2018 – 2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 27-2 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 21 желтоқсанда № 3638 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 697 268 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 919 156 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 561 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 22 849 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 584 759 мың теңге;
2) шығындар – 10 724 385 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 32 779 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 50 998 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18 209 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 59 896 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 59 896 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 50 988 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 18 209 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары – 27 117 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 12.03.2018 № 32-2 (01.01.2018 бастап қолданылады); 24.05.2018 № 35-2 (01.01.2018 бастап қолданылады); 06.09.2018 № 40-2 (01.01.2018 бастап қолданылады) шешімдерімен); 23.11.2018 № 43-2 (01.01.2018 бастап қолданылады); 11.12.2018 № 45-2 (01.01.2018 бастап қолданылады) шешімдерімен.
2. 2018 жылы аудандық бюджеттен Қаратау қаласы және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 194 721,0 мың теңге, оның ішінде:
Қаратау қаласына - 36 284,0 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне - 23 328,0 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне - 23 228,0 мың теңге;
Берікқара ауылдық округіне - 21 879,0 мың теңге;
Бостандық ауылдық округіне - 25 143,0 мың теңге;
Қызыләуіт ауылдық округіне - 18 039,0 мың теңге;
Ойық ауылдық округіне - 28 427,0 мың теңге;
С.Шәкіров ауылдық округіне - 18 393,0 мың теңге.

О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 20 декабря 2017 года № 27-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 21 декабря 2017 года № 3638.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 697 268 тысячи тенге;
налоговые поступления – 919 156 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16 561 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала – 22 849 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 584 759 тысяч тенге;
2) затраты – 10 724 385 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 32 779 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 50 988 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18 209 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 59 896 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 59 896 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 50 988 тысяч тенге;
погашение займов – 18 209 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 27 117 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Таласского районного маслихата Жамбылской области от 12.03.2018 № 32-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 24.05.2018 № 35-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 06.09.2018 № 40-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 23.11.2018 № 43-2 (вводится в действие с 01.01.2018; от 11.12.2018 № 45-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить объем субвенций передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Каратау и сельским округам на 2018 год в размере 194 721,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Каратау - 36 284,0 тысяч тенге
Ушаралскому сельскому округу - 23 328,0 тысяч тенге;
Акколскому сельскому округу - 23 228,0 тысяч тенге;
Бериккаринскому сельскому округу - 21 879,0 тысяч тенге;
Бостандыкскому сельскому округу - 25 143,0 тысяч тенге;
Кызылаутскому сельскому округу - 18 039,0 тысяч тенге;
Ойыкскому сельскому округу - 28 427,0 тысяч тенге;
С.Шакировскому сельскому округу - 18 393,0 тысяч тенге.

3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекетттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2018-2020 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландыратын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандарының ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес проценті мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.
4. 2018 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 18 342,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
5. Жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2018 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан аудан бюджетіне түсетін түсімдер көлемі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2018-2020 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, финансируемых из районного бюджета, работающим в сельской местности в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 18 342 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ на 2018 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета согласно приложению 4.
6. Утвердить объемы поступлений в бюджет района от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2018 год согласно приложению 5.

7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін нысаналы трансферттер 7 қосымшаға сәйкес бекітілісін.
9. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтың әлеуметтік-экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

7. Утвердить бюджетные программы каждого аульного округа в районном бюджете на 2018 год согласно приложению 6.
8. Утвердить целевые трансферты органам местного самоуправления согласно приложению 7.
9. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического развития территории, по бюджету и местным налогам.

10. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2018 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Мәслихат хатшысы
А. Бектай А. Тулебаев
Талас аудандық мәслихатының
2017 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 27-2 шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1–қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 11.12.2018 № 45-2 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданылады).
Санаты
Соммасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1.КІРІСТЕР

10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Секретарь маслихата
А. Бектай А. Тулебаев
Приложение 1 к решению
Таласского районного маслихата
от 20 декабря 2017 года №27-2
Районный бюджет на 2018 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 11.12.2018 № 45-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Найменование
1. Доходы

115 888
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
307 750
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
750
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
750
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 752 479
003
Жалпы білім беру
3 584 719
006
Балаларға қосымша білім беру
167 760
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
273 431
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
273 431
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
283 739
021
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
283 739
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
378 896
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 411
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
14 067
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
110 535
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
16 083
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
181
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
14 140
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
211 479
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
656 958
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
139 637
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
138 441
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
1 196
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 045
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
4 045
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
402 558
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
239 542
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

115 888
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
307 750
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
750
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
750
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 752 479
003
Общеобразовательное обучение
3 584 719
006
Дополнительное образование для детей
167 760
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
273 431
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
273 431
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
283 739
021
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
283 739
464
Отдел образования района (города областного значения)
378 896
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12 411
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
14 067
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
110 535
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16 083
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
181
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
14 140
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
211 479
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
656 958
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
139 637
005
Государственная адресная социальная помощь
138 441
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 196
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 045
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
4 045
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
402 558
002
Программа занятости
239 542
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан