Алакөл ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 24-1 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2018 жылы 9 қаңтарда № 4494 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Алакөл аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 12147352 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер 1423396 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 13617мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 30537 мың теңге;
трансферттер түсімі 10679802мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 4569738 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 1519164 мың теңге;
субвенциялар 4590900 мың теңге;
2) шығындар 12412686мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 16745 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер 30372 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу13627 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 282079 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 282079 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Алакөл аудандық мәслихатының 22.11.2018 № 42-1 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 28334 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте Ушарал қаласының бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 56710 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Алакөл аудандық мәслихатының 06.08.2018 № 37-1 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 234989 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бескөл ауылдық округіне 33922 мың теңге;
Достық ауылдық округіне 5585 мың теңге;
Ырғайты ауылдық округіне 32983 мың теңге;
Жағатал ауылдық округіне 14143 мың теңге;
Жанама ауылдық округіне 15198 мың теңге;
Көлбай ауылдық округіне 17876 мың теңге;
Жыланды ауылдық округіне 15489 мың теңге;
Екпінді ауылдық округіне 16428 мың теңге;
Теректі ауылдық округіне 15023 мың теңге;
Тоқжайлау ауылдық округіне 17347 мың теңге;
Ақжар ауылдық округіне 15530 мың теңге;
Қабанбай ауылдық округіне 35465 мың теңге;

О бюджете Алакольского района на 2018-2020 годы
Решение Алакольского районного маслихата Алматинской области от 25 декабря 2017 года № 24-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 9 января 2018 года № 4494.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алакольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год следующих объемах:
1) доходы 12147352 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1423396 тысяч тенге;
неналоговые поступления 13617 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 30537 тысяч тенге;
поступления трансфертов 10679802 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 4569738 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1519164 тысяч тенге;
субвенции 4590900 тысяч тенге;
2) затраты 12412686 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 16745 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 30372 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 13627 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета(-) 282079 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 282079 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Алакольского районного маслихата Алматинской области от 22.11.2018 № 42-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 28334 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы бюджетных изъятий из бюджета города Ушарал в районный бюджет в сумме 56710 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Алакольского районного маслихата Алматинской области от 06.08.2018 № 37-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, села, сельских округов, в сумме 234989 тысяч тенге, в том числе:
Бескольский сельский округ 33922 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ 5585 тысяча тенге;
Ыргайтинский сельский округ 32983 тысячи тенге;
Жагатальский сельский округ 14143 тысячи тенге;
Жанаминский сельский округ 15198 тысяч тенге;
Кольбайский сельский округ 17876 тысяч тенге;
Жыландинский сельский округ 15489 тысяч тенге;
Екпиндинский сельский округ 16428 тысячи тенге;
Теректинский сельский округ 15023 тысяч тенге;
Токжайлауский сельский округ 17347 тысяч тенге;
Акжарский сельский округ 15530 тысячи тенге;
Кабанбайский сельский округ 35465 тысячи тенге;

Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Алакөл аудандық мәслихатының 06.08.2018 № 37-1 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес, 5615 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін
Аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдалануын қамтамасыз етсін.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Алакөл ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 4 в редакции решения Алакольского районного маслихата Алматинской области от 06.08.2018 № 37-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 5615 тысяч тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Акимам города районного значения, сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов в том числе на:
реализацию государственного оброзавательного заказа в дошкольных организациях образования;
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Алакольского района.

7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алакөл аудандық мәслихатының "Депутаттық өкілеттік, бюджет, экономика, заңдылықты сақтау, құқықтық қорғау және қоғамдық ұйымдармен байланыс жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
9. Осы шешiм 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Алакөл аудандық мәслихаттың сессия төрағасы Ө. Қойшыманов
Алакөл аудандық мәслихаттың хатшысы С. Жабжанов

7. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год согласно приложению 5 к настоящему решению.
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Алакольского районного маслихата "По депутатскому представительству, бюджета, экономики, соблюдению законности, правовой защите и связи с общественными организациями".
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Алакольского
районного маслихата О. Қойшыманов
Секретарь Алакольского районного районного С. Жабжанов

Алакөл аудандық мәслихатының 2017 жылғы "25" декабря "Алакөл ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 24-1 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Алакөл аудандық мәслихатының 22.11.2018 № 42-1 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
1. Кірістер
12 147 352
1
Салықтық түсімдер

Приложение 1 к решению Алакольского районного маслихата от " 25" декабря 2017 года № 24-1 "О бюджете Алакольского района на 2018-2020 годы"
Районный бюджет на 2018 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Алакольского районного маслихата Алматинской области от 22.11.2018 № 42-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1. Доходы
12 147 352
1
Налоговые поступления

2 268 562
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 920
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
13 300
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
133 832
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
1 675
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
36 445
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 750 982
113
Жергілікті бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
315 108
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
469 134
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
76 173
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
75 240
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
75 240
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
933
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
933
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
0
2
Әлеуметтік көмек
366 249
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
366 249
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
160 990
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт, ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 485
006
Тұрғын үй көмек көрсету
2 449
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20 081
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 452
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
38 362
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
75 980
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
41 450
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
26 712
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
26 712
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

2 268 562
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
16 920
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
13 300
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района
133 832
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1 675
012
Капитальные расходы государственного органа
300
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
36 445
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 750 982
113
Целевые текущие трансферты из местного бюджета
315 108
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
469 134
1
Социальное обеспечение
76 173
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
75 240
005
Государственная адресная социальная помощь
75 240
464
Отдел образования района (города областного значения)
933
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
933
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
0
2
Социальная помощь
366 249
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
366 249
002
Программа занятости
160 990
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 485
006
Оказание жилищной помощи
2 449
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20 081
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 452
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
38 362
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
75 980
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
41 450
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
26 712
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26 712
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения