2018-2020 жылдарға арналған Мойынқұм ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 20-2 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 желтоқсанда № 3658 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Мойынқұм аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға әрбір ауылдық округ бойынша мынадай көлемдерде бекітілсін:
Мойынқұм ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 171 495 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 564 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 852 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 27 852 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 124 079 мың теңге;
2) шығындар – 171 495 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Бірлік ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 74 235 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 442 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 977 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 977 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 67 816 мың теңге;
2) шығындар – 74 235 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Кеңес ауылдық округі бойынша:

О бюджете сельских округов Мойынкумского района на 2018 – 2020 годы
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2017 года № 20-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 27 декабря 2017 года № 3658.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 в том числе на 2018 год в следующих объемах:
По Мойынкумскому сельскому округу:
1) доходы – 171 495 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19 564 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27 852 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 27 852 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 124 079 тысяч тенге;
2) затраты – 171 495 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
По Берликскому сельскому округу:
1) доходы – 74 235 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 4 442 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 1 977 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1 977 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 67 816 тысяч тенге;
2) затраты – 74 235 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
По Кенесскому сельскому округу:

1) кірістер – 52 642 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 222 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 470 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 470 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 48 950 мың теңге;
2) шығындар – 52 642 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Шығанақ ауылдық округі бойынша:
1) кірістер – 80 342 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 170 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 203 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 203 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 71 969 мың теңге;
2) шығындар – 80 342 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 26.03.2018 № 24-3 (01.01.2018 қолданысқа енгізіледі); 28.05.2018 № 26-2 (01.01.2018 қолданысқа енгізіледі); 17.09.2018 № 29-2 (01.01.2018 қолданысқа енгізіледі); 30.11.2018 № 33-2 (01.01.2018 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2018 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 95085 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Мойынқұм ауылдық округіне - 27992 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне - 23885 мың теңге;
Кеңес ауылдық округіне - 17624 мың теңге;
Шығанақ ауылдық округіне – 22 224 мың теңге.

1) доходы– 52 642 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 3 222 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 470 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 470 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48 950 тысяч тенге;
2) затраты – 52 642 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
По Шыганакскому сельскому округу:
1) доходы – 80 342 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 170 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 3 203 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 3 203 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 71 969 тысяч тенге;
2) затраты – 80 342 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 26.03.2018 № 24-3 (вводится в действие с 01.01.2018); от 28.05.2018 № 26-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 17.09.2018 № 29-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 30.11.2018 № 33-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить объем субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджет сельских округов на 2018 год в сумме 95 085 тысяч тенге, в том числе:
Мойынкумскому сельскому округу - 27 992 тысяч тенге;
Берликскому сельскому округу - 23 885 тысяч тенге;
Кенесскому сельскому округу – 17 624 тысяч тенге;
Шыганакскому сельскому округу - 22 224 тысяч тенге.

3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2018-2020 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерiмен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлық ақылары мен тарифтiк ставкаларының жиырма бес пайыз мөлшерінде үстем ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2018-2020 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии финансируемые из районного бюджета, работающих в сельских населенных пунктах в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающиеся этими видами деятельности в городских условиях.

4. 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар көзделмеген.
5. 2018 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған ағымдағы нысаналы трансферттер сомалары ескерілсін.
6. 2018 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлінген бюджеттік даму бағдарламалар қаралмаған.
7. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтың экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар, өнеркәсіп салаларын, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлік салаларын дамыту, аумақтық құрылыс, жер учаскесін сатып алу туралы жобаларын қарау, қоршаған ортаны қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

4. Не предусмотрен перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2018 год.
5. В бюджете сельских округов на 2018 год предусмотреть суммы целевых текущих трансфертов за счет средств районного бюджета.
6. Не предусмотрены бюджетные программы развития направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов.
7. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономическому развитию региона, бюджету и местным налогам, отрасли промышленности, развитию сельского хозяйства и отраслей предпринимательства, территориальному строительству, по рассмотрению проектов по покупке земельных участков, по защите окружающей среды.

8. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың Аудандық мәслихаттың
сессиясының төрағасы хатшысы
Б. Исабеков Ш. Исабеков
Мойынқұм аудандық мәслихатының
2017 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 20-2 шешіміне 1 қосымша
Мойынқұм ауылдық округінің 2018 жылға арналған ауылдық бюджеті
Ескерту. 1–қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 30.11.2018 № 33-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5

8. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Секретарь
районного маслихата районного маслихата
Б. Исабеков Ш. Исабеков
Приложение 1 к решению
Мойынкумского районного маслихата
№20-2 от 25 декабря 2017 года
Бюджет Мойынкумского сельского округа на 2018 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 30.11.2018 № 33-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование доходов
1
2
3
4
5