2018 - 2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2017 жылғы 14 желтоқсандағы № 22-2 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 25 желтоқсанда № 3649 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде тұпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына және 2017 жылғы 11 желтоқсандағы "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 18-3 облыстық мәслихаттың шешімі (нормативтік құқықтық актілерде мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3622 болып тіркелген) негізінде аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018 – 2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 795 102 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 165 584 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –9 604 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –59 822 мың теңге;
трансферттер түсiмі –12 560 092 мың теңге;
2) шығындар –13 812 451 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 12 090 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 25 253 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 163 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 29 439 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 29 439 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 12.03.2018 № 25-2 (01.01.2018 бастап қолданылады); 21.05.2018 № 29-2 (01.01.2018 бастап қолданылады); 07.09.2018 №33-2 (01.01.2018 бастап қолданылады); 26.11.2018 №35-3 (01.01.2018 бастап қолданылады) шешімдерімен.
2. 2018 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 8 252 928 мың теңге белгіленген.
2018 – 2020 жылдарға жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық түсімдерінің бөлу нормативтері ауданның бюджетіне 50 пайыз мөлшерде белгіленсін.
3. 2018 жылы ауданық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтерге берілетін субвенция мөлшері 1 413 210 мың теңге.
4. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2018-2020 жылдары облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының 25 пайызы мөлшерінде үстем ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

О районном бюджете на 2018 – 2020 годы
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 14 декабря 2017 года № 22-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 25 декабря 2017 года № 3649.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании решения Жамбылского областного маслихата "Об областном бюджете на 2018- 2020 годы" от 11 декабря 2017 года № 18-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3622) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018 – 2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 795 102 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 165 584 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 604 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 59 822 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 560 092 тысяч тенге;
2) затраты – 13 812 451 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 090 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 25 253 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 163 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 29 439 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 29 439 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 12.03.2018 № 25-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 21.05.2018 № 29-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 07.09.2018 № 33-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 26.11.2018 № 35-3 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Объем субвенции передаваемых из областного бюджета в районный бюджет на 2018 год установлено в размере 8 252 928 тысяч тенге.
Установить на 2018 – 2020 годы норматив распределения в районный бюджет по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу в размере 50 процентов.
3. Объем субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджет аппаратов акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2018 год установить в размере 1 413 210 тысяч тенге.
4. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года “О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий” на 2018 – 2020 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций здравоохранении, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах финансируемых из местных бюджетов в размере 25 процентов от оклада и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающиеся этими видами деятельности в городских условиях.

5. Аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 27 000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
6. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттердің орындалу процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2018 жылға негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер көлемі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 12.03.2018 № 25-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданылады).
8. 2018 жылға арналған Сазтерек ауылдық (селолық) округінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в размере 27 000 тысяч тенге.
6. Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год утвердить согласно приложению 4.
7. Размеры поступлений в 2018 году от продажи основного капитала утвердить в соответствии с приложением 5.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 12.03.2018 № 25-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Перечень бюджетных программ на 2018 год по Сазтерекскому аульному округу утвердить согласно приложению 6.

9. Осы шешімнің орындалуын бақылау Байзақ аудандық мәслихатының "Аумақты экономикалық дамыту, қаржы, бюджет, әкімшілік аумақтық құрылым, адам құқығын қорғау мәселелері және жер учаскелерін сатып алу туралы шарттар жобаларын қарау" жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
10. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2018 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Г. Туралиева
Аудандық мәслихат
хатшысы Н. Тлепов
Байзақ аудандық мәслихатының
2017 жылғы 14 желтоқсандағы
№22-2 шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет

9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Байзакского районного маслихата по вопросам территориального экономического развития, финансов, бюджета, административной территориальной структуре, защиты прав человека и рассмотрение проектов договоров закупов участков земли.
10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
районного маслихата Г. Туралиева
Секретарь
районного маслихата Н. Тлепов
Приложение 1 к решению
Байзакского районного маслихата
от 14 декабря 2017 года № 22-2
Районный бюджет на 2018 год

10163
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
10163
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
10163
Байзақ аудандық мәслихатының
2017 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 22-2 шешіміне 4 қосымша
2018 жылға арналған жергілікті бюджеттердің орындалу процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
№ р/с
Атауы
1.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандырылған білім ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
2.
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Байзақ аудандық мәслихатының
2017 жылғы 14 желтоқсандағы
№22-2 шешіміне 5 қосымша
2018 жылға негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер көлемі
Ескерту. 5–қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 26.11.2018 №35-3 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданылады).
Санаты Атауы
сомасы мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
59422
03
Жерді және материалдық емес активтерді сату
59422
1
Жерді сату
50000
2
Материалдық емес активтерді сату

10163
452
Отдел финансов района (города областного значения)
10163
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
10163
Приложение 4 к решению
Байзакского районного маслихата
от 14 декабря 2017 года № 22-2
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2018 год
№ р/с
Наименование
1.
Отдел образования района (города областного значения)
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях
2.
Социальная помощь и социальное обеспечение
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
Приложение 5 к решению
Байзакского районного маслихата
от 14 декабря 2017 года № 22-2
Размеры поступлений в 2018 году от продажи основного капитала
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 26.11.2018 № 35-3 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория Наименование
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
3
Поступления от продажи основного капитала
59422
03
Продажа земли и нематериальных активов
59422
1
Продажа земли
50000
2
Продажа нематериальных активов

9422
Байзақ аудандық мәслихатының
2017 жылғы 14 желтоқсандағы
№22-2 шешіміне 6 қосымша
2018 жылға арналған Сазтерек ауылдық округінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 6–қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 26.11.2018 №35-3 (01.01.2018 бастап қолданылады) шешімімен.
мың теңге
Ауылдық округі
Бағдарлама атауы
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл ауылдық округ әкімінің аппаратының қызметін қамтамасыз ету"
005 "Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру"
022 "Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары"
040 "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
"Сазтерек ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

9422
Приложение 6 к решению
Байзакского районного
маслихата от 14 декабря 2017
года № 22-2
Перечень бюджетных программ на 2018 год по Сазтерекскому сельскому округу Байзакского района
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 26.11.2018 № 35-3 (вводится в действие с 01.01.2018).
тысяч тенге
Наименование сельских округов
001 "Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула, аульного округа"
005 "Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной местности"
022 "Капитальные расходы государственных органов"
040. Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Сазтерекского сельского округа"