Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Алматы облысы Қапшағай қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 9 ақпандағы № 113 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 24 ақпанда № 4114 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Қонаев қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 1 сәуірдегі № 291 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Қонаев қаласы әкімдігінің 01.04.2024 № 291 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Халықты жұмыспен қамту туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 9 - бабының 6) тармақшасына және "Мүгедектер үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 13 маусымдағы № 498 Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №14010 тіркелген) бұйрығына сәйкес, Қапшағай қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ауыр жұмыстарды, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін жұмыскерлердің мынадай тізімдік саны бар ұйымдарға жұмыс орындарына квота белгіленсін:
1) елуден жүз адамға дейін - жұмыскерлердің тізімдік санының екі пайызы мөлшерінде;
2) жүз бірден екі жүз елу адамға дейін - жұмыскерлердің тізімдік санының үш пайызы мөлшерінде;
3) екі жүз елу бірден артық адам - жұмыскерлердің тізімдік санының төрт пайызы мөлшерінде.
2. "Мүгедектер үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" 2011 жылғы 22 қарашадағы № 578 Қапшағай қаласы әкімдігінің қаулысының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2-2-124 тіркелген, 2011 жылдың 08 желтоқсанда "Нұрлы Өлке" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау (әлеуметтік саланың мәселелеріне) жетекшілік ететін қала әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Т. Қайнарбеков

Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства инвалидов
Постановление акимата города Капшагай Алматинской области от 9 февраля 2017 года № 113. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 24 февраля 2017 года № 4114. Утратило силу постановлением акимата города Қонаев Алматинской области от 1 апреля 2024 года № 291
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Қонаев Алматинской области от 01.04.2024 № 291 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии подпунктом 6) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 06 апреля 2016 года "О занятости населения" и приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года № 498 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для инвалидов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14010), акимат города Капшагай ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства инвалидов без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда организациям со списочной численностью работников:
1) от пятидесяти до ста человек – в размере двух процентов списочной численности работников;
2) от ста одного до двухсот пятидесяти человек – в размере трех процентов списочной численности работников;
3) свыше двухсот пятидесяти одного человека – в размере четырех процентов списочной численности работников.
2. Признать утратившим силу постановление акимата города Капшагай "Об установлении квоты рабочих мест для инвалидов" от 22 ноября 2011 года № 578 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2-2-124, опубликован 08 декабря 2011 года в газете "Нурлы Олке").
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего (вопросы социальной сферы) заместителя акима города.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Т. Кайнарбеков