2018-2020 жылдарға арналған Кеңестуы ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2017 жылғы 28 желтоқсандағы № 185 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 15 қаңтарда № 5855 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексінің 9–1 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық Темір аудандық мәслихатының 06.12.2018 № 278 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2018 – 2020 жылдарға арналған Кеңестуы ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 59 596 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 624 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 56 945 мың теңге;
2) шығындар – 59 596 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық Темір аудандық мәслихатының 19.03.2018 № 211 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2018 № 269 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.12.2018 № 278 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Кеңестуы ауылдық округ бюджеті кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
ауылдық округтің аумағында тіркелген жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынбайтын кірістері бойынша жеке табыс салығы;
мүлкі ауылдық округтің аумағында орналасқан жеке тұлғалардың мүлкі салығы;
жер учаскесі ауылдық округте орналасқан жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
ауылдық округте тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
салықтық емес түсімдер:
ауылдық округ бюджетіне түсетін салықтық емес басқа түсімдер.
3. Мәліметке және басшылыққа алынып, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы № 113 "2018 – 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес 2018 жылғы 1 қаңтарынан бастап белгіленеді:

Об утверждении бюджета Кенестуского сельского округа на 2018–2020 годы
Решение маслихата Темирского района Актюбинской области от 28 декабря 2017 года № 185. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 15 января 2018 года № 5855. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9–1 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 06.12.2018 № 278 (вводится в действие с 01.01.2018.
1. Утвердить бюджет Кенестуского сельского округа на 2018 – 2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 59 596 тысяч тенге;
налоговые поступления – 2 624 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 56 945 тысяч тенге;
2) расходы – 59 596 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 19.03.2018 № 211 (вводится в действие с 01.01.2018; от 22.11.2018 № 269 (вводится в действие с 01.01.2018; от 06.12.2018 № 278 (вводится в действие с 01.01.2018.
2. Учесть, что в доход бюджета Кенестуского сельского округа зачисляются следующие:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог по доходам, не облагаемым у источника выплаты, физических лиц, зарегистрированных на территории сельского округа;
налог на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории сельского округа;
земельный налог на земли населенных пунктов, взимаемого с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в сельском округе;
налог на транспортные средства, взимаемого с физических и юридических лиц, зарегистрированных в сельском округе;
неналоговые поступления:
другие неналоговые поступления в бюджет сельского округа.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года № 113 "О республиканском бюджете на 2018 – 2020 годы" с 1 января 2018 года установлены:

1) жалақының ең төменгі мөлшері – 28 284 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай – ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 405 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 28 284 теңге.
4. Темір аудандық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 175 "2018 – 2020 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен Кеңестуы ауылдық округ бюджетіне берілген субвенция көлемі 2018 жылға 50 655 мың теңге сомасында көзделген.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық Темір аудандық мәслихатының 19.03.2018 № 211 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.06.2018 № 239 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4–1. 2018 жылға арналған Кеңестуы ауылдық округ бюджетте аудандық бюджеттен 6 290 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт түсімі ескерілсін.
Ескерту. 4-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облыстық Темір аудандық мәслихатының 14.06.2018 № 239 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2018 № 269 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. "Темір аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;

1) минимальный размер заработной платы – 28 284 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 405 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 28 284 тенге.
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 15 декабря 2017 года № 175 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2018 – 2020 годы" предусмотрены на 2018 год объем субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджет Кенестуского сельского округа в сумме 50 655 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 19.03.2018 № 211 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.06.2018 № 239 (вводится в действие с 01.01.2018).
4–1. Учесть в бюджете Кенестуского сельского округа на 2018 год поступление текущего целевого трансферта из районного бюджета в сумме 6 290 тысяч тенге.
Сноска. Дополнено пунктом 4-1 решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 14.06.2018 № 239 (вводится в действие с 01.01.2018); от 22.11.2018 № 269 (вводится в действие с 01.01.2018.
5. Государственному учреждению "Аппарат Темирского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;

2) осы шешімді мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы шешімді Темір аудандық мәслихатының интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
6. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық мәслихатының Темір аудандық мәслихатының
сессия төрағасы хатшысы
Б.ОТАРБАЕВ Б.ІЗБАСОВ
Аудандық мәслихаттың
2017 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 185 шешіміне 1 - қосымша
2018 жылға арналған Кеңестуы ауылдық округ бюджеті

2) направление настоящего решения на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет – ресурсе Темирского районного маслихата.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Секретарь
Темирского районного маслихата Темирского районного маслихата
Б.ОТАРБАЕВ Б.ИЗБАСОВ
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 28 декабря 2017 года № 185
Бюджет Кенестуского сельского округа на 2018 год