2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 22-3 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 22 желтоқсанда № 3640 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, аудандық мәслихат
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 937 617 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 259 621 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 358 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 32 727 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 634 911 мың теңге;
2) шығындар – 12 049 481 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 55 346 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 75 747 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 20 401 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -167 210 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 167 210 мың теңге;
қарыздар түсімі – 75 747 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 20 401 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 111 864 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 14.03.2018 № 25-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.05.2018 № 28-4 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.08.2018 № 31-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.09.2018 № 33-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2018 № 36-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2018 жылы облыстық бюджет қаржысы есебінен субвенция көлемі 7 595 575 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2018 жылы аудандық бюджеттен ауылдық бюджеттерге берілетін бюджеттік субвенция 379855 мың теңге сомасында белгіленсін, соның ішінде:
Ақтоған ауылдық округіне - 51 112 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 27 000 мың теңге;
Меркі ауылдық округіне – 58 868 мың теңге;
Сарымолдаев ауылдық округіне – 32 198 мың теңге;
Ойтал ауылдық округіне – 33 436 мың теңге;
Т.Рыскулов ауылдық округіне – 19 509 мың теңге;
Сұрат ауылдық округіне – 25 841 мың теңге;

Об районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 21 декабря 2017 года № 22-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 22 декабря 2017 года № 3640.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018 - 2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 937 617 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 259 621 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 358 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 32 727 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 634 911 тысяч тенге;
2) затраты – 12 049 481 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55 346 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 75 747 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 401 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 167 210 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 167 210 тысяч тенге;
поступление займов – 75 747 тысяч тенге;
погашение займов - 20 401 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 111 864 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 14.03.2018 № 25-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 22.05.2018 № 28-4 (вводится в действие с 01.01.2018); от 15.08.2018 № 31-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 04.09.2018 № 33-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 27.11.2018 № 36-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Предусмотрено объем субвенции на 2018 год, передаваемой из областного бюджета в сумме 7 595 575 тысяч тенге.
3. Объем субвенции на 2018 год, передаваемой из районного бюджета в бюджет сельских округов определить в сумме 379 855 тысяч тенге.
Актоганский сельский округ – 51 112 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 27 000 тысяч тенге;
Меркенский сельский округ – 58 868 тысяч тенге;
Сарымолдаевский сельский округ – 32 198 тысяч тенге;
Ойталский сельский округ – 33 436 тысяч тенге;
Т.Рыскуловский сельский округ – 19 509 тысяч тенге;
Суратский сельский округ – 25 481 тысяч тенге;

Жаңатоған ауылдық округіне – 26 651 мың теңге;
Андас Батыр ауылдық округіне – 28 476 мың теңге;
Кенес ауылдық округіне – 17 087 мың теңге;
Тәтті ауылдық округіне – 20 230 мың теңге;
Ақарал ауылдық округіне – 21 427 мың теңге;
Ақермен ауылдық округіне – 18 020 мың теңге;
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне облыстық бюджеттен "е-Халық" ақпараттық жүйесін енгізуге байланыс төлемдері үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Меркі ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
5. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2018-2020 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақы мен тарифтік ставкаларының 25 пайыз мөлшерінде үстем ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

Жанатоганский сельский округ – 26 651 тысяч тенге;
Андас батырский сельский округ – 28 476 тысяч тенге;
Кенеский сельский округ – 17 087 тысяч тенге;
Таттинский сельский округ – 20 230 тысяч тенге;
Акаралский сельский округ – 21 427 тысяч тенге;
Акерменский сельский округ – 18 020 тысяч тенге;
4. В районном бюджете на 2018 год за счет средств областного бюджета бюджетам сельских округов предусмотрены целевые текущие трансферты на оплату услуги связи единой системы "е-Халық" распределение которых определяется на основании постановления акимата Меркенского района.
5. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2018-2020 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, финансируемых из районного бюджета, работающим в сельских населенных пунктах в размере 25 процентов от оклада      и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

6. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 12 000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
7. 2018 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешімнің орындалуына бақылау алтыншы шақырылған аудандық мәслихаттың әлеуметтік–экономикалық, қаржы, бюджет пен салық және жергілікті өзін-өзі басқару, индустриялық-инновациялық даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін

6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в сумме 12 000 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджетные программы не подлежащие секвестрированию в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
8. Утвердить трансферты органам местного самоуправление согласно приложению 6.
9. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию шестого созыва районного маслихата по вопросам социально-экономического, финансов, бюджету и налогам, местного самоуправления и индустриально-инновационного развития.

10. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2018 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы хатшысының міндетін атқарушы
Н. Койшиманова Е. Нартбаев
Меркі аудандық мәслихатының
2017 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 22-3 шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1–қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 27.11.2018 № 36-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3

10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Исполняющий обязанности
районного маслихата секретаря районного маслихата
Н. Койшиманова Е. Нартбаев
Приложение 1 к решению
маслихата Меркенского района
от 21 декабря 2017 года № 22-3
Районный бюджет на 2018 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 27.11.2018 № 36-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3

976364
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
61024
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
293925
024
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
621415
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5857273
003
Жалпы білім беру
5575180
006
Балаларға қосымша білім беру
282093
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
158930
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
158930
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
440474
021
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
440474
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
436384
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22046
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
211591
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
17244
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
34683
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
147270
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3550
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
676547
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
171333
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
171333
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
18340
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
18340
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
423325
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
239593
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24103
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
183
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

976364
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
61024
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
293925
024
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
621415
464
Отдел образования района (города областного значения)
5857273
003
Общеобразовательное обучение
5575180
006
Дополнительное образование для детей
282093
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
158930
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
158930
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
440474
021
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
440474
464
Отдел образования района (города областного значения)
436384
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
22046
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
211591
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
17244
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
34683
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
147270
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
3550
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
676547
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
171333
005
Государственная адресная социальная помощь
171333
464
Отдел образования района (города областного значения)
18340
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа
18340
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
423325
002
Программа занятости
239593
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24103
006
Оказание жилищной помощи
183
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

34714
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5635
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
17759
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
45387
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
55951
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
63549
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37097
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1608
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10193
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
6718
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
600
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7333
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1016680
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
363690
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
363690
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
79437
009
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
79437
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1508
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1508
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
568942
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
568942
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
200
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
200
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2903
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
753
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

34714
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5635
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
17759
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
45387
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
55951
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
63549
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37097
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1608
021
Капитальные расходы государственного органа
10193
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
6718
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
600
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
7333
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1016680
464
Отдел образования района (города областного значения)
363690
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
363690
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
79437
009
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
79437
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1508
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1508
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
568942
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
568942
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
200
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
200
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2903
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
753
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения