Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Алматы облысы Текелі қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 16 ақпандағы № 31 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 02 наурызда № 4115 болып тіркелді. Күші жойылды - Жетісу облысы Текелі қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 22 ақпандағы № 48 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жетісу облысы Текелі қаласы әкімдігінің 22.02.2024 № 48 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Халықты жұмыспен қамту туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 7), 8), 9) тармақшаларына және "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" 2016 жылғы 26 мамырдағы № 412 Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №13898 тіркелген) сәйкес, Текелі қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ұйымдық-құқықтық нысанына және меншік нысанына қарамастан ұйымдар үшін ұйым жұмысшыларының тізімдік санының бес пайызы мөлшерінде пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленсін.
2. Ұйымдық-құқықтық нысанына және меншік нысанына қарамастан ұйымдар үшін ұйым жұмысшыларының тізімдік санының бес пайызы мөлшерінде бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленсін.
3. Ұйымдық-құқықтық нысанына және меншік нысанына қарамастан ұйымдар үшін ұйым жұмысшыларының тізімдік санының бір пайызы мөлшерінде ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квота белгіленсін.
4. Текелі қаласы әкімдігі қаулыларының күші жойылды деп танылсын:
1) "Текелі қаласындағы қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар үшін, сондай-ақ бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдар және интернаттық ұйымдарды бітіруші кәмелетке толмағандар үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 420 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2255 тіркелген, 2013 жылдың 11 қаңтарында "Текелі тынысы" газетінде жарияланған);

Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации
Постановление акимата города Текели Алматинской области от 16 февраля 2017 года № 31. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 02 марта 2017 года № 4115. Утратило силу постановлением акимата города Текели области Жетісу от 22 февраля 2024 года № 48
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Текели области Жетісу от 22.02.2024 № 48 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктами 7), 8), 9) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения", приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 26 мая 2016 года № 412 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации", акимат города Текели ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпусниками организаций образования в организациях независимо от организационно-правовой формы и формы собственности в размере одного процента от списочной численности работников организаций.
2. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы в организациях независимо от организационно-правовой формы и формы собственности в размере пяти процентов от списочной численности работников организации.
3. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации в организациях независимо от организационно-правовой формы и формы собственности в размере пяти процентов от списочной численности работников организации.
4. Признать утратившими силу постановления акимата города Текели:
1) "Об установлении квоты рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации уголовно – исполнительной инспекции, а также лиц, освобожденых из мест лишения свободы и для несовершеннолетних выпускников интернатных организаций города Текели" от 24 декабря 2012 года № 420 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2255, опубликован 11 января 2013 года в газете "Текели тынысы");

2) "Текелі қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 420 "Текелі қаласындағы қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар үшін, сондай-ақ бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдар және интернаттық ұйымдарды бітіруші кәмелетке толмағандар үшін жұмыс орындарына квота белгілеу туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2014 жылғы 06 қазандағы № 309 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2870 тіркелген, 2014 жылдың 24 қазанында "Текелі тынысы" газетінде жарияланған).
5. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Дуйсебаев Руслан Ертаевичке жүктелсін.
6. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Текелі қаласының әкімі Б. Унербаев

2) "О внесении изменений в постановление акимата городаТекели от 24 декабря 2012 года № 420 "Об установлении квоты рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации уголовно– исполнительной инспекции, а также лиц, освобожденых из мест лишения свободы и для несовершеннолетних выпускников интернатных организаций города Текели" от 06 октября 2014 года №309 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2870, опубликован 24 октября 2014 года в газете "Текели тынысы").
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Дуйсебаева Руслана Ертаевича.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Текели Б. Унербаев