Ақсу ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Ақсу аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 23-111 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 29 желтоқсанда № 4463 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақсу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7831569 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 176822 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 5799 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 5383 мың теңге;
трансферттер түсімі 7643565 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 1767517 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 1834948 мың теңге;
субвенциялар 4041100 мың теңге;
2) шығындар 7865530 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 68854 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 84878 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 16024 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 102815 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 102815 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Ақсу аудандық мәслихатының 22.11.2018 № 34-163 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 3334 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 163766 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақсу ауылдық округіне 14172 мың теңге;
Есеболатов ауылдық округіне 35490 мың теңге;
Жансүгіров ауылдық округіне 11954 мың теңге;
Қапал ауылдық округіне 13111 мың теңге;
Қарашілік ауылдық округіне 66284 мың теңге;
Қызылағаш ауылдық округіне 15333 мың теңге;
Матай ауылдық округіне 7422 мың теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Ақсу аудандық мәслихатының 22.11.2018 № 34-163 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына осы шешімнін 4-қосымшасына сәйкес 6487 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.

О бюджете Аксуского района на 2018-2020 годы
Решение Аксуского районного маслихата Алматинской области от 22 декабря 2017 года № 23-111. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 29 декабря 2017 года № 4463.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аксуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 7831569 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 176822 тысячи тенге;
неналоговые поступления 5799 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 5383 тысячи тенге;
поступления трансфертов 7643565 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 1767517 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1834948 тысяч тенге;
субвенции 4041100 тысяч тенге;
2) затраты 7865530 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 68854 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 84878 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 16024 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 102815 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 102815 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Аксуского районного маслихата Алматинской области от 22.11.2018 № 34-163 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 3334 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 163766 тысяч тенге, в том числе:
Аксускому сельскому округу 14172 тысячи тенге;
Есеболатовскому сельскому округу 35490 тысяч тенге;
Жансугуровскому сельскому округу 11954 тысячи тенге;
Капальскому сельскому округу 13111 тысяч тенге;
Карачиликскому сельскому округу 66284 тысячи тенге;
Кызылагашскому сельскому округу 15333 тысячи тенге;
Матайскому сельскому округу 7422 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Аксуского районного маслихата Алматинской области от 22.11.2018 № 34-163 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 6487 тысячи тенге, согласно приложению 4.
Акимам сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.

5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы транферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыруға;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Ақсу ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
дошкольное воспитание и обучение и организацию медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения;
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата Аксуского района.

6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақсу аудандық мәслихатының "Бюджет, әлеуметтік-мәдениет саласы, жастар саясаты, заңдылық және құқық қорғау мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсу аудандық мәслихатының сессия төрағасы М. Естыбаев
Ақсу аудандық мәслихатының хатшысы Б. Сүлейменов

6. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Аксуского районного маслихата "По вопросам бюджета, социально-культурной сферы, молодежной политики, законности и защиты прав".
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии маслихата Аксуского района М. Естыбаев
Секретарь маслихата Аксуского района Б. Сулейменов

Ақсу аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы "Ақсу ауданының 2018- 2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 23-111 шешіміне 5-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бюджеттік бағдарлама
Атауы
4
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру

Приложение 5 к решению Аксуского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 23-111 "О бюджете Аксуского района на 2018- 2020 годы"
Перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Бюджетная программа
Наименование
4
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование