,5
Целевые текущие трансферты
162 485,9
в том числе:
Отдел образования района (города областного значения)
52 139,7
На приобретение школьных автобусов для объектов образования
14 281,0
На приобретение блочно-модульных котельных для объектов образования
12 212,5
На приобретение котлов и котельного оборудования для объектов образования
11 230,0
На приобретение и доставку учебников для школ
9 910,0
На оснащение Wi-Fi сетями районные и городские школы
3 498,2
На внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних"
1 008,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
43 879,1
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
13 879,1
Текущий ремонт разводящих сетей в селе Коргалжын Коргалжынского района
30 000,0
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
53 816,0
На проведение противоэпизоотических мероприятий
35 502,3
Возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направленных на санитарный убой
15 653,7
На проведение вакцинации против нодулярного дерматита крупного рогатого скота
2 660,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
12 651,1
На развитие рынка труда, в том числе:
5 934,0
На общественные работы

4 010,0
Жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға грант
1 924,0
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
6 717,1
Нысаналы даму трансферттерi
113 246,6
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
113 246,6
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға
87 458,0
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға

4 010,0
Гранты на реализацию новых бизнес-идей
1 924,0
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
6 717,1
Целевые трансферты на развитие
113 246,6
в том числе:
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
113 246,6
На строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
87 458,0
На проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда