2018-2020 жылдарға арналған Қобда ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 128 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 8 қаңтарда № 5805 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 9-1 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қобда аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған Қобда ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 135 396,0 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер - 15 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 118 017,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2 378,8 мың теңге;
2) шығындар - 135 396,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо -       0,0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 0,0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 22.06.2018 № 164 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.09.2018 № 179 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.12.2018 № 191 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында тіркелген жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынбайтын кірістері бойынша жеке табыс салығы;
мүлкі аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында орналасқан жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер учаскесі аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналасқан жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінің (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінің) мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.

Об утверждении бюджета Кобдинского сельского округа на 2018-2020 годы
Решение маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 22 декабря 2017 года № 128. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 8 января 2018 года № 5805. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кобдинского сельского округа на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы - 135 396,0 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления - 15 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 118 017,2 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 378,8 тысяч тенге;
2) затраты – 135 396,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета - 0,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 22.06.2018 № 164 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.09.2018 № 179 (вводится в действие с 01.01.2018); от 05.12.2018 № 191 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
индивидуальный подоходный налог по доходам, не облагаемым у источника выплаты, физических лиц, зарегистрированных на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
налог на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в городе районного значения, селе, поселке;
налог на транспортные средства с физических и юридических лиц, зарегистрированных в городе районного значения, селе, поселке;
штрафы, налагаемые акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за административные правонарушения;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
другие неналоговые поступления в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа.

3. Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018 – 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес:
2018 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері –28 284,0 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2405,0 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 28284,0 теңге болып белгіленгені ескерілсін.
4. 2018 жылы аудандық бюджеттен Қобда ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемінің сомасы 73 897,0 мың теңге болып бекітілсін.
5. 2018 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджет арқылы облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 34 837,0 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
6. 2018 жылға арналған Қобда ауылдық округінің бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын ауылдық округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. "Қобда аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы шешімді Қобда ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
8. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Е. Кіржанов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Ж. Ерғалиев
2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 128 Қобда аудандық мәслихатының шешіміне
1 қосымша
2018 жылға арналған Қобда ауылдық округінің бюджеті

3. Учесть, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018 - 2020 годы" установлено:
с 1 января 2018 года:
1) минимальный размер заработной платы - 28 284,0 тенге;
2) месячный расчетный показатель для начисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 405,0 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 28 284,0 тенге.
4. Утвердить на 2018 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет Кобдинского сельского округа в сумме 73 897,0 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2018 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета через районный бюджет, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 34 837,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.
6. Утвердить перечень бюджетных программ сельского округа, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Кобдинского сельского округа на 2018 год, согласно приложению 4.
7. Государственное учреждение "Аппарат Кобдинского районного маслихата" в установленном порядке в соответствии с законодательством обеспечить:
1) государственную регистрацию данного решения в департаменте юстиции Актюбинской области;
2) направить на официальное опубликование данного решения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) разместить данное решение на интернет-ресурсе акимата Кобдинского района.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата
Е. Киржанов
Секретарь
районного маслихата
Ж. Ергалиев
Приложение 1 к решению Кобдинского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 128
Бюджет Кобдинского сельского округа на 2018 год.

Аудандық мәслихаттың 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 128 шешіміне 4-қосымша
2018 жылға арналған Қобда ауылдық округ бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын ауылдық округ бюджеттік бағдарламаларының
ТІЗБЕСІ
Функционалдық топ
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
124
Аудандық маңызы бар қала ,ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
004
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру

Приложение 4 к решению Кобдинского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 128
Перечень бюджетных программ сельского округа, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета сельского округа на 2018 год
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
программа
Наименование
04
Образование
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
004
Дошкольное воспитание и обучение и организация медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения