Текелі қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Текелі қалалық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 21-136 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 28 желтоқсанда № 4453 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Текелі қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 3554788 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 279154 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 16989 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 32510 мың теңге;
трансферттер түсімі 3226135 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 1090748 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 548397 мың теңге;
субвенциялар 1586990 мың теңге;
2) шығындар 3599423 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу (-) 15000 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 15000 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) (-) 29635 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 29635 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Текелі қалалық мәслихатының 21.11.2018 № 29-183 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 1593 мың теңге сомасында бекітілсін.

О бюджете города Текели на 2018-2020 годы
Решение Текелийского городского маслихата Алматинской области от 21 декабря 2017 года № 21-136. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 28 декабря 2017 года № 4453.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпункта 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Текелийский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 3554788 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 279154 тысячи тенге;
неналоговые поступления 16989 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 32510 тысяч тенге;
поступления трансфертов 3226135 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 1090748 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 548397 тысяч тенге;
субвенции 1586990 тысяч тенге;
2) затраты 3599423 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование (-) 15000 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 15000 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 29635 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 29635 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Текелийского городского маслихата Алматинской области от 21.11.2018 № 29-183 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2018 год в сумме 1593 тысячи тенге.

3. 2018 жылға арналған қала бюджетінде жергілікті өзін-өзі басқару органына осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес, 923 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ауылдық округ әкімі жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
4. 2018 жылға арналған қала бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын қаланың бюджеттік бағдарламалар тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Текелі қалалық мәслихатының "Бюджет және экономика мәселесі бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

3. Учесть, что в бюджет города на 2018 год предусмотрены трансферты органу местного самоуправления в сумме 923 тысячи тенге согласно приложению 4 к настоящему решению.
Акиму сельского округа обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.
4. Установить перечень бюджетных программ города не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2018 год согласно приложению 5 к настоящему решению.
5.Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Текелийского городского маслихата "По вопросам бюджета и экономики".

6. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Текелі қалалық
мәслихатының хатшысы Н. Калиновский
Текелі қалалық мәслихатының 2017 жылғы "21" желтоқсандағы "Текелі қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 21-136 шешімімен бекітілген 1-қосымша
2018 жылға арналған қала бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Текелі қалалық мәслихатының 21.11.2018 № 29-183 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии,
Секретарь Текелийского
городского маслихата Н. Калиновский
Приложение 1 утвержденное решением Текелийского городского маслихата от "21" декабря 2017 года № 21-136 "О бюджете города Текели на 2018-2020 годы"
Бюджет города на 2018 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Текелийского городского маслихата Алматинской области от 21.11.2018 № 29-183 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

18 139
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
35 073
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
291 481
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
51 250
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
50 300
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
50 300
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
950
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
950
2
Әлеуметтік көмек
202 096
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
199 770
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
85 630
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
409
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
14 485
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
8 436
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
937
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
34 898
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
33 905
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
21 070
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 326
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
2 326
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
38 135
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
38 135
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 175
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 436
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
470
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
3 692
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
3 362
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

18 139
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
35 073
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
291 481
1
Социальное обеспечение
51 250
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
50 300
005
Государственная адресная социальная помощь
50 300
464
Отдел образования района (города областного значения)
950
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
950
2
Социальная помощь
202 096
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
199 770
002
Программа занятости
85 630
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
409
006
Оказание жилищной помощи
14 485
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
8 436
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
937
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
34 898
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
33 905
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
21 070
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 326
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
2 326
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
38 135
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
38 135
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29 175
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 436
021
Капитальные расходы государственного органа
470
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
3 692
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 362
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

937
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
1 771
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
1 771
Функционалдық топ
сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
3. Таза бюджеттік кредиттеу
0
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты
сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
4. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
5. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
Функционалдық топ
сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Текелі қалалық мәслихатының 2017 жылғы "21" желтоқсандағы "Текелі қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 21-136 шешімімен бекітілген 4 қосымша
2018 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
Атауы
сомасы (мың теңге)
Барлығы
923
1
"Текелі қаласы Рудничный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
923
Текелі қалалық мәслихатының
2017 жылғы "21" желтоқсандағы "Текелі қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 21-136 шешімімен бекітілген 5 қосымша
2018 жылға арналған қала бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын қаланың бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру

937
452
Отдел финансов района (города областного значения)
1 771
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
1 771
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Сумма
Администратор бюджетных программ
(тысяч тенге)
Программа
Наименование
3. Чистое бюджетное кредитование
0
Бюджетные кредиты
0
Категория
Класс
Подкласс
Сумма
Наименование
(тысяч тенге)
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Сумма
Программа
(тысяч тенге)
Наименование
4. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Класс
Сумма
Подкласс
(тысяч тенге)
Наименование
5. Дефицит (профицит) бюджета
0
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Сумма
Программа
(тысяч тенге)
Наименование
Погашение займов
0
Приложение 4 утвержденное решением Текелийского городского маслихата от "21" декабря 2017 года № 21-136 "О бюджете города Текели на 2018-2020 годы"
Трансферты органу местного самоуправления на 2018 год
Наименование
сумма
(тысяч тенге)
Всего
923
1
Государственное учреждение "Аппарат акима Рудничного сельского округа города Текели"
923
Приложение 5 утвержденное решением Текелийского городского маслихата от "21" декабря 2017 года № 21-136 "О бюджете города Текели на 2018-2020 годы"
Перечень бюджетных программ города, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2018 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование