2018-2020 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 133 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 10 қаңтарда № 5833 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 23 қаңтарындағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2018 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер                                           6 919 302,3 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер                                     746 077 мың теңге;
салықтық емес түсімдер                               89 092,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер                                     11 231 мың теңге;
трансферттер түсімі                                     6 072 901,4 мың теңге;
2) шығындар                                           6 954 635,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу                         58 877,6 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                               72 127,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу                         13 250 мың теңге;
4) қаржы активтерімен
операциялар бойынша сальдо                         0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу                         0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)                   - 94 210,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану)                               94 210,4 мың теңге;
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 01.03.2018 № 146 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.06.2018 № 175 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2018 № 188 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2018 № 202 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.12.2018 № 215 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2018 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу ауылдық округтердің және Алға қаласының бюджеттеріне келесідей мөлшерде ескерілсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша: Алға қаласына және Тамды, Бестамақ, Маржанбұлақ ауылдық округтеріне 100 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша: Алға қаласына және Тамды, Бестамақ, Маржанбұлақ ауылдық округтеріне 100 пайыздан;

Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2018-2020 годы
Решение маслихата Алгинского района Актюбинской области от 15 декабря 2017 года № 133. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 января 2018 года № 5833
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с пунктом 1 подпункта 1) статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Алгинского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы                                           6 919 202,3 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления                               746 077 тысяч тенге;
неналоговые поступления                               89 092,9 тысяч тенге;
поступления от продажи
основного капитала                                     11 231 тысяч тенге;
поступления трансфертов                               6 072 901,4 тысяч тенге;
2) затраты                                           6 954 635,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное
кредитование                                     58 877,6 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                               72 127,6 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                         13 250 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами                               0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов                   0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета                         -94 210,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета                   94 210,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алгинского района Актюбинской области от 01.03.2018 № 146 (вводится в действие с 01.01.2018); от 06.06.2018 № 175 (вводится в действие с 01.01.2018); от 27.08.2018 № 188 (вводится в действие с 01.01.2018); от 22.11.2018 № 202 (вводится в действие с 01.01.2018); от 20.12.2018 № 215 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть на 2018 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты сельских округов и города Алга в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу, с доходов облагаемых у источника выплаты: городу Алга, Тамдинскому, Бестамакскому и Маржанбулакскому сельскому округу по 100 процентов;
2) по социальному налогу: городу Алга, Тамдинскому, Бестамакскому и Маржанбулакскому сельскому округу по 100 процентов;

3) төлем көзінде салық салынбайтын кірістерге жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер Алға қаласы және ауылдық округтер бюджеттеріне толығымен есептеледі.
3. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
акциз, мыналарға:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
тіркелгені үшін жергілікті бюджетке төленетін алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
ойын бизнесіне салық;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге салынатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
4. Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес белгіленгені мәліметке және басшылыққа алынсын:
2018 жылдың 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 28 284 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 405 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 28 284 теңге мөлшерінде белгіленгені мәліметке және басшылыққа алынсын.
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 2 733 000 мың теңге сомасында көзделді.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 262 790 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алға қаласына - 133 890 мың теңге;
Тамды ауылына - 33 213 мың теңге.
Бестамақ ауылына – 51 261 мың теңге;
Маржанбұлақ ауылына – 44 426 мың теңге;

3) по индивидуальному подоходному налогу, с доходов не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу, с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджеты сельских округов и города Алга.
3. Учесть, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических, юридических лиц и индивидуальных
предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
акцизы на:
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельного топлива;
плата за пользование земельными участками;
регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
налог на игорный бизнес;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
штрафы, пени, санкции, взыскания налагаемые государственными учреждениями, финансируемые из бюджета (города областного значения);
другие неналоговые поступления в бюджет района;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы" установлено:
с 1 января 2018 года:
1) минимальный размер заработной платы - 28 284 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 405тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат –28 284 тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2018 год субвенции, передаваемые из областного бюджета в сумме 2 733 000 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
6. Учесть в районном бюджете на 2018 год субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских и городу Алга в сумме 262 790 тысяч тенге, в том числе:
городу Алга – 133 890 тысяч тенге;
Тамдинскому сельскому округу – 33 213 тысяч тенге.
Бестамакскому сельскому округу – 51 261 тысяч тенге;
Маржанбулакскому сельскому округу - 44 426 тысяч тенге;

7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түскені ескерілсін:
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге– 29 519 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 9 622 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердiң құқықтарын қамтамасыз ету және өмiр сүру сапасын жақсарту жөнiндегi 2012 – 2018 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын іске асыруға – 15 644 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 23 197 мың теңге.
көмекшілер мен әлеуметтік жұмыс бойынша кеңесшілер енгізуге - 9 221 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орнын құруға жұмыс берушілердің шығындарын субсидиялауға – 276 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке – 96 252 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 99 662 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 113 971 мың теңге;
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 446 667 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 514 429 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 116 658 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 10 759 мың теңге;
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 06.06.2018 № 175 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2018 № 188 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2018 № 202 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.12.2018 № 215 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына – 14 300 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу – 12 142 мың теңге;

7. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
29 519 тысяч тенге – на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
9 622 тысяч тенге – на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
15 644 тысяч тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
23 197 тысяч тенге - на развитие рынка труда;
9 221 тысяч тенге - на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов;
276 тысяч тенге – на субсидирование затрат работадателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
96 252 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
99 662 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;
113 971 тысяч тенге – на развитие газотранспортной системы;
446 667 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в населенных пунктах;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 514 429 тысяч тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов – 116 658 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 10 759 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алгинского района Актюбинской области от 06.06.2018 № 175 (вводится в действие с 01.01.2018); от 27.08.2018 № 188 (вводится в действие с 01.01.2018); от 22.11.2018 № 202 (вводится в действие с 01.01.2018); от 20.12.2018 № 215 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
14 300 тысяч тенге – на капитальные расходы государственного органа;
12 142 тысяч тенге – на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения;

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 106 293 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге– 514 352 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді техникалық инфрақұрылыммен жабдықтауға – 0 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы білім беру ұйымдарының күрделі шығыстарына – 208 195,5 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептердің компьютерлік техникаларын жаңартуға - 10 279 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді кең жолақты интернетке қосылуын қамтамасыз етуге - 9 573 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді интерактивті білім беретін контентке қосуға - 6 200 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізуге – 44 133 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 405 000 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 54 116 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 127 972 мың теңге;
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 119 003 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 19 226 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 13 618 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 39 065 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мәдениет саласындағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдарының күрделі шығыстарына – 76 340,6 мың теңге;
аркадан аркаға дейінгі автокөлік жолдарын жарықтандыруға - 50 000 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 14 116,3 мың теңге;
дала өрттерін сөндіру бойынша, сондай-ақ елдi мекендердегі өрт сөндіру бекеттерін ұйымдастыру – 4 500 мың теңге;
білім беру ұйымдарына жазықтық спорттық ғимараттарын құруға – 5 600 мың теңге.
Ағымдағы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 01.03.2018 № 146 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.06.2018 № 175 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2018 № 188 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2018 № 202 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.12.2018 № 215 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

106 293 тысячи тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
514 352 тысяч тенге – на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
0 тысяч тенге - на оснащение общеобразовательных школ технической инфраструктурой;
208 195,5 тысяч тенге - на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования;
10 279 тысяч тенге - на обновление компьютерной техники общеобразовательных школ;
9 573 тысяч тенге - на обеспечение доступа общеобразовательных школ к Широкополосному интернету;
6 200 тысяч тенге - на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту;
44 133 тысяч тенге – на приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
405 000 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
54 116 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;
127 972 тысяч тенге - на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
119 003 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в населенных пунктах;
19 226 тысяч тенге – на развитие газотранспортной системы;
13 618 тысяч тенге – на содействие занятости населения;
39 065 тысяч тенге – на развитие продуктивности и массового предпринимательства;
76 340,6 тысяч тенге – на капитальные расходы подведомственных государственных организаций культуры;
50 000 тысяч тенге – на освещение автомобильной дороги от арки до арки;
14 116,3 тысяч тенге - развитие транспортной инфраструктуры;
на организацию пожарных постов по тушению степных пожаров, а также пожаров в населенных пунктах – 4 500 тысяч тенге;
на создание плоскостных спортивных сооружений в организации образования – 5 600 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алгинского района Актюбинской области от 01.03.2018 № 146 (вводится в действие с 01.01.2018); от 06.06.2018 № 175 (вводится в действие с 01.01.2018); от 27.08.2018 № 188 (вводится в действие с 01.01.2018); от 22.11.2018 № 202 (вводится в действие с 01.01.2018); от 20.12.2018 № 215 (вводится в действие с 01.01.2018).

9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауданның жергілікті атқарушы органының резерв сомасы 18 460 мың теңге болып бекітілсін.
10. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы
Г. Джармухамбетова
Аудандық мәслихат
хатшысы
Б. Жұмабаев

9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 18 460 тысяч тенге.
10. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета, неподлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета акимов городского и сельских округов на 2018 год, согласно приложению 5.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии маслихата Г. Джармухамбетова
Секретарь районного маслихата Б. Жумабаев

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
286130,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
105597,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7287
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7803
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
81434
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
18132
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
38443
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
27434
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
20590,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
20590,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18561,1
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2029
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1473206,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
878953,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3138,9
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1462,3
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
1676,6
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
16000
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
16000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
859814,4
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
162264,7
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
697549,7
2
Коммуналдық шаруашылық
588874
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
23204
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
16000
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
7204
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
286130,5
002
Программа занятости
105597,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7287
006
Оказание жилищной помощи
7803
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
81434
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
18132
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
38443
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
27434
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
20590,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
20590,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
18561,1
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2029
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1473206,3
1
Жилищное хозяйство
878953,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3138,9
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1462,3
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
1676,6
464
Отдел образования района (города областного значения)
16000
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
16000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
859814,4
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
162264,7
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
697549,7
2
Коммунальное хозяйство
588874
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
23204
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
16000
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
7204
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

118210,3
1
Ауыл шаруашылығы
88444,1
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
13565
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13231
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
334
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
74879,1
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8836
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1600
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
1568,1
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
12580
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
2000
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
48295
6
Жер қатынастары
14956,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
14956,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12658
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2298,5
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
14809,7
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
14809,7
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
14809,7
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
20328,1
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
20328,1
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
20328,1
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
12328
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
8000,1
12
Көлік және коммуникация
388382,7
1
Автомобиль көлігі
388382,7
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2160
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2160
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

118210,3
1
Сельское хозяйство
88444,1
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
13565
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
13231
006
Капитальные расходы государственного органа
334
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
74879,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
8836
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1600
006
Организация санитарного убоя больных животных
1568,1
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
12580
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2000
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
48295
6
Земельные отношения
14956,5
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
14956,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12658
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2298,5
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
14809,7
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
14809,7
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
14809,7
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
20328,1
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
20328,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
20328,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
12328
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
8000,1
12
Транспорт и коммуникации
388382,7
1
Автомобильный транспорт
388382,7
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2160
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
2160
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

32011
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
9637
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9637
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
22374
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9351
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
13023
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
101438
1
Ауыл шаруашылығы
71562
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
12671
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12671
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
58891
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9196
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
800
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
3500
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
45395
6
Жер қатынастары
15076
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
15076
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11076
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
4000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
14800
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
14800
099
Мамандарға әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
14800
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18986
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
18986
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
18986
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
12986
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

32011
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
9637
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
9637
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
22374
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
9351
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
13023
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
101438
1
Сельское хозяйство
71562
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
12671
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
12671
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
58891
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
9196
006
Организация санитарного убоя больных животных
800
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
3500
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
45395
6
Земельные отношения
15076
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
15076
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района(города областного значения)
11076
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
4000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
14800
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
14800
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
14800
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18986
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
18986
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
18986
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
12986
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

140466
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
140466
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10910
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
90000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды
290
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
11488
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1492
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
12351
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
13935
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
422991
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
156800
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
149369
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
149369
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
7431
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
7431
2
Әлеуметтік көмек
244444
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
244444
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
62171
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9287
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
24921
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
70362
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
16612
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
37402
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
23689
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
21747
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
21747
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

140466
464
Отдел образования района (города областного значения)
140466
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10910
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
90000
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
290
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11488
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1492
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
12351
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
13935
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
422991
1
Социальное обеспечение
156800
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
149369
005
Государственная адресная социальная помощь
149369
464
Отдел образования района (города областного значения)
7431
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
7431
2
Социальная помощь
244444
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
244444
002
Программа занятости
62171
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, проживающих в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9287
006
Оказание жилищной помощи
24921
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
70362
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
16612
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
37402
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
23689
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
21747
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
21747
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 20.12.2018 № 215 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қала және ауылдық округтердің атауы
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер 123001
Елді мекендердегі көшелерді жарықтан-дыру 123008
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру 123011
Бесқоспа

Сноска. Приложение 5 – в редакции решения маслихата Алгинского района Актюбинской области от 20.12.2018 № 215 (вводится в действие с 01.01.2018).
Наименование города и сельских округов
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа 123001
Освещение улиц в населенных пунктах 123008
Благоустройство и озеленение населенных пунктов 123011
Бескоспинский