Шалқар қаласының көшелеріне атаулар беру және атауларын қайта атау туралы
Ақтөбе облысы Шалқар ауданы әкімдігінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 33 қаулысы және Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2017 жылғы 17 ақпандағы № 91 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 17 наурызда № 5345 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6, 31 баптарына, Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 12 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы "Әкімшілік-аумақтық бірліктерге, елді мекендердің құрамдас бөліктеріне атау беру, оларды қайта атау, сондай-ақ олардың атауларының транскрипциясын нақтылау мен өзгерту кезінде тиісті аумақ халқының пікірін ескеру қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Ақтөбе облысы әкімдігі жанындағы облыстық ономастикалық комиссиясының 2016 жылғы 8 желтоқсанындағы № 2 қорытындысы негізінде және Шалқар қаласы тұрғындарының пікірін ескере отырып, Шалқар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шалқар қаласының кейбір атаусыз көшелеріне келесі атаулар берілсін:
қоса беріліп отырған № 1 схемалық картаға сәйкес, № 1 атаусыз көшесіне - Жұмағали Қабақбаевтың есімі;
қоса беріліп отырған № 2 схемалық картаға сәйкес, № 2 атаусыз көшесіне - Әдіман Жанамановтың есімі;
қоса беріліп отырған № 3 схемалық картаға сәйкес, № 3 атаусыз көшесіне- ағайынды Қалжановтар есімі;
қоса беріліп отырған № 4 схемалық картаға сәйкес, № 4 атаусыз көшесіне- Қайып Сәлпеновтың есімі.
2. Шалқар қаласының төмендегідей көшелері қайта аталсын:
"Құрылысшылар" көшесі - Хамит Есбосыновтың есімімен;
Пушкин көшесі - Есім Жаңбыршинның есімімен.
3. Осы Шалқар аудандық әкімдігінің және Шалқар аудандық мәслихатының бірлескен қаулысы мен шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шалқар ауданының әкімі Б. Қаниев
Шалқар аудандық мәслихатының
сессия төрағасы, Шалқар аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Бигеев

О присвоении наименований и переименовании улиц города Шалкар
Постановление акимата Шалкарского района Актюбинской области от 17 февраля 2017 года № 33 и решение маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 17 февраля 2017 года № 91. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 17 марта 2017 года № 5345
В соответствии со статьями 6, 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 12 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года "Об утверждении Правил учета мнения населения соответствующей территории при наименовании, переименовании административно-территориальных единиц, составных частей населенных пунктов, а также уточнении и изменении транскрипции их наименований", на основании заключения областной ономастической комиссии при Актюбинском областном акимате от 8 декабря 2016 года № 2 и учитывая мнения населения города Шалкар, акимат Шалкарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ и Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Присвоить некоторым безымянным улицам города Шалкар следующие наименования:
безымянной улице № 1, согласно прилагаемой схематической карте № 1- имя Жумагали Кабакбаева;
безымянной улице № 2, согласно прилагаемой схематической карте № 2- имя Адимана Жанаманова;
безымянной улице № 3, согласно прилагаемой схематической карте № 3- имя братьев Калжановых;
безымянной улице № 4, согласно прилагаемой схематической карте № 4- имя Кайыпа Салпенова.
2. Переименовать нижеследующие улицы города Шалкар:
улицу "Строительная" - именем Хамита Есбосынова;
улицу Пушкина - именем Есима Жанбыршина.
3. Настоящее совместное постановление акимата Шалкарского района и решение маслихата Шалкарского района вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Шалкарского района Б. Каниев
Председатель сессии Шалкарского
районного маслихата, Секретарь
Шалкарского районного маслихата
С. Бигеев