2018 – 2020 жылдарға арналған қала және ауылдық округ бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 28-2 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 21 желтоқсанда № 3639 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде тұпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес, Талас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған қала және ауылдық округ бюджеттері 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін.
1) кірістер – 431 214 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 67 923 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 193 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 142 523 мың теңге;
2) шығындар – 431 214 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 16.03.2018 № 33-2 (01.01.2018 бастап қолданылады); 31.05.2018 № 36-2 (01.01.2018 бастап қолданылады); 13.09.2018 № 41-2 (01.01.2018 бастап қолданылады); 27.11.2018 № 44-2 (01.01.2018 бастап қолданылады); 14.12.2018 № 46-2 (01.01.2018 бастап қолданылады) шешімдерімен.
2. 2018 жылы аудандық бюджеттен Қаратау қаласына және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 194 721,0 мың теңге, оның ішінде:
Қаратау қаласына - 36 284,0 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне - 23 328,0 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне - 23 228,0 мың теңге;
Берікқара ауылдық округіне - 21 879,0 мың теңге;
Бостандық ауылдық округіне - 25 143,0 мың теңге;
Қызыләуіт ауылдық округіне - 18 039,0 мың теңге;
Ойық ауылдық округіне - 28 427,0 мың теңге;
С.Шәкіров ауылдық округіне - 18 393,0 мың теңге.

О бюджете города и сельских округов на 2018-2020 годы
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 21 декабря 2017 года № 28-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 21 декабря 2017 года № 3639.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии c пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города и сельских округов на 2018-2020 годы согласно приложениям 1 - 8 в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 431 214 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 67 923 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 24 193 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 142 523 тысяч тенге;
2) затраты – 431 214 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Таласского районного маслихата Жамбылской области от 16.03.2018 № 33-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 31.05.2018 № 36-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 13.09.2018 № 41-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 27.11.2018 № 44-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 14.12.2018 № 46-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Объем субвенции передаваемые из районного бюджета бюджету города Каратау и сельским округам на 2018 год в размере 194 721,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Каратау - 36 284,0 тысяч тенге
Ушаралскому сельскому округу - 23 328,0 тысяч тенге;
Акколскому сельскому округу - 23 228,0 тысяч тенге;
Бериккаринскому сельскому округу - 21 879,0 тысяч тенге;
Бостандыкскому сельскому округу - 25 143,0 тысяч тенге;
Кызылаутскому сельскому округу - 18 039,0 тысяч тенге;
Ойыкскому сельскому округу - 28 427,0 тысяч тенге;
С.Шакировскому сельскому округу - 18 393,0 тысяч тенге

3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекетттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2018-2020 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландыратын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандарының ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес проценті мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2018-2020 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, финансируемых из районного бюджета, работающим в сельской местности в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

4. Жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын 2018 жылға арналған жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 9 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аудандық әлеуметтік-экономикалық даму мәселелері, бюджет, жергілікті салық және қала шаруашылығы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2018 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Мәслихат хатшысы
С. Тилеубердиев А. Тулебаев
2017 жылғы 21 желтоқсандағы
Талас аудандық мәслихатының
№ 28-2 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған Қаратау қаласының бюджеті

4. Утвердить перечень местных бюджетных программ на 2018 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета согласно приложению 9.
5. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического развития территории, по бюджету и местным налогам.
6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессия Секретарь маслихата
С. Тилеубердиев А. Тулебаев
Приложение 1 к решению
Таласского районного маслихата
от 21 декабря 2017 года № 28-2
Бюджет города Каратау на 2018 год