2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 16/156 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 29 желтоқсанда № 4517 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Жезқазған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12187933 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7373738 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 39869 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 51431 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4722895 мың теңге;
2) шығындар - 13086213 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 367338 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 398646 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 31308 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 1265618 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1265618 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 571426 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 31308 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 725500 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 27.11.2018 № 28/256 (01.01.2018 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2. 2018 жылға арналған қала бюджеті түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен 1297220 мың теңге сомасындағы субвенциялар көзделгені ескерілсін.
3. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте Кеңгір селолық округінің бюджетіне қалалық бюджеттен берілетін субвенцияларының мөлшері 72363 мың теңге сомасында қарастырылсын.
3-1. 2018 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстары құрамында 8 қосымшаға сәйкес Кеңгір ауылдық округінің бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 17.04.2018 № 21/194 (01.01.2018 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
4. 2018 жылға арналған қалалық бюджеттің түсімдерінің құрамында облыстық және республикалық бюджеттерден 3425675 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер мен даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.

О городском бюджете на 2018-2020 годы
Решение Жезказганского городского маслихата Карагандинской области от 25 декабря 2017 года № 16/156. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 29 декабря 2017 года № 4517. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жезказганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 12187933 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7373738 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 39869 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 51431 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4722895 тысяч тенге;
2) затраты – 13086213 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 367338 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 398646 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 31308 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 1265618 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1265618 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 571426 тысяч тенге;
погашения займов – 31308 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 725500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Жезказганского городского маслихата Карагандинской области от 27.11.2018 № 28/256 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть, что в составе поступлений бюджета города на 2018 год предусмотрены субвенции из областного бюджета в сумме 1297220 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в городском бюджете на 2018 год объем субвенций, передаваемый из городского бюджета в бюджет Кенгирского сельского округа в сумме 72363 тыс. тенге.
3-1. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты в бюджет Кенгирского сельского округа согласно приложению 8.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Жезказганского городского маслихата Карагандинской области от 17.04.2018 № 21/194 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного и республиканского бюджетов в сумме 3425675 тысяч тенге.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 27.11.2018 № 28/256 (01.01.2018 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
5. 2018 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстары құрамында ағымдағы нысаналы трансферттер мен нысаналы даму трансферттері, кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
6. 2018 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстары құрамында ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен 5832 мың теңге бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 27.11.2018 № 28/256 (01.01.2018 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
7. 2018 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстары құрамында 5 қосымшаға сәйкес Талап және Малшыбай ауылдық әкімдер аппаратының шығындары ескерілсін.

Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Жезказганского городского маслихата Карагандинской области от 27.11.2018 № 28/256 (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Учесть в составе расходов городского бюджета целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие, кредиты на 2018 год согласно приложению 4.
6. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2018 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 5832 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Жезказганского городского маслихата Карагандинской области от 27.11.2018 № 28/256 (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Учесть в составе расходов городского бюджета затраты аппаратов сельских акимов Талап и Малшыбай на 2018 год согласно приложению 5.

8. 2018 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстары құрамында 6 қосымшаға сәйкес жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
9. 2018 жылға арналған қалалық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Қалалық бюджетті атқару үрдісінде еңбек ақы төлеу шығыстары секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.

8. Учесть, что в составе расходов городского бюджета предусмотрены трансферты органам местного самоуправления на 2018 год согласно приложению 6.
9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2018 год, согласно приложению 7.
10. Установить, что в процессе исполнения городского бюджета не подлежат к секвестру расходы на выплату заработной платы.

11. 2018 жылға қалалық бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне, қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.

11. Установить на 2018 год гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, финансируемых за счет средств городского бюджета повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

12. Жезқазған қаласы атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Жезқазған қалалық мәслихатының 27.11.2018 № 28/256 (01.01.2018 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
13. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы С. Сурнин
Қалалық мәслихаттың хатшысы С. Медебаев
Жезқазған қалалық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы
XVI сессиясының №16/156 шешіміне
1 қосымша
2018 жылға арналған бюджет

12. Утвердить резерв исполнительного органа города Жезказган на 2018 год в сумме 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 – в редакции решения Жезказганского городского маслихата Карагандинской области от 27.11.2018 № 28/256 (вводится в действие с 01.01.2018).
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии С.Сурнин
Секретарь городского маслихата С.Медебаев
Приложение 1
к решению XVI сессии Жезказганского городского маслихата
от 25 декабря 2017 года № 16/156
Бюджет на 2018 год

29825
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
29825
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
12952
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
12127
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
825
2
Әлеуметтiк көмек
491652
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
462080
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
111286
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3800
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
516
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
64932
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1090
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
46751
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
114087
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
82642
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
36976
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
29572
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
29572
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
128846
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
128846
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52341
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
644
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11226
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
64135
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3456567
1
Тұрғын үй шаруашылығы
967941
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

29825
005
Государственная адресная социальная помощь
29825
464
Отдел образования района (города областного значения)
12952
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
12127
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
825
2
Социальная помощь
491652
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
462080
002
Программа занятости
111286
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3800
006
Оказание жилищной помощи
516
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
64932
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1090
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
46751
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
114087
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
82642
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
36976
464
Отдел образования района (города областного значения)
29572
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
29572
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
128846
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
128846
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52341
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
644
021
Капитальные расходы государственного органа
11226
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
64135
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3456367
1
Жилищное хозяйство
967941
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

3997101
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1814250
Нысаналы даму трансферттері
1611425
Бюджеттік кредиттер
571426
Ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
1814250
1
Тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге, оның ішінде:
11840
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
11840
2
Жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларын өтеуге
143201
3
Ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге
13056
4
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға, оның ішінде:
36551
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормасын ұлғайту
18594
техникалық көмекші (орын толтырушы) құралдарының тізбесін кеңейту
17957
5
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға
38338
еңбекақы төлемін ішінара субсидиялау
13312
жастар практикасы
24545
жаңа бизнес идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар ұсыну
481
6
Жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
2771
7
Мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
822
8
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
15574
9
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында сұранысқа ие мамандықтар мен дағдылар бойынша жұмыс кадрларын қысқа кәсіби оқытуға
24030
10
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жеке жұмысқа орналастыру агенттіктеріне қызмет көрсету аутсорсингіне
310
11
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
70570
12
Білім беру ұйымдарында интернет-сайттардың автоматтандырылған мониторингі бағдарламасын орнатуға
480
13
Білім беру нысандарының материалдық-техникалық базасын күту, күшейту және жөндеу жүргізуге, оның ішінде:
430828
нысандарды жөндеу
425828
интеллектуалдық ойындар кабинеттерін ашу
5000
14
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуден өткізуге, оның ішінде:
863058
жолдарды орташа жөндеу
863058
15
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына

3997101
в том числе:
Целевые текущие трансферты
1814250
Целевые трансферты на развитие
1611425
Бюджетные кредиты
571426
в том числе:
Целевые текущие трансферты, в том числе:
1814250
1
На доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника, в том числе:
11840
доплата учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам
11840
2
На доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
143201
3
На доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
13056
4
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов, в том числе:
36551
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
18594
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
17957
5
На развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства, в том числе
38338
частичное субсидирование заработной платы
13312
молодежная практика
24545
предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес идей
481
6
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
2771
7
На субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
822
8
На выплату государственной адресной социальной помощи
15574
9
На краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
24030
10
На аутсорсинг услуг частным агентствам занятости населения в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
310
11
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
70570
12
На установку программы автоматизированного мониторинга интернет-сайтов в организациях образования
480
13
На содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования, в том числе:
430828
ремонт объектов
425828
открытие кабинетов интеллектуальных игр
5000
14
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов, в том числе:
863058
средний ремонт дорог
863058
15
На жилищно-коммунальное хозяйство