2018-2020 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 150 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 4 қаңтарда № 5788 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 7618168,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2799447,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 6008,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12696,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4800017,5 мың теңге;
2) шығындар – 8047100,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -1608,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 2534,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4142,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - -427324,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 427324,0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 28.02.2018 № 180 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.04.2018 № 205 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.06.2018 № 226 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.08.2018 № 248 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2018 № 266 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2018 № 281 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудан бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
біріңғай жер салығы;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде:
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер, оның ішінде мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер бойынша:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар, оның ішінде:
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде жерді сату.

Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2018-2020 годы
Решение маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 12 декабря 2017 года № 150. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 4 января 2018 года № 5788. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Шалкарский районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы - 7618168,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 2799447,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 6008,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 12696,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 4800017,5 тысяч тенге;
2) затраты - 8047100,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -1608,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 2534,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 4142,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - -427324,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета - 427324,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 28.02.2018 № 180 (вводится в действие с 01.01.2018); от 23.04.2018 № 205 (вводится в действие с 01.01.2018); от 07.06.2018 № 226 (вводится в действие с 01.01.2018); от 28.08.2018 № 248 (вводится в действие с 01.01.2018); от 22.11.2018 № 266 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.12.2018 № 281 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить, что в доход бюджета района зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе:
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налог на игорный бизнес;
обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами, в том числе государственная пошлина;
по неналоговым поступлениям:
доходы от государственной собственности, в том числе доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, в том числе:
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала, в том числе продажа земли.

3. Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 қарашадағы "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес, 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 28284 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2405 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 28284 теңге көлемінде белгіленгені ескерілсін.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 3718000,0 мың теңге сомасында көзделсін.
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қалаға және ауылдық округтерге берілетін субвенциялар көлемі 551413,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Шалқар қаласына - 363033,0 мың теңге;
Айшуақ ауылдық округіне – 28361,0 мың теңге;
Біршоғыр ауылдық округіне – 48177,0 мың теңге;
Бозой ауылдық округіне – 67871,0 мың теңге;
Кішіқұм ауылдық округіне – 43971,0 мың теңге.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке 329142,0 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
заңнамаға енгізілген өзгертулерге сәйкес жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға ауыстыруына байланысты 204000,0 мың теңге;
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдары бойынша мөлшерлеменің азаюына байланысты 63563,0 мың теңге;
функциялардың өзгеруіне байланысты – 61579,0 мың теңге.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 07.06.2018 № 226 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 44000,0 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс жөніндегі кеңесшілер мен ассистенттерді енгізуге – 10435,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға 2012-2018 жылдарға арналған шаралар жоспарын іске асыруға – 13904,0 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын ашуға – 276,0 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға - 54183,8 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға – 35888,0 мың теңге;
тіл курстарында тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырған мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 13714,0 мың теңге;

3. Принять к сведению, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2017 года "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы" с 1 января 2018 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы - 28284 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2405 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 28284 тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объем субвенции из областного бюджета в размере 3718000,0 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объем субвенции городу районного значения и сельским округам в сумме 551413,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Шалкар - 363033,0 тысяч тенге;
Айшуакскому сельскому округу - 28361,0 тысяч тенге;
Биршогырскому сельскому округу - 48177,0 тысяч тенге;
Бозойскому сельскому округу - 67871,0 тысяч тенге;
Кишикумскому сельскому округу - 43971,0 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год целевые текущие трансферты областному бюджету в размере 329142,0 тысяч тенге, в том числе:
в соответствии с внесенными изменениями в законодательство в связи с переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год – 204000,0 тысяч тенге;
уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование – 63563,0 тысяч тенге;
в связи с изменением функций – 61579,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 07.06.2018 № 226 (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета в следующих объемах:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 44000,0 тысяч тенге;
на внедрение консультантов и ассистентов по социальной работе – 10435,0 тысяч тенге;
на реализацию плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы – 13904,0 тысяч тенге;
на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 276,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда – 54183,8 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 35888,0 тысяч тенге;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 13714,0 тысяч тенге;

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 2534,0 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге – 125750,0 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 10305,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 28.02.2018 № 180 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.06.2018 № 226 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.08.2018 № 248 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2018 № 266 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2018 № 281 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-1. 2018 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай көлемде нысаналы даму трансферті бөлінгені ескерілсін:
Шалқар ауданы Қотыртас ауылындағы сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға – 150000,0 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттің сомасын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 07.06.2018 № 226 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттері бөлінгені ескерілсін:
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына – 14300,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға – 57001,0 мың теңге;
жалпы орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 175792,0 мың теңге;
жалпы орта білім беру мектептерін кеңжолақты интернетке қосылуын қамтамасыз етуге – 17206,0 мың теңге;
жалпы орта білім беру мектептерін интерактивті білім беру контентіне қосуға – 7710,0 мың теңге;
жалпы орта білім беру мектептерін техникалық инфрақұрылыммен жабдықтауға – 13887,0 мың теңге;
жалпы орта білім беру мектептердің компьютерлік техникасын жаңартуға – 13085,0 мың теңге;
мектептерге оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер сатып алуға – 40128,0 мың теңге;
жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 37944,0 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын жарақтандыруға – 996,1 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге – 1839,0 мың теңге;

на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 2534,0 тысяч тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию - 125750,0 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования - 10305,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 28.02.2018 № 180 (вводится в действие с 01.01.2018); от 07.06.2018 № 226 (вводится в действие с 01.01.2018); от 28.08.2018 № 248 (вводится в действие с 01.01.2018); от 22.11.2018 № 266 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.12.2018 № 281 (вводится в действие с 01.01.2018).
7-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год поступление целевого трансферта на развитие из республиканского бюджета в следующем объеме:
на реконструкцию сетей водоснабжения в селе Котыртас Шалкарского района – 150000,0 тысяч тенге.
Распределение суммы целевого трансферта на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 07.06.2018 № 226 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета в следующих объемах:
На капитальные расходы государственного органа – 14300,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 57001,0 тысяч тенге;
на апробирование по внедрению подушевого финансирования в организациях среднего образования - 175792,0 тысяч тенге;
на обеспечение доступа общеобразовательных школ к широкополостному интернету – 17206,0 тысяч тенге;
на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту – 7710,0 тысяч тенге;
на оснащение общеобразовательных школ технической инфраструктурой - 13887,0 тысяч тенге;
на обновление компьютерной техники общеобразовательных школ – 13085,0 тысяч тенге;
на приобретение учебников и учебно-методических комплексов для школ - 40128,0 тысяч тенге;
на содействие занятости населения - 37944,0 тысяч тенге;
на оснащение организаций культуры - 996,1 тысяч тенге;
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных - 1839,0 тысяч тенге;

автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 64803,8 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуға және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 19278,0 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы білім беру ұйымдарының күрделі шығыстарына – 2957,5 мың теңге;
жалпы білім беру мектептерінде спорттық құрылғылар орнатуға - 5600,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Мөңке би ауылдық округіндегі Мөңке би ауылын көркейтуге және көгалдандыруға – 4160,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Айшуақ ауылдық округінде даладағы және елді мекендердегі өрттерді сөндіру бекетін ашуға – 2123,0 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде білім беру объектілерін жөндеуге – 29798,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 28.02.2018 № 180 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.06.2018 № 226 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) 28.08.2018 № 248 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2018 № 266 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2018 № 281 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мынадай көлемдерде нысаналы даму трансферттері бөлінгені ескерілсін:
Шалқар ауданы, Шалқар қаласы, Сейтов көшесінен 2-қабатты 8-пәтерлік жалдамалы коммуналдық тұрғын үйін салуға – 59895,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Шалқар қаласы, Сейтов көшесінен салынатын 2-қабатты 8-пәтерлік жалдамалы коммуналдық тұрғын үйдің сыртқы инженерлік-коммуникациялық желілерін салуға – 6515,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Қайдауыл стансасы және Ақтан батыр ауылындағы сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға жобалық-сметалық құжаттамасын дайындауға – 13525,6 мың теңге;
Шалқар ауданы, Копмола, Жылан, 1030 км стансалары және Кеңдала разъезіндегі сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 9570,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Мөңке би ауылындағы сумен жабдықтау желілерін салуға жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 10487,2 мың теңге;
Шалқар ауданы, Шалқар қаласы, Шман ауылының даму аймағында сумен жабдықтау желілерін салуға жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 7079,5 мың теңге;
Шалқар ауданы, Шалқар қаласының даму аймағында (Жанкелдин поселкесі) сумен жабдықтау желілерінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 2240,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Шалқар қаласының даму аймағында (Жанкелдин поселкесі) электрмен қамту желілерінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 1351,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Бозой ауылының даму аймағына газбен жабдықтау желілерінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 1680,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Бозой ауылының даму аймағына сумен жабдықтау желілерінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 1680,0 мың теңге;

на средний ремонт автомобильных дорог - 64803,8 тысяч тенге;
на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства - 19278,0 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных организаций образования – 2957,5 тысяч тенге;
на установку спортивных сооружений в общеобразовательных школах – 5600,0 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение села Монке би Монкебийского сельского округа Шалкарского района – 4160,0 тысяч тенге;
на создание пожарного поста для тушения степных пожаров и пожаров в населенных пунктах Айшуакского сельского округа Шалкарского района– 2123,0 тысяч тенге;
в рамках программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на ремонт объектов образования – 29798,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 28.02.2018 № 180 (вводится в действие с 01.01.2018); от 07.06.2018 № 226 (вводится в действие с 01.01.2018); от 28.08.2018 № 248 (вводится в действие с 01.01.2018); от 22.11.2018 № 266 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.12.2018 № 281 (вводится в действие с 01.01.2018).
9. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступление из областного бюджета целевых трансфертов на развитие в следующих объемах:
на строительство 2-этажного 8-квартирного арендно-коммунального жилого дома по улице Сейтова в городе Шалкар Шалкарского района - 59895,0 тысяч тенге;
на строительство наружных инженерно-коммуникационных сетей к 2-этажному 8-квартирному арендно-коммунальному жилому дому по улице Сейтова в городе Шалкар Шалкарского района - 6515,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию сетей водоснабжения на станции Кайдауыл и в селе Актан батыр Шалкарского района – 13525,6 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию сетей водоснабжения на станциях Копмола, Жылан, 1030 км и разъезде Кендала Шалкарского района      - 9570,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации по строительству сетей водоснабжения в селе Монке би Шалкарского района – 10487,2 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации по строительству сетей водоснабжения в Шман ауылы города Шалкар Шалкарского района – 7079,5 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство сетей водоснабжения в зоне развития города Шалкар (поселок Жанкелдина) Шалкарского района – 2240,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство сетей электроснабжения в зоне развития города Шалкар (поселок Жанкелдина) Шалкарского района – 1351,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство сетей газоснабжения в селе Бозой Шалкарского района – 1680,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство сетей водоснабжения в селе Бозой Шалкарского района – 1680,0 тысяч тенге;

Шалқар ауданы, Бозой ауылының даму аймағына электрмен қамту желілерінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 930,0 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 28.02.2018 № 180 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.06.2018 № 226 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) 28.08.2018 № 248 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2018 № 266 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9-1. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қалаға және ауылдық округтерге 70082,2 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
Шалқар қаласына – 56482,0 мың теңге;
Айшуақ ауылдық округіне – 3961,6 мың теңге;
Біршоғыр ауылдық округіне – 1063,8 мың теңге;
Бозой ауылдық округіне – 1196,0 мың теңге;
Кішіқұм ауылдық округіне – 6347,8 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 9-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 28.02.2018 № 180 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 23.04.2018 № 205 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.06.2018 № 226 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2018 № 266 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2018 № 281 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. Жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыруға аудан бюджетінен 2018 жылға ауылдық округтер бойынша берілетін трансферттердің көлемі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві, 52000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі, 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Ауылдық округтердің әкімі аппараттары бойынша 2018 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының қаржыландыру көлемі, 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. "Шалқар аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы шешімді Шалқар аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

на разработку проектно-сметной документации на строительство сетей электроснабжения в зоне развития села Бозой Шалкарского района – 930,0 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 28.02.2018 № 180 (вводится в действие с 01.01.2018); от 07.06.2018 № 226 (вводится в действие с 01.01.2018); от 28.08.2018 № 248 (вводится в действие с 01.01.2018); от 22.11.2018 № 266 (вводится в действие с 01.01.2018).
9-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год текущие целевые трансферты городу районного значения и сельским округам в сумме 70082,2 тысяч тенге, в том числе:
городу Шалкар – 56482,0 тысяч тенге;
Айшуакскому сельскому округу – 3961,6 тысяч тенге;
Биршогырскому сельскому округу – 1063,8 тысяч тенге;
Бозойскому сельскому округу – 1196,0 тысяч тенге;
Кишикумскому сельскому округу – 6347,8 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 28.02.2018 № 180 (вводится в действие с 01.01.2018); с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 23.04.2018 № 205 (вводится в действие с 01.01.2018); от 07.06.2018 № 226 (вводится в действие с 01.01.2018); от 22.11.2018 № 266 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.12.2018 № 281 (вводится в действие с 01.01.2018).
10. Утвердить объемы трансфертов из районного бюджета на 2018 год сельским округам на реализацию функций местного самоуправления согласно приложению 4.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год, в сумме 52000,0 тысяч тенге.
12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2018 год, согласно приложению 5.
13. Утвердить объемы финансирования бюджетных программ на 2018 год по аппаратам акимов сельских округов, согласно приложению 6.
14. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Шалкарского района" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) направление настоящего решения на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата Шалкарского района.

15226,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
54056,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
5340,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
26014,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
29424,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
35191,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
32074,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24915,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1049,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
610,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
5500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3117,9
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
3117,9
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
412981,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
110025,2
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2046,7
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
2046,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3889,5
002
Мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін алып қою, соның ішінде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлікті иеліктен айыру
2078,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
311,5
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
1500,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
29798,0
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
29798,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
74291,0
003
Коммуналдық тұрғын ұй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
59895,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

15226,0
006
Оказание жилищной помощи
7000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
54056,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5340,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
26014,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
29424,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
35191,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
32074,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
24915,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1049,0
021
Капитальные расходы государственного орагана
610,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3117,9
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
3117,9
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
412981,0
1
Жилищное хозяйство
110025,2
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2046,7
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
2046,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3889,5
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
2078,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
311,5
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
1500,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
29798,0
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
29798,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
74291,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
59895,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

1000,0
Шалқар
1448,8
Шетырғыз
1765,1
Жиыны
11838,0
Шалқар аудандық мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 150 шешіміне 5 қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Шалқар аудандық мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 150 шешіміне 6 қосымша
Ауылдық округтердің әкімі аппараттары бойынша 2018 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының қаржыландыру көлемі
Ескерту. 6 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 14.12.2018 № 281 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
(мың теңге)
Ауылдық округтердің
атауы
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

1000,0
Шалкар
1448,8
Шетыргыз
1765,1
Итого
11838,0
Приложение 5 к решению Шалкарского районного маслихата № 150 от 12 декабря 2017 года
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год
Функциональная группа
Подфункция
Администратор
Программа
Наименование программы
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 6 к решению Шалкарского районного маслихата от 12 декабря 2017 года № 150
Объемы финансирования бюджетных программ на 2018 год по аппаратам акимов сельских округов
Сноска. Приложение 6 – в редакции решения маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 14.12.2018 № 281 (вводится в действие с 01.01.2018).
(тысяч тенге)
Наименование сельских округов
Услуги по обеспечению деятельности аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
Освещение улиц населенных пунктов
Обеспечение санитарии населенных пунктов
Капитальные расходы государственного органа