2018–2020 жылдарға арналған Шұбарқұдық ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2017 жылғы 28 желтоқсандағы № 181 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 15 қаңтарда № 5853 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. Шешімнің орыс тіліндегі атауында, мәтінінде және қосымшаларында "Шубаркудукского" сөзі "Шубаркудыкского" сөзімен ауыстырылды, мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгермейді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 14.06.2018 № 235 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексінің 9–1 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 06.12.2018 № 274 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1. 2018 – 2020 жылдарға арналған Шұбарқұдық ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 255 975,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 56 859 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 119,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 193 997 мың теңге;
2) шығындар – 255 975,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 19.03.2018 № 207 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.04.2018 № 216 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.06.2018 № 235 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2018 № 265 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.12.2018 № 274 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Шұбарқұдық ауылдық округ бюджеті кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
ауылдық округтің аумағында тіркелген жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынбайтын кірістері бойынша жеке табыс салығы;
мүлкі ауылдық округтің аумағында орналасқан жеке тұлғалардың мүлкі салығы;
жер учаскесі ауылдық округте орналасқан жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
ауылдық округте тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы:
ауылдық округі аумағы арқылы өтетін республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде;
ауылдық округі аумағы арқылы өтетін облыстық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде;
аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде;
ауылдағы, кенттегі үй – жайлары шегінен тыс ашық кеңістікте орналастыру үшін төлемақы;
салықтық емес түсімдер:
ауылдық округ бюджетіне түсетін салықтық емес басқа түсімдер.

Об утверждении бюджета Шубаркудыкского сельского округа на 2018–2020 годы
Решение маслихата Темирского района Актюбинской области от 28 декабря 2017 года № 181. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 15 января 2018 года № 5853. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. В заголовке, тексте решения и приложениях на русском языке слово "Шубаркудукского" заменено словом "Шубаркудыкского", текст на государственном языке не меняется решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 14.06.2018 № 235 (вводится в действие с 01.01.2018).
В соответствии со статьей 9–1 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 06.12.2018 № 274 (вводится в действие с 01.01.2018).
1. Утвердить бюджет Шубаркудыкского сельского округа на 2018 – 2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 255 975,2 тысяч тенге;
налоговые поступления – 56 859 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 119,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 193 997 тысяч тенге;
2) расходы – 255 975,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Темирского района Актюбинской области от 19.03.2018 № 207 (вводится в действие с 01.01.2018); от 17.04.2018 № 216 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.06.2018 № 235 (вводится в действие с 01.01.2018); от 22.11.2018 № 265 (вводится в действие с 01.01.2018); от 06.12.2018 № 274 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть, что в доход бюджета Шубаркудыкского сельского округа зачисляются следующие:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог по доходам, не облагаемым у источника выплаты, физических лиц, зарегистрированных на территории сельского округа;
налог на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории сельского округа;
земельный налог на земли населенных пунктов, взимаемого с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в сельском округе;
налог на транспортные средства, взимаемого с физических и юридических лиц, зарегистрированных в сельском округе;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на:
объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования республиканского значения, проходящих через территорию сельского округа;
объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного значения, проходящих через территорию сельского округа;
объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения;
открытом пространстве за пределами помещений в селе, поселке;
неналоговые поступления:
другие неналоговые поступления в бюджет сельского округа.

3. Мәліметке және басшылыққа алынып, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы № 113 "2018 – 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес 2018 жылғы 1 қаңтарынан бастап белгіленеді:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 28 284 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай – ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 405 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 28 284 теңге.
4. Темір аудандық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 175 "2018 – 2020 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен Шұбарқұдық ауылдық округ бюджетіне берілген субвенция көлемі 2018 жылға 162 105 мың теңге сомасында көзделген.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 19.03.2018 № 207 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.06.2018 № 235 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4–1. 2018 жылға арналған Шұбарқұдық ауылдық округ бюджетте аудандық бюджеттен 6 720 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттің сомасын бөлу Шұбарқұдық ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 4-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 14.06.2018 № 235 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2018 № 265 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2018 жылға арналған Шұбарқұдық ауылдық округ бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферт түсімі ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 7 753 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 19.03.2018 № 207 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.04.2018 № 216 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.12.2018 № 274 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2018 жылға арналған Шұбарқұдық ауылдық округ бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферт түсімі ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 34 837 мың теңге.
7. "Темір аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года № 113 "О республиканском бюджете на 2018 – 2020 годы" с 1 января 2018 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 28 284 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 405 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 28 284 тенге.
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 15 декабря 2017 года № 175 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2018 – 2020 годы" предусмотрены на 2018 год объем субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджет Шубаркудыкского сельского округа в сумме 162 105 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата Темирского района Актюбинской области от 19.03.2018 № 207 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.06.2018 № 235 (вводится в действие с 01.01.2018).
4–1. Учесть в бюджете Шубаркудыкского сельского округа на 2018 год поступление текущего целевого трансферта из районного бюджета в сумме 6 720 тысяч тенге.
Распределение суммы текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима Шубаркудыкского сельского округа.
Сноска. Дополнено пунктом 4-1 решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 14.06.2018 № 235 (вводится в действие с 01.01.2018); от 22.11.2018 № 265 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Учесть в бюджете Шубаркудыкского сельского округа на 2018 год поступление целевого текущего трансферта из республиканского бюджета:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 7 753 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Темирского района Актюбинской области от 19.03.2018 № 207 (вводится в действие с 01.01.2018); от 17.04.2018 № 216 (вводится в действие с 01.01.2018); от 06.12.2018 № 274 (вводится в действие с 01.01.2018).
6. Учесть в бюджете Шубаркудыкского сельского округа на 2018 год поступление целевого текущего трансферта из областного бюджета:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 34 837 тысяч тенге.
7. Государственному учреждению "Аппарат Темирского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;

2) осы шешімді мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы шешімді Темір аудандық мәслихатының интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
8. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық мәслихатының Темір аудандық мәслихатының
сессия төрағасы хатшысы
Б.ОТАРБАЕВ Б.ІЗБАСОВ
Аудандық мәслихаттың
2017 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 181 шешіміне 1 – қосымша
2018 жылға арналған Шұбарқұдық ауылдық округ бюджеті

2) направление настоящего решения на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет – ресурсе Темирского
районного маслихата.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Секретарь
Темирского районного маслихата Темирского районного маслихата
Б.ОТАРБАЕВ Б.ИЗБАСОВ
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 28 декабря 2017 года № 181
Бюджет Шубаркудыкского сельского округа на 2018 год