Ескелді ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Ескелді аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 23-156 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 29 желтоқсанда № 4458 болып тіркелді.
2008 жылдың 04 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 9–бабының 2–тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылдың 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6–бабы 1–тармағының 1) тармақшасына сәйкес Ескелдi ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6253087 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 179371 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 3675 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 10790 мың теңге;
трансферттер түсімі 6059251 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 1488244 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 600167 мың теңге;
субвенциялар 3970840 мың теңге;
2) шығындар 6319839 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 48860 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 86580 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 37720 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 115612 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 115612 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Ескелді аудандық мәслихатының 27.11.2018 № 39-241 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 3762 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 175309 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алдабергенов ауылдық округіне 41233 мың теңге;
Ақын Сара ауылдық округіне 11397 мың теңге;
Бақтыбай ауылдық округіне 17902 мың теңге;
Қарабұлақ ауылдық округіне 58758 мың теңге;
Қаратал ауылдық округіне 14544 мың теңге;
Төлеңгіт ауылдық округіне 16812 мың теңге;
Сырымбет ауылдық округіне 14663 мың теңге.

О бюджете Ескельдинского района на 2018-2020 годы
Решение Ескельдинского районного маслихата Алматинской области от 22 декабря 2017 года № 23-156. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 29 декабря 2017 года № 4458.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Ескельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы 6253087 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 179371 тысяча тенге;
неналоговые поступления 3675 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 10790 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6059251 тысяча тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 1488244 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 600167 тысяч тенге;
субвенции 3970840 тысяч тенге;
2) затраты 6319839 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 48860 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 86580 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 37720 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-)115612 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 115612 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Ескельдинского районного маслихата Алматинской области от 27.11.2018 № 39-241 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 3762 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 175309 тысяч тенге, в том числе:
Алдабергеновскому сельскому округу 41223 тысячи тенге;
Акынсаринскому сельскому округу 11397 тысяч тенге;
Бактыбайскому сельскому округу 17902 тысячи тенге;
Карабулакскому сельскому округу 58758 тысяч тенге;
Каратальскому сельскому округу 14544 тысячи тенге;
Туленгутскому сельскому округу 16812 тысячи тенге;
Сырымбетскому сельскому округу 14663 тысячи тенге.

4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Ескелді ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа, в том числе на:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельского округа определяется на основании постановления акимата Ескельдинского района.

5. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес, 4532 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес белгіленсін.

5. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 4532 тысяч тенге, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Акимам сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.
6. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год согласно приложению 5 к настоящему решению.

7. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Экономика, қаржы, бюджет және заңдылықты сақтау мәселелерін қамтитын" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескелді аудандық мәслихатының сессия төрағасы Д. Идрисов
Ескелді аудандық мәслихатының хатшысы Қ. Алпысбаев
Ескелді аудандық мәслихатының 2017 жылғы "22" желтоқсан "Ескелді ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 23-156 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет

7. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По вопросам экономики, финансам, бюджету и соблюдения законности".
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Ескельдинского
районного маслихата Д. Идрисов
Секретарь Ескельдинского
районного маслихата К. Алпысбаев
Приложение 1 к решению Ескельдинского районного маслихата от "22" декабря 2017 года № 23-156 "О бюджете Ескельдинского района на 2018-2020 годы"
Районный бюджет на 2018 год

2674
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
22371
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
213269
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
127601
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
407103
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
66860
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
66860
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
66860
2
Әлеуметтiк көмек
289709
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
289709
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
118820
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23113
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
12675
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
9668
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2067
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
33513
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
56117
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
33736
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
50534
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
48859
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32020
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1546
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9744
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
3692
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1857
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1675
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру

2674
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
22371
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
213269
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
127601
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
407103
1
Социальное обеспечение
66860
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
66860
005
Государственная адресная социальная помощь
66860
2
Социальная помощь
289709
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
289709
002
Программа занятости
118820
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23113
006
Оказание жилищной помощи
12675
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
9668
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2067
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
33513
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
56117
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
33736
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
50534
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
48859
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
32020
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1546
021
Капитальные расходы государственного органа
9744
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
3692
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1857
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1675
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы

Ескелді аудандық мәслихатының 2017 жылғы "22" желтоқсан "Ескелді ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 23-156 шешіміне 5-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атаулар
04
Бiлiм беру
2
Жалпы бастауыш, жалпы негізгі, жалпы орта бiлiм беру

Приложение 5 к решению Ескельдинского районного маслихата от "22" декабря 2017 года № 23-156 "О бюджете Ескельдинского района на 2018-2020 годы"
Перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета на 2018 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование