Шортанды аудандық мәслихатының 2016 жылғы 24 желтоқсандағы № С-12/2 "2017-2019 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2017 жылғы 18 сәуірдегі № С-15/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 24 сәуірде № 5901 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 104, 106, 109 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақмола облыстық мәслихатының 2017 жылғы 29 наурыздағы № 6С-9-5 "Ақмола облыстық мәслихатының 2016 жылғы 12 желтоқсандағы № 6С-7-2 "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5863 тіркелген) шешімі негізінде Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2017-2019 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" 2016 жылғы 24 желтоқсандағы № С-12/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5683 тіркелген, 2017 жылдың 14 қаңтарында аудандық "Вести", "Өрлеу" газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 079 961,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 803 909 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 052,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 448,3 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 231 551,9 мың теңге;
2) шығындар – 4 044 056 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 80 685 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 105 509 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 24 824 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 56 765 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 56 765 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -101 544,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 101 544,6 мың теңге.";
8 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"8. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2017 жылға 14 666,4 мың теңге сомасында бекітілсін.";
келесі мазмұндағы 13-1 тармағымен толықтырылсын:
"13-1. 2017 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан 20 859,6 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың еркін қалдықтары келесі мақсаттарға бағытталсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Шортандинского районного маслихата от 24 декабря 2016 года № С-12/2 "О бюджете района на 2017-2019 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 18 апреля 2017 года № С-15/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 24 апреля 2017 года № 5901
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 104, 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании решения Акмолинского областного маслихата от 29 марта 2017 года № 6С-9-5 "О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 6С-7-2 "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5863) Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О бюджете района на 2017-2019 годы" от 24 декабря 2016 года № С-12/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5683, опубликовано 14 января 2017 года в районных газетах "Вести", "Өрлеу") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2017-2019 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 079 961,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 803 909 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 052,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 448,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 231 551,9 тысяч тенге;
2) затраты – 4 044 056 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 80 685 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 105 509 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24 824 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 56 765 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 56 765 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -101 544,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 101 544,6 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 14 666,4 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Направить свободные остатки бюджетных средств в сумме 20 859,6 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2017 года на следующие цели:

1) республикалық және облыстық бюджеттен бөлінген 12 962,8 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді кері қайтаруға, оның ішінде: республикалық бюджеттен 12 312,5 мың теңге, облыстық бюджеттен 1,5 мың теңге, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 648,8 мың теңге;
2) мамандармен 2016 жылы бюджет кірісіне 206107 "Жергілікті бюджеттен бұрын алынған пайдаланылмаған қаражаттарды қайтару" кодына қайтарылған 132,5 мың теңге сомасындағы ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау көрсетуге арналған пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді облыстық бюджетке кері қайтаруға;
3) аудан мектептері үшін Шортанды ауданының "Білім беру бөлімі" ММ мемлекеттік рәміздер сатып алуға 3 000 мың теңге сомасында;
4) Бозайғыр аулының "Бөбек" балалар бақшасына жылу қазандығын орнатуға 1 400 мың теңге сомасында;
5) Шортанды кентінің "Ақ бота" балалар бақшасына қосымша жылу қазандығын орнатуға 1 000 мың теңге сомасында;
6) № 3 Шортанды орта мектебі үшін жылу қазандығын сатып алуға 2 364,3 мың теңге сомасында.";
келесі мазмұндағы 13-2 тармағымен толықтырылсын:
"13-2. Республикалық бюджетке 7 634,4 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді кері қайтару есепке алынсын.";
шешімнің 1, 5, 11, 12 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрайымы
Ғ.Даитова
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Д.Отаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Шортанды ауданының әкімі Г.Сәдуақасова
18.04.2017 ж.
Шортанды аудандық
мәслихатының
2017 жылғы 18 сәуірдегі

1) на возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского и областного бюджета в сумме 12 962,8 тысяч тенге, в том числе: из республиканского бюджета 12 312,5 тысяч тенге, из областного бюджета 1,5 тысяч тенге, из Национального фонда Республики Казахстан 648,8 тысяч тенге;
2) на возврат в областной бюджет неиспользованных целевых трансфертов на оказание социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты в сумме 132,5 тысяч тенге, возвращенных специалистами в 2016 году в доход бюджета на код 206107 "Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета";
3) на приобретение государственной символики ГУ "Отдел образования" Шортандинского района для школ района в сумме 3 000 тысяч тенге;
4) на установку отопительного котла для детского сада "Бөбек" в селе Бозайгыр в сумме 1 400 тысяч тенге;
5) на установку дополнительного отопительного котла для детского сада "Ақ бота" в поселке Шортанды в сумме 1 000 тысяч тенге;
6) на приобретение отопительного котла для Шортандинской средней школы № 3 в сумме 2 364,3 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 13-2 следующего содержания:
"13-2. Учесть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в республиканский бюджет в сумме 7 634,4 тысяч тенге.";
приложения 1, 5, 11, 12 к решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 настоящего решения.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
районного маслихата
Г.Даитова
Секретарь
районного маслихата
Д.Отаров
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Шортандинского района Г.Садвокасова
18.04.2017 г.
Приложение 1
к решению Шортандинского
районного маслихата

6864
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2675
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
40026,2
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
16325
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
150241,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
159497,9
1
Әлеуметтiк қамтамасыз ету
12220
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
12220
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
300
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
4541
025
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
7379
2
Әлеуметтiк көмек
107728,2
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
9059
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
9059
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
98669,2
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
50057
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
22500
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
810
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
8616
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
16686,2
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
39549,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
39504,7
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22644,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
318
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
8961
054
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
7581
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
45
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
45
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

6864
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2675
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
40026,2
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16325
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
150241,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
159497,9
1
Социальное обеспечение
12220
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
12220
005
Государственная адресная социальная помощь
300
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
4541
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
7379
2
Социальная помощь
107728,2
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
9059
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
9059
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
98669,2
002
Программа занятости
50057
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22500
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
810
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
8616
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
16686,2
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
39549,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
39504,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22644,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
318
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы
8961
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
7581
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
45
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы
45
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

7581
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге
6879
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
7017
Техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге
1944
Тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
1918
Оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
2544
Мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштер орнатуға
45
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
249575
соның ішінде:
Бозайғыр ауылында электрмен жабдықтау желілерін салуға
249575
Шортанды аудандық
мәслихатының
2017 жылғы 18 сәуірдегі
№ С-15/2 шешіміне
4 қосымша
Шортанды аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 24 желтоқсандағы
№ С-12/2 шешіміне
12 қосымша
2017 жылға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Атауы
Сома, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер

7581
На внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
6879
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
7017
На расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
1944
На доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам
1918
На доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
2544
На установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
45
Целевые трансферты на развитие
249575
в том числе:
На строительство сетей электроснабжения в селе Бозайгыр
249575
Приложение 4
к решению Шортандинского
районного маслихата
№ С-15/2
от 18 апреля 2017 года
Приложение 12
к решению Шортандинского
районного маслихата
№ С-12/2
от 24 декабря 2016 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2017 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты

230519,2
соның ішінде:
Жергілікті емес ұлт өкілдері мектептерінің оқушылары үшін мемлекеттік тілден іс-шаралар өткізуге
1609
Бектау ауылының орта мектебіне күрделі жөндеу жүргізуге
80767
Шортанды кентінің жолдарын ағымдағы жөндеуге
30000
"Ключи ауылының кіреберіс жолын күрделі жөндеу" жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу
12532
"Бозайғыр ауылының кіреберіс жолымен кентішілік жолдың күрделі жөндеуіне" жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
11931
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
27427
Бруцелезбен ауырған санитариялық союға жіберілген ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге
13127
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың жылу беру мезгіліне дайындалуға
22000
Мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізуге
12160,2
Қысқа мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруын
11200
Қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеуге
7766
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
780985,7
соның ішінде:
Дамса ауылы мен Научный кентінің кәріз желілерін қайта жаңартуға
102400
Бозайғыр ауылында электрмен жабдықтау желілерін салуға
26700
Шортанды кентінде жаңа жеке тұрғын үй құрылысының учаскілеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдар құрылысына кешенді ведомстводан тыс сараптама өткізумен жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
4962
Научный кентінде жаңа жеке тұрғын үй құрылысының учаскілеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдар құрылысына кешенді ведомстводан тыс сараптама өткізумен жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
2172
Төңкеріс ауылында ажыратушы сумен жабдықтау желілерін жаңартуға жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
6500
Бозайғыр ауылында 140 орындық балабақша құрылысына жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
8000
Төңкеріс ауылында 140 орындық балабақша құрылысы жобасын жергілікті жерге байланыстыруға
8000
"Шортанды Су" ШЖҚ МКК жарғылық капиталын ұлғайтуға
39765
"Жолымбет коммунальдық қызметі" ШЖҚ МКК жарғылық капиталын ұлғайтуға
17000
Шортанды кентінің су құбырлары желілерін және су бұруларын қайта жаңартуға (3-кезек)
561012
Шортанды ауданы Ключи ауылындағы Ключи орта мектебіне инженерлік желілермен блок-модульді қазандық салуғу ЖСҚ әзірлеу
4474,7

230519,2
в том числе:
На проведение мероприятий по государственному языку для учащихся школ некоренной национальности
1609
На проведение капитального ремонта средней школы села Бектау
80767
На текущий ремонт дорог в поселке Шортанды
30000
На разработку проектно-сметной документации на "Капитальный ремонт подъездной дороги к селу Ключи"
12532
На разработку проектно-сметной документации на "Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог с подъездной дорогой села Бозайгыр"
11931
На проведение противоэпизоотических мероприятий
27427
На возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направляемых на санитарный убой
13127
На подготовку к отопительному сезону теплоснабжающим предприятиям
22000
На приобретение и доставку учебников для школ
12160,2
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
11200
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов
7766
Целевые трансферты на развитие
780985,7
в том числе:
На реконструкцию канализационных сетей в селе Дамса и поселке Научный
102400
На строительство сетей электроснабжения в селе Бозайгыр
26700
На разработку проектно-сметной документации с проведением комплексной вневедомственной экспертизы на строительство инженерно-коммуникационной инфрастурктуры к участкам нового индивидуального жилищного строительства в поселке Шортанды
4962
На разработку проектно-сметной документации с проведением комплексной вневедомственной экспертизы на строительство инженерно-коммуникационной инфрастурктуры к участкам нового индивидуального жилищного строительства в поселке Научный
2172
На разработку проектно-сметной документации на реконструкцию разводящих сетей водоснабжения в селе Тонкерис
6500
На разработку проектно-сметной документации на строительство детского сада на 140 мест в селе Бозайгыр
8000
На привязку проекта к местности, строительство детского сада на 140 мест в селе Тонкерис
8000
На увеличение уставного капитала ГКП на ПХВ "Шортанды Су"
39765
На увеличение уставного капитала ГКП на ПХВ "Жолымбетская коммунальная служба"
17000
На реконструкцию водопроводных сетей и водоотведения поселка Шортанды (3 очередь)
561012
На разработку проектно-сметной документации на строительство блок-модульной котельной с инженерными сетями для Ключевской средней школы в селе Ключи Шортандинского района
4474,7