2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2017 жылғы 8 желтоқсандағы № 217 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 желтоқсанда № 5771 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 8-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 150 382 410,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 38 070 147 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 3 763 156,2 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 108 549 107,6 мың теңге;
2) шығындар - 151 545 295,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 5 586 496,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 10 640 817 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 5 054 320,3 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - - 6 749 381,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 6 749 381,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 22.02.2018 № 251 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.05.2018 № 290 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.08.2018 № 316 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі ); 09.11.2018 № 343 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.12.2018 № 349 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2018 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу аудандардың және Ақтөбе қаласының бюджеттеріне мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша: Ақтөбе қаласына - 30 пайыз, Байғанинге - 50 пайыз, Мұғалжарға - 50 пайыз, Хромтауға - 60 пайыз және Әйтекеби, Алға, Ырғыз, Қарғалы, Мәртөк, Темір, Ойыл, Қобда, Шалқар аудандарына 100 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша: Ақтөбе қаласына - 30 пайыз, Байғанинге - 50 пайыз, Мұғалжарға - 50 пайыз, Хромтауға - 60 пайыз және Әйтекеби, Алға, Ырғыз, Қарғалы, Мәртөк, Темір, Ойыл, Қобда, Шалқар аудандарына 100 пайыздан;

Об областном бюджете на 2018-2020 годы
Решение маслихата Актюбинской области от 8 декабря 2017 года № 217. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 27 декабря 2017 года № 5771. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы" Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы - 150 382 410,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 38 070 147 тысячи тенге;
неналоговые поступления - 3 763 156,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 108 549 107,6 тысячи тенге;
2) затраты - 151 545 295,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 5 586 496,7 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 10 640 817 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 5 054 320,3 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - - 6 749 381,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета - 6 749 381,1 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 22.02.2018 № 251 (вводится в действие с 01.01.2018); от 22.05.2018 № 290 (вводится в действие с 01.01.2018); от 15.08.2018 № 316 (вводится в действие с 01.01.2018); от 09.11.2018 № 343 (вводится в действие с 01.01.2018); от 10.12.2018 № 349 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить на 2018 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов и города Актобе в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты: по городу Актобе - 30 процентов, Байганинскому - 50 процентов, Мугалжарскому - 50 процентов, Хромтаускому - 60 процентов и Айтекебийскому, Алгинскому, Иргизскому, Каргалинскому, Мартукскому,
Темирскому, Уилскому, Хобдинскому, Шалкарскому районам по 100 процентов;
2) по социальному налогу: по городу Актобе - 30 процентов, Байганинскому - 50 процентов, Мугалжарскому - 50 процента, Хромтаускому - 60 процентов и Айтекебийскому, Алгинскому, Иргизскому, Каргалинскому, Мартукскому, Темирскому, Уилскому, Хобдинскому, Шалкарскому районам по 100 процентов;

3) төлем көзінде салық салынбайтын кірістерге жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер Ақтөбе қаласы және аудандар бюджеттеріне толығымен есептеледі.
3. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджетке Ақтөбе қаласы бюджетінен және аудандық бюджеттен бюджеттік алып қоюлардың көлемі 5 983 000 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Мұғалжардан - 2 233 000 мың теңге;
Ақтөбе қаласынан - 3 750 000 мың теңге.
4. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте Ақтөбе қаласы бюджетінен және аудандық бюджеттерден трансферттер түсімі:
1 983 000 мың теңге - "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға ауыстыруға;
630 907 мың теңге - "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдары бойынша мөлшерлемелерді азайтуға байланысты көзделсін.
Ақтөбе қаласы бюджетінен және аудандық бюджеттерден трансферттердің көрсетілген сомаларының облыстық бюджетке түсімдері облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 4 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 22.05.2018 № 290 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8-бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2018 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 28 284 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 405 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 28 284 теңге.
6. Қазақстан Республикасының "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11-бабына сәйкес 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғын жайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.

3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджеты районов и города Актобе.
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2018 год объемы бюджетных изъятий из районного бюджета и бюджета города Актобе в областной бюджет в сумме 5 983 000 тысячи тенге, в том числе:
Мугалжарского - 2 233 000 тысячи тенге;
города Актобе - 3 750 000 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2018 год поступления трансфертов из районных бюджетов и бюджета города Актобе в связи с:
переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения" - 1 983 000 тысячи тенге;
уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" - 630 907 тысяча тенге.
Поступления в областной бюджет указанных сумм трансфертов из районных бюджетов и бюджета города Актобе определяются на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным решением маслихата Актюбинской области от 22.05.2018 № 290 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018 -2020 годы" установлено:
с 1 января 2018 года:
1) минимальный размер заработной платы - 28 284 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 405 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 28 284 тенге.
6. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы" установлен с 1 января 2018 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.

7. Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12-бабына сәйкес 2018 жылға республикалық бюджеттен облыстық бюджетке берілетін субвенция 56 275 267 мың теңге сомасында көзделді.
8. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемі 22 814 000 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Әйтекебиге - 2 429 000 мың теңге;
Алғаға - 2 733 000 мың теңге;
Байғанинге - 121 000 мың теңге;
Ырғызға - 2 282 000 мың теңге;
Қарғалыға - 1 970 000 мың теңге;
Мәртөкке - 3 222 000 мың теңге;
Темірге - 930 000 мың теңге;
Ойылға - 2 629 000 мың теңге;
Қобдаға - 2 780 000 мың теңге;
Шалқарға - 3 718 000 мың теңге.
9. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
ішкі істер органдары қызметкерлерінің сыныптық біліктілігі үшін үстемеақы мөлшерлерін ұлғайтуға - 31 653 мың теңге;
ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге - 458 927 мың теңге;
инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге - 2 428 991 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға - 201 716 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға - 449 804 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне - 602 089 мың теңге;
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге - 115 731 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге - 16 468 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға - 66 749 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға - 203 307 мың теңге;
кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге - 8 500 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға - 4 000 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға - 607 833 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 123 295 мың теңге;

7. В соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы" предусмотрена на 2018 год субвенция, передаваемая из республиканского бюджета в областной бюджет в сумме 56 275 267 тысяч тенге.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 22 814 000 тысяч тенге, в том числе:
Айтекебийскому - 2 429 000 тысяч тенге;
Алгинскому - 2 733 000 тысячи тенге;
Байганинскому - 121 000 тысяча тенге;
Иргизскому - 2 282 000 тысячи тенге;
Каргалинскому - 1 970 000 тысяч тенге;
Мартукскому - 3 222 000 тысячи тенге;
Темирскому - 930 000 тысяч тенге;
Уилскому - 2 629 000 тысяч тенге;
Хобдинскому - 2 780 000 тысяч тенге;
Шалкарскому - 3 718 000 тысяч тенге.
9. Учесть в областном бюджете на 2018 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
31 653 тысяч тенге - на увеличение размеров надбавки за классную квалификацию сотрудников органов внутренних дел;
458 927 тысяч тенге - на повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
2 428 991 тысяча тенге - на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
201 716 тысяч тенге - на субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
449 804 тысяч тенге - на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
602 089 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
115 731 тысяч тенге - на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения;
16 468 тысяча тенге - на введение стандартов оказания специальных социальных услуг;
66 749 тысяча тенге - на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
203 307 тысяч тенге - на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
8 500 тысяч тенге - на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
4 000 тысяч тенге - на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
607 833 тысяч тенге - на развитие рынка труда;
123 295 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;

орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге - 327 611 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге - 53 235 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге - 91 135 мың теңге;
вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға - 1 154 187 мың теңге;
салауатты өмір салтын насихаттауға - 124 948 мың теңге;
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға - 82 178 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге - 2 198 480 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге - 314 348 мың теңге;
көлік инфрақұрылымынының басым жобаларын қаржыландыруға - 2 480 000 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға - 171 387 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша ставкаларды субсидиялауға – 242 283 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 22.05.2018 № 290 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.11.2018 № 343 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2018 жылға арналған облыстық бюджетке республикалық бюджеттен жалпы сомасы 2 991 738 мың теңге кредиттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға - 473 460 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға - 3 850 262 мың теңге;
облыс орталықтарында және моноқалаларында кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге - 668 016 мың теңге.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 22.05.2018 № 290 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте Ақтөбе қаласы бюджетіне және аудандық бюджеттерге ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері көзделсін:
елді мекендердегі өрттерді, дала өрттерін сөндіру бойынша өрт сөндіру бекеттерін ұйымдастыруға - 75 209 мың теңге;

327 611 тысяч тенге - на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
53 235 тысяч тенге - на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
91 135 тысячи тенге - на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
1 154 187 тысяч тенге - на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
948 тысяч тенге - на пропаганду здорового образа жизни;
82 178 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД;
2 198 480 тысяч тенге - на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
314 348 тысяч тенге - на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
2 480 000 тысяч тенге - на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
171 387 тысячи тенге - на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
242 283 тысяч тенге – на субсидирование процентных ставок по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2020".
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 22.05.2018 № 290 (вводится в действие с 01.01.2018); от 09.11.2018 № 343 (вводится в действие с 01.01.2018).
10. Учесть в областном бюджете на 2018 год поступление кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 2 991 738 тысяч тенге, в том числе:
473 460 тысяч тенге - на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
3 850 262 тысяч тенге - на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
668 016 тысяч тенге – на содействие развитию предпринимательства в областных центрах и моногородах.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 22.05.2018 № 290 (вводится в действие с 01.01.2018).
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2018 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие районным бюджетам и бюджету города Актобе:
74 969 тысяч тенге - на организацию пожарных постов по тушению степных пожаров, а также пожаров в населенных пунктах;

мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстарына - 233 800 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 3 777 085 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге - 1 746 754 мың теңге;
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға – 517 719,5 мың теңге;
білім берудің ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдарының күрделі шығыстарына - 1 006 423 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге - 509 669 мың теңге;
жалпы білім беруге - 1 335 191 мың теңге;
балаларға қосымша білім беруге - 100 000 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға - 1 912 268 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтылуына жәрдемдесуге - 300 000 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға - 527 797 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға - 2 074 603 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 726 136 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға - 532 141 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге - 50 000 мың теңге;
елді мекендерді жарықтандыруға - 116 205 мың теңге;
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 1 028 445,8 мың теңге;
мәдениет нысандарын дамытуға - 386 893,2 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының күрделі шығыстарына - 141 186 мың теңге;
спорттағы балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беруге - 332 586 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға - 129 802 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге - 87 186 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға - 1 684 987,3 мың теңге;
елді мекендердегі жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге - 250 000 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге - 2 591 716,8 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға - 315 808 мың теңге;
білім ұйымдары нысандарын жөндеуге - 262 850 мың теңге;
мәдениет ұйымдары нысандарын жөндеуге - 48 907 мың теңге;
спорт ұйымдары нысандарын жөндеуге - 5 791,5 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуіне - 5 600 мың теңге;

233 800 тысяч тенге - на капитальные расходы государственных органов;
3 779 987 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
1 746 754 тысяч тенге - на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
527 669 тысячи тенге - на создание цифровой образовательной инфраструктуры;
1 011 643 тысяч тенге - на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования;
509 669 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
1 190 406 тысяч тенге - на общеобразовательное обучение;
100 000 тысяч тенге - на дополнительное образование для детей;
1 912 268 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования;
300 000 тысяч тенге - на содействие занятости населения;
535 997 тысяч тенге - на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 2 109 997 тысячи тенге;
739 529 тысяч тенге - на развитие коммунального хозяйства;
554 160 тысяч тенге - на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
50 000 тысяч тенге - на обеспечение санитарии населенных пунктов;
116 205 тысяч тенге - на освещение населенных пунктов;
1 054 693,8 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
507 343,2 тысяч тенге - на развитие объектов культуры;
141 186 тысяч тенге - на капитальные расходы организаций культуры;
340 328 тысяч тенге – на дополнительное образование для детей и юношества по спорту;
129 802 тысяч тенге - на развитие газотранспортной системы;
87 186 тысяч тенге - на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных;
1 664 116,3 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
250 000 тысяч тенге - на обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах;
2 591 716,8 тысяча тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
315 808 тысяч тенге - на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
258 997 тысячи тенге - на ремонт объектов организаций образования;
38 907 тысяч тенге - на ремонт объектов организаций культуры;
5 791,5 тысяча тенге - на ремонт объектов организаций спорта;
5 600 тысяч тенге - на функционирование системы водоснабжения и водоотведения;

жылу энергетика жүйесін дамытуға - 263 075,7 мың теңге;
автокөлік жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге - 50 000 мың теңге;
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға - 132 600 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға - 50 000 мың теңге;
мәдени - демалыс жұмыстарын қолдауға – 5 500 мың теңге;
қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға – 305 650 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 47 212 мың теңге;
Мемлекеттік білім беру мекемелерінің жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беруге – 13 741 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу облыс әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 22.02.2018 № 251 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.05.2018 № 290 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.08.2018 № 316 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.11.2018 № 343 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.12.2018 № 349 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

263 075,7 тысяч тенге - на развитие теплоэнергетической системы;
50 000 тысяч тенге - на обеспечение функционирования автомобильных дорог;
132 600 тысяч тенге - на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах;
50 000 тысяч тенге - на развитие объекта спорта;
5 550 тысяч тенге - на поддержку культурно - досуговой работы;
282 107 тысяч тенге - на развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
47 212 тысяч тенге - на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
13 741 тысяч тенге – на присуждение грантов государственным учреждениям образования за высокие показатели работы.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 22.02.2018 № 251 (вводится в действие с 01.01.2018); от 22.05.2018 № 290 (вводится в действие с 01.01.2018); от 15.08.2018 № 316 (вводится в действие с 01.01.2018); от 09.11.2018 № 343 (вводится в действие с 01.01.2018); от 10.12.2018 № 349 (вводится в действие с 01.01.2018).

12. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 22.05.2018 № 290 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.08.2018 № 316 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.11.2018 № 343 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
13. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған қарызының лимиті 50 577 937,4 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.

12. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2018 год в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 22.05.2018 № 290 (вводится в действие с 01.01.2018); от 15.08.2018 № 316 (вводится в действие с 01.01.2018); от 09.11.2018 № 343 (вводится в действие с 01.01.2018).
13. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 2018 год в размере 50 577 937,4 тысячи тенге.

Ескерту. 13 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 09.11.2018 № 343 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2018 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
Облыстық мәслихаттың хатшысы
Г.ЕРҒАЗИНА С. ҚАЛДЫҒҰЛОВА

Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным решением маслихата Актюбинской области от 09.11.2018 № 343 (вводится в действие с 01.01.2018).
14. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
областного маслихата
Секретарь областного маслихата
Г.ЕРГАЗИНА С. КАЛДЫГУЛОВА

2 974,7
004
Облыс ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4 148
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
20 922
010
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
5 562
016
Халықты, объектілерді және аумақтарды табиғи және дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау жөнінде жұмыстар жүргізу
15 360
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 468 222
1
Құқық қорғау қызметi
7 468 222
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
7 460 490
001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіптті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 977 424
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
2 130
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 300 000
013
Белгілі тұратын жері және құжаттары жоқ адамдарды орналастыру қызметтері
48 772
014
Әкімшілік тәртіппен тұткындалған адамдарды ұстауды ұйымдастыру
59 177
015
Қызметтік жануарларды ұстауды ұйымдастыру
72 987
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 732
005
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
7 732
04
Бiлiм беру
37 957 731,2
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
4 096 955
261
Облыстың білім басқармасы
3 900 380
027
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 900 380
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
196 575
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
196 575
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
21 340 160,7
261
Облыстың білім басқармасы
6 514 817
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
1 101 141
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
737 834
053
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 074 365
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
135 216
071
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

2 974,7
004
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
4 148
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
20 922
010
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
5 562
016
Проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территории от природных и стихийных бедствий
15 360
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 468 222
1
Правоохранительная деятельность
7 468 222
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
7 460 490
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
4 977 424
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
2 130
006
Капитальные расходы государственного органа
2 300 000
013
Услуги по размещению лиц, не имеющих определенного места жительства и документов
48 772
014
Организация содержания лиц, арестованных в административном порядке
59 177
015
Организация содержания служебных животных
72 987
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
7 732
005
Развитие объектов органов внутренних дел
7 732
04
Образование
37 957 731,2
1
Дошкольное воспитание и обучение
4 096 955
261
Управление образования области
3 900 380
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
3 900 380
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
196 575
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
196 575
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
21 340 160,7
261
Управление образования области
6 514 817
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
1 101 141
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
737 834
053
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
2 074 365
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
135 216
071
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов

274 712
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
352 707
049
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
602 089
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
115 731
261
Облыстың білім басқармасы
357 532
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
298 848
037
Әлеуметтік сауықтандыру
58 684
2
Әлеуметтiк көмек
445 991
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
445 991
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
441 991
055
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 740 484
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 651 728
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
115 810
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
21 078
017
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
16 468
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5 538
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған ағымдағы іс-шараларды іске асыру
1 000
037
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
922 402
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
4 424
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

274 712
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
352 707
049
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
602 089
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
115 731
261
Управление образования области
357 532
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
298 848
037
Социальная реабилитация
58 684
2
Социальная помощь
445 991
256
Управление координации занятости и социальных программ области
445 991
003
Социальная поддержка инвалидов
441 991
055
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
4 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 740 484
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 651 728
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
115 810
007
Капитальные расходы государственного органа
21 078
017
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на введение стандартов оказания специальных социальных услуг
16 468
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5 538
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 000
037
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
922 402
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
4 424
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы

189 759
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
8 500
054
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
66 749
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
300 000
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
23 228
077
Қазақстан Республикасында Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
23 228
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 836
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 836
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
62 692
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 396
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 296
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
18 035 324,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
9 034 920,8
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
27 334,8
047
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
27 334,8
261
Білім басқармасы
33 611
064
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
33 611
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
8 973 975
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 927 797
034
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
7 046 178
2
Коммуналдық шаруашылық
9 000 403,3
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
8 229 880,3
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
119 528
004
Елдi мекендердi газдандыру
164 010,5
030
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
6 264 230,8
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау

189 759
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
8 500
054
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
66 749
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
300 000
263
Управление внутренней политики области
23 228
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
23 228
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 836
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
2 836
270
Управление по инспекции труда области
62 692
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
58 396
003
Капитальные расходы государственного органа
4 296
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
18 035 324,1
1
Жилищное хозяйство
9 034 920,8
253
Управление здравоохранения области
27 334,8
047
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
27 334,8
261
Управление образования области
33 611
064
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
33 611
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
8 973 975
014
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
1 927 797
034
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7 046 178
2
Коммунальное хозяйство
9 000 403,3
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
8 229 880,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
119 528
004
Газификация населенных пунктов
164 010,5
030
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
6 264 230,8
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения

14 646
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
43 160
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
238 041
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
20 307
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
2 205,7
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
216 583
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
2 428 991
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
5 684 520
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
201 716
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ, лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
449 804
058
Өсімдік шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
858,6
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
60 934,5
071
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
88 700
719
Облыстың ветеринария басқармасы
148 802
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 591
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
993
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
29 085
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
86 533
2
Су шаруашылығы
104 660,6
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
104 660,6
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасызету

14 646
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
43 160
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
238 041
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
20 307
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 205,7
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
216 583
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
2 428 991
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 684 520
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
201 716
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
449 804
058
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере растениеводства
858,6
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
60 934,5
071
Обучение предпринимательству в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
88 700
719
Управление ветеринарии области
148 802
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
31 591
003
Капитальные расходы государственного органа
600
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
993
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
29 085
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
86 533
2
Водное хозяйство
104 660,6
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
104 660,6
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности

271 495
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
3 422 405
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
3 211 348,3
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 211 348,3
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 768
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
267 863,3
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 891 717
13
Басқалар
6 085 508,1
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
2 469 370,5
275
Облыстың кәсіпкерлік басқармасы
2 179 647
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 464
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 500
005
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
40 000
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
15 000
008
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау"
1 831 180
015
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
204 000
027
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
31 503
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
289 723,5
051
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
289 723,5
9
Басқалар
3 616 137,6
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 187 773
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 187 773
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
140 954
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
140 954
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
14 393
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде, концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ, қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
14393
261
Облыстың білім басқармасы
367 113

271 495
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
3 422 405
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
3 211 348,3
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 211 348,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
50 768
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
267 863,3
011
Капитальные расходы государственного органа
1 000
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2 891 717
13
Прочие
6 085 508,1
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
2 469 370,5
275
Управление предпринимательства области
2 179 647
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
54 464
003
Капитальные государственного государственного органа
3 500
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
40 000
006
Поддержка предпринимательской деятельности
15 000
008
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
1 831 180
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
204 000
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
31 503
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
289 723,5
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
289 723,5
9
Прочие
3 616 137,6
253
Управление здравоохранения области
2 187 773
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 187 773
256
Управление координации занятости и социальных программ области
140 954
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
140 954
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
14 393
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
14 393
261
Управление образования области
367 113

537 778
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
468 889
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
102 974
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
263
037
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
360 200
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
5 452
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
12 516
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
12 516
06
9
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
56 373
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 373
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 020 870
1
Тұрғын үй шаруашылығы
450 721
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
450 721
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
195 754
034
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
254 967
2
Коммуналдық шаруашылық
570 149
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
396 542
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 746
030
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
201 192
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
88 154
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
41 450
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
173 607
030
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
173 607
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
5 961 521
1
Мәдениет саласындағы қызмет
1 171 017
273
Облыстың мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы
1 030 733
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау

537 778
256
Управление координации занятости и социальных программ области
468 889
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
102 974
007
Капитальные расходы государственного органа
263
037
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
360 200
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
5 452
263
Управление внутренней политики области
12 516
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
12 516
06
270
Управление по инспекции труда области
56 373
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
56 373
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 020 870
1
Жилищное хозяйство
450 721
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
450 721
014
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
195 754
034
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
254 967
2
Коммунальное хозяйство
570 149
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
396 542
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
65 746
030
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
201 192
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
88 154
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
41 450
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
173 607
030
Развитие коммунального хозяйства
173 607
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
5 961 521
1
Деятельность в области культуры
1 171 017
273
Управление культуры, архивов и документации области
1 030 733
005
Поддержка культурно-досуговой работы

151 890
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
4 563 643
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 563 643
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
4 563 643
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
8 178 140
1
Ауыл шаруашылығы
7 667 496
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
7 518 361
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
152 643
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
273 000
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
2 500
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
858
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
7 500
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
645 641
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
30 000
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
192 813
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
20 307
10
1
255
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
2 586
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
38 378
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
55 000
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
5 700 000
058
Өсімдік шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
8 370
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
6 565
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
285 108
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау

151 890
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
4 563 643
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 563 643
071
Развитие газотранспортной системы
4 563 643
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
8 178 140
1
Сельское хозяйство
7 667 496
255
Управление сельского хозяйства области
7 518 361
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
152 643
002
Поддержка семеноводства
273 000
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
2 500
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
858
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
7 500
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
645 641
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
30 000
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
192 813
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
20 307
10
255
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 586
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
38 378
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
55 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 700 000
058
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере растениеводства
8 370
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
6 565
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
285 108
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства