2018-2020 жылдарға арналған Комсомол ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 178 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 9 қаңтарда № 5826 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған Комсомол ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 133 455,0 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер 19651,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 16 152,0 мың теңге;
трансферттер түсімі 97 652,0 мың теңге;
2) шығындар 133 455,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 19.04.2018 № 209 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.09.2018 № 229 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсiмдер:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында тіркелген жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынбайтын кірістері бойынша жеке табыс салығы;
мүлкі аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында орналасқан жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер учаскесі аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналасқан жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық
округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің
коммуналдық меншігінің (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінің) мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
салықтық емес түсімдер:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес, мәліметке және басшылыққа алынсын:
2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 28284 теңге;

Об утверждении бюджета Комсомольского сельского округа на 2018-2020 годы
Решение маслихата Айтекебийского района Актюбинской области от 22 декабря 2017 года № 178. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 9 января 2018 года № 5826. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Комсомольского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы      133 455,0 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления 19651,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления      16 152,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов 97 652,0 тысяч тенге;
2) затраты      133 455,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Айтекебийского района Актюбинской области 19.04.2018 № 209 (вводится в действие с 01.01.2018); от 07.09.2018 № 229 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог по доходам, не облагаемым у источника выплаты, физических лиц, зарегистрированных на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
налог на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в городе районного значения, селе, поселке;
налог на транспортные средства с физических и юридических лиц, зарегистрированных в городе районного значения, селе, поселке;
штрафы, налагаемые акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за административные правонарушения;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города
районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
неналоговые поступления:
другие неналоговые поступления в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы" установлено:
с 1 января 2018 года:
минимальный размер заработной платы - 28284 тенге;

2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2405 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 28284 теңге.
4. Аудандық мәслихаттың 2017 жылғы 12 желтоқсандағы №162 "2018-2020 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен Комсомол ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 2018 жылға - 72569,0 мың теңге сомасында көзделген.
5. Комсомол ауылдық округінің 2018 жылға арналған бюджетіне аудандық бюджеттен мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға - 25083,0 мың теңге көлемінде нысаналы ағымдағы трансферт бөлінгені ескерілсін.
6. Комсомол ауылдық округінің 2018 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі, 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. "Әйтеке би аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;

2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2405 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 28284 тенге.
4. В соответствии с решением районного маслихата от 12 декабря 2017 года №162 "Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2018-2020 годы" предусмотрены на 2018 год объем субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджет Комсомольского сельского округа в сумме - 72569,0 тысяч тенге.
5. Учесть бюджет Комсомольского сельского округа на 2018 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме - 25083,0 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
7. Государственному учреждению "Аппарат Айтекебийского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) направление настоящего решения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы шешімді Әйтеке би ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
8. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би аудандық Әйтеке би аудандық
мәслихатының мәслихатының хатшысы
сессия төрайымы
С.Б.Біртаева Е.Б.Таңсықбаев
2017 жылғы 22 желтоқсандағы №178
Әйтеке би аудандық мәслихаттың
шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған Комсомол ауылдық округ бюджеті

3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе акимата Айтекебийского района.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председетель сессии Секретарь Айтекебийского
Айтекебийского районного районного маслихата
маслихата
С.Б.Биртаева Е.Б.Тансыкбаев
Приложение – 1 к решению
Айтекебийского районного маслихата
от 22 декабря 2017 года №178
Бюджет Комсомольского сельского округа на 2018 год