"Кемтар балаларға арнаулы түзеу ұйымдары мен басқа да ұйымдарға медициналық, арнаулы бiлiм және арнаулы әлеуметтiк қызметтердi алуы үшiн жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2017 жылғы 16 қарашадағы № 73/06 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 6 желтоқсанда № 4463 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2020 жылғы 26 наурыздағы № 18/01 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 26.03.2020 № 18/01 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 14 наурыздағы "Кемтар балаларға арнаулы түзеу ұйымдары мен басқа да ұйымдарға медициналық, арнаулы бiлiм және арнаулы әлеуметтiк қызметтердi алуы үшiн жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" № 120 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15317 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Кемтар балаларға арнаулы түзеу ұйымдары мен басқа да ұйымдарға медициналық, арнаулы бiлiм және арнаулы әлеуметтiк қызметтердi алуы үшiн жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Е.Қошанов
Қарағанды облысы әкімдігінің
2017 жылғы "16" қарашадағы
№ 73/06 қаулысымен
бекітілген
"Кемтар балаларға арнаулы түзеу ұйымдары мен басқа да ұйымдарға медициналық, арнаулы бiлiм және арнаулы әлеуметтiк қызметтердi алуы үшiн жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Кемтар балаларға арнаулы түзеу ұйымдары мен басқа да ұйымдарға медициналық, арнаулы бiлiм және арнаулы әлеуметтiк қызметтердi алуы үшiн жолдама беру" мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) көрсетудің қызмет берушісі Қарағанды облысының психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялары болып табылады (бұдан әрі - көрсетілетін қызмет беруші).
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттар топтамасын қабылдауды және нәтижесін беруді көрсетілетін қызмет беруші арқылы жүзеге асырылады.

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача направления детям с ограниченными возможностями в специальные коррекционные и другие организации для получения медицинских, специальных образовательных и специальных социальных услуг"
Постановление акимата Карагандинской области от 16 ноября 2017 года № 73/06. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 6 декабря 2017 года № 4463. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 26 марта 2020 года № 18/01
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 26.03.2020 № 18/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 14 марта 2017 года № 120 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача направления детям с ограниченными возможностями в специальные коррекционные и другие организации для получения медицинских, специальных образовательных и специальных социальных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15317), акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача направления детям с ограниченными возможностями в специальные коррекционные и другие организации для получения медицинских, специальных образовательных и специальных социальных услуг".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Е. Кошанов
Утвержден
постановлением акимата Карагандинской области
от "16" ноября 2017 года
№ 73/06
Регламент государственной услуги "Выдача направления детям с ограниченными возможностями в специальные коррекционные и другие организации для получения медицинских, специальных образовательных и специальных социальных услуг"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Выдача направления детям с ограниченными возможностями в специальные коррекционные и другие организации для получения медицинских, специальных образовательных и специальных социальных услуг" (далее – государственная услуга) являются психолого-медико-педагогические консультации Карагандинской области (далее – услугодатель).
Прием пакета документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі:
1) Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 14 наурыздағы № 120 "Кемтар балаларға арнаулы түзеу ұйымдары мен басқа да ұйымдарға медициналық, арнаулы бiлiм және арнаулы әлеуметтiк қызметтердi алуы үшiн жолдама беру" мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15317 болып тіркелген) "Кемтар балаларға арнаулы түзеу ұйымдары мен басқа да ұйымдарға медициналық, арнаулы бiлiм және арнаулы әлеуметтiк қызметтердi алуы үшiн жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жолдама беру;
2) ата-аналарға консультативтік көмек көрсету.
2. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Стандартының 9 тармағында көрсетілген құжаттардың бар болуы, мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша көрсету рәсімнің (әрекеттің) басталуына негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1-рәсім-тіркеуші немесе медициналық статист қызмет алушының құжаттар топтамасын тексеруді жүзеге асырады – 5 (бес) минуттан көп емес;
2-рәсім-басшының құжаттар топтамасын қарауы – 10 (он) минуттан көп емес;
3-рәсім- көрсетілетін қызмет беруші мамандарының құжаттар топтамасын қарауды, консультативтік көмек беруді жүзеге асыруы – 15 (он бес) минуттан көп емес;
4-рәсім-басшы жолдаманы қалыптастырып, нәтижеге қол қояды– 5 (бес) минуттан көп емес;
5-рәсім-тіркеуші немесе медициналық статист мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді – 5 (бес) минуттан көп емес.
6. Құжаттарды басшының қарауына жіберу осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 1-әрекет бойынша, нәтиже болып табылады. Көрсетілген қызмет беруші мамандарына жіберу осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 2-әрекет бойынша нәтиже болып табылады, бұл осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 3-әрекеттің орындалуына негіз болып табылады. Құжаттар пакетін қарастыру, кеңес беруді жүзеге асыру осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 3-әрекет бойынша нәтиже болып табылады, бұл 4-әрекеттің орындалуына негіз болып табылады. Жолдаманы құрастыру осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 4-әрекет бойынша нәтиже болып табылады, бұл осы Регменттің 5 тармағында көрсетілген 5-әрекеттің орындалуына негіз болып табылады. Қызмет алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген 5-әрекет бойынша нәтиже болып табылады.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) выдача направления по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Выдача направления детям с ограниченными возможностями в специальные коррекционные и другие организации для получения медицинских, специальных образовательных и специальных социальных услуг" (далее - стандарт), утвержденному приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 14 марта 2017 года №120 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача направления детям с ограниченными возможностями в специальные коррекционные и другие организации для получения медицинских, специальных образовательных и специальных социальных услуг" (зарегистрированному в Реестре государственных нормативных правовых актов № 15317);
2) оказание консультативной помощи родителям.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие документов, указанных в пункте 9 стандарта.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
действие 1 – регистратор или медицинский статист осуществляет проверку пакета документов - не более 5 (пяти) минут;
действие 2 – рассмотрение пакета документов руководителем – не более 10 (десяти) минут;
действие 3 – специалисты услугодателя изучают пакет документов, осуществляют консультирование - не более 15 (пятнадцати) минут;
действие 4 – руководитель формирует направление и подписывает результат - не более 5 (пяти) минут;
действие 5 – выдача регистратором или медицинским статистом результата оказания государственной услуги не более 5 (пяти) минут.
6. Результатом процедуры по оказанию государственной услуги по действию 1, указанного в пункте 5 настоящего Регламента, является направление к руководителю для рассмотрения документов, что является основанием для выполнения действия 2. Результатом по действию 2, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является направление к специалистам услугодателя, что является основанием для выполнения действия 3. Результатом по действию 3, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является изучение пакета документов, осуществление консультирования, что является основанием для выполнения действия 4. Результатом по действию 4, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является формирование направления, что является основанием для выполнения действия 5. Результатом по действию 5, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, является выдача услугополучателю результата государственной услуги.

3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қатысатын көрсетілетін қызметті берушілердің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) тіркеуші немесе медициналық статист;
2) басшы;
3) мамандар.
8. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті рәсімдердің (іс-қимылдардың) сипаты:
1) құжаттар топтамасын тексеру, басшыға жіберу (5 минут);
2) құжаттардың басшымен қаралуы (10 минут);
3) құжаттар топтамасын қарау, консультативтік көмек беру (15 минут);
4) жолдаманы қалыптастыру және нәтижеге қол қою (5 минут);
5) тіркеуші немесе медициналық статист мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруі (5 минут).
9. Рәсімдердің сипаты осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамасында көрсетілген.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік қызмет автоматтандырылмаған және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсетілмейді.
"Кемтар балаларға арнаулы түзеу ұйымдары мен басқа да ұйымдарға медициналық, арнаулы бiлiм және арнаулы әлеуметтiк қызметтердi алуы үшiн жолдама беру" мемлекеттік қызмет регламентіне қосымша
"Кемтар балаларға арнаулы түзеу ұйымдары мен басқа да ұйымдарға медициналық, арнаулы бiлiм және арнаулы әлеуметтiк қызметтердi алуы үшiн жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсетілуінің бизнес-процестерінің анықтамасы

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) регистратор или медицинский статист;
2) руководитель;
3) специалисты.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) проверка пакета документов, направление к руководителю (5 минут);
2) рассмотрение документов руководителем (10 минут);
3) изучение пакета документов, проведение консультирования (15 минут);
4) формирование направления и подписание результата (5 минут);
5) выдача результата оказания государственной услуги регистратором или медицинским статистом (5 минут).
9. Описание действий указано в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению, к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Государственная услуга не автоматизирована и через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" не оказывается.
Приложение к регламенту государственной услуги "Выдача направления детям с ограниченными возможностями в специальные коррекционные и другие организации для получения медицинских, специальных образовательных и специальных социальных услуг"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача направления детям с ограниченными возможностями в специальные коррекционные и другие организации для получения медицинских, специальных образовательных и специальных социальных услуг"