Қарағанды облысының кейбір елді мекендері мен елді мекендердің құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2017 жылғы 31 қазандағы № 68/02 бірлескен қаулысы және Қарағанды облыстық мәслихатының 2017 жылғы 3 қарашадағы № 245 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 23 қарашада № 4455 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" заңдарына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2017 жылғы 4 шілдедегі, Қарағанды облысы әкімдігінің жанындағы облыстық ономастика комиссиясының 2016 жылғы 20 желтоқсандағы және 2017 жылғы 4 шілдедегі қорытындылары негізінде Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Нұра ауданының келесі елді мекендері:
Щербаковское ауылы – Қайнар ауылы;
Киевка кенті – Нұра кенті деп қайта аталсын.
2. Осакаров ауданы Жансары ауылдық округінің Дальнее ауылы – Аманқоңыр ауылы деп қайта аталсын.
3. Сәтбаев қаласының жаңа 6-шы шағын ауданы – Нұрлы мекен шағын ауданы деп аталсын.
4. Приозерск қаласындағы Центральная көшесі – Тәуелсіздік көшесі;
Приозерск қаласындағы Пионерская көшесі – Ақмамық көшесі;
Приозерск қаласындағы Нагорная көшесі – Көкжиек көшесі;
Приозерск қаласындағы Приморская көшесі – Бәйтерек көшесі;
Приозерск қаласындағы Приозерная көшесі – Көктеңіз көшесі;
Приозерск қаласындағы Новая көшесі – Қоржынтүбек көшесі;
Приозерск қаласындағы Песчанная көшесі – Наурыз көшесі;
Приозерск қаласындағы Совет Армиясы бульвары – Жеңіс бульвары деп қайта аталсын.
5. Осы Қарағанды облысы әкімдігінің және Қарағанды облыстық мәслихатының бірлескен қаулысы және шешімінің орындалуын бақылау Қарағанды облысы әкімінің жетекшілік жасайтын орынбасарына және Қарағанды облыстық мәслихатының әлеуметтік-мәдени даму және халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына (С.М.Әдекенов) жүктелсін.
6. Осы Қарағанды облысы әкімдігінің және Қарағанды облыстық мәслихатының бірлескен қаулысы және шешімі алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі Е. Қошанов
Қарағанды облыстық
мәслихаты сессиясының төрағасы
Қ. Оспанова
Қарағанды облыстық
мәслихатының хатшысы
С.Өтешов

О наименовании и переименовании некоторых населенных пунктов и составных частей населенных пунктов Карагандинской области
Совместное постановление акимата Карагандинской области от 31 октября 2017 года № 68/02 и решение Карагандинского областного маслихата от 3 ноября 2017 года № 245. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 23 ноября 2017 года № 4455.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании заключений Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 4 июля 2017 года, областной ономастической комиссии при акимате Карагандинской области от 20 декабря 2016 года и от 4 июля 2017 года акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Переименовать следующие населенные пункты Нуринского района:
село Щербаковское – на село Кайнар;
поселок Киевка – на поселок Нура.
2. Переименовать село Дальнее сельского округа Жансары Осакаровского района – на село Аманконыр.
3. Присвоить наименование Нурлы мекен 6-му микрорайону города Сатпаев.
4. Переименовать улицу Центральная города Приозерск – на улицу Тауелсиздик;
улицу Пионерская города Приозерск – на улицу Акмамык;
улицу Нагорная города Приозерск – на улицу Кокжиек;
улицу Приморская города Приозерск – на улицу Байтерек;
улицу Приозерная города Приозерск – на улицу Коктениз;
улицу Новая города Приозерск – на улицу Коржынтубек;
улицу Песчанная города Приозерск – на улицу Наурыз;
бульвар Совет Армиясы города Приозерск – на бульвар Женис.
5. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Карагандинской области и решения Карагандинского областного маслихата возложить на курирующего заместителя акима Карагандинской области и постоянную комиссию Карагандинского областного маслихата по вопросам социально-культурного развития и социальной защите населения (С.М. Адекенов).
6. Настоящее совместное постановление акимата Карагандинской области и решение Карагандинского областного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области Е. Кошанов
Председатель сессии Карагандинского
областного маслихата
К. Оспанова
Секретарь Карагандинского
областного маслихата
С. Утешов