2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы 20 сессиясының № 216 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 28 желтоқсанда № 4511 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет, 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, тиісінше оның ішінде 2018 жылға арналған 1 қосымшаға сәйкес, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 094 277 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдері бойынша– 1 098 575 мың теңге;
салықсыз түсімдер бойынша – 25 743 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 57 577 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3 912 382 мың теңге;
2) шығындар – 5 136 463 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу– 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалған операциялар бойынша сальдо – 30 282 мың теңге:
қаржы активтерін сату – 30 282 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – минус 72 468 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 72 468 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарызды өтеу – 0 мың теңге;
бюджеттік қаржының пайдаланылатын қалдықтары – 72 468 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 30.11.2018 № 342 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2018 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында 4-қосымшаға сәйкес, жоғарғы бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін.
3. 2018 жылға қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттің 3 390 978 мың теңге сомадағы субвенцияларды көзделгені ескерілсін.
4. 2018 жылға қалалық бюджетке кірісті бөлу нормативтері келесі мөлшерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша– 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша - 50 пайыз.
5. Қалалық бюджетте қалалық бюджеттен Ақтас кентінің бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі ескерілсін, оның ішінде:
2018 жылға – 213 181 мың теңге;
2019 жылға – 225 972 мың теңге;
2020 жылға – 239 530 мың теңге.

О городском бюджете на 2018-2020 годы
Решение 20 сессии Саранского городского маслихата Карагандинской области от 21 декабря 2017 года № 216. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 28 декабря 2017 года № 4511. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2018 – 2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2018 год, согласно приложению 1, в следующих объемах:
1) доходы – 5 094 277 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 098 575 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 25 743 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 57 577 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 912 382 тысяч тенге;
2) затраты – 5 136 463 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 30 282 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 30 282 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 72 468 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 72 468 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 72 468 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 30.11.2018 № 342 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2018 год целевые трансферты из вышестоящих бюджетов, согласно приложению 4.
3. Учесть, что в составе поступлений бюджета города на 2018 год предусмотрены субвенции из областного бюджета в сумме 3 390 978 тысяч тенге.
4. Установить на 2018 год нормативы распределения доходов в городской бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу - 50 процентов.
5. Предусмотреть в городском бюджете объем субвенции, передаваемой из городского бюджета в бюджет поселка Актас, в том числе:
на 2018 год – 213 181 тысяч тенге;
на 2019 год – 225 972 тысяч тенге;
на 2020 год – 239 530 тысяч тенге.

6. Осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес, 2018 жылға арналған қалалық бюджетті орындау процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
7. Саран қаласы әкімдігінің 2018 жылға арналған резерві 1456 мың теңге мөлшерде бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 25.10.2018 № 333 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы Ж. Жаяубаев
Мәслихат хатшысының
міндетін атқарушы
М. Мамирова
Саран қалалық мәслихатының
2017 жылғы 21 желтоқсандағы
20 сессиясының № 216 шешіміне
1 қосымша
2018 жылға арналған қалалық бюджет

6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2018 год, согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Утвердить резерв акимата города Сарани на 2018 год в размере 1 456 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 25.10.2018 № 333 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Ж. Жаяубаев
Исполняющая обязанности
секретаря маслихата
М. Мамирова
Приложение 1
к решению 20 сессии
Саранского городского маслихата
от 21 декабря 2017 года № 217
Городской бюджет на 2018 год

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 23.08.2018 № 314 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы,(мың теңге)
1
2
Барлығы
564 832
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
309 074
Дамуға арналған нысаналы трансфертер
255 758
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
309 074
оның ішінде:
"Саран қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ
94 114
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
4 800
Тұрғындарды жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөнінде консультанттар мен ассистенттер енгізуге
2 545
Жұмыс берушінің мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын ашуға арналған шығындарын қаражаттандыруға
451
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы аясында еңбек нарығын дамытуға арналған іс-шараларды жүзеге асыруға
10 983
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын жүзеге асыруға
27 067
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы аясында еңбек нарығында қажеттілікке ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
46 084
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы аясында халықты жұмыспен қамтудың жеке агенттіктерінің қызметіне делдалдық жасауға
621
Тұрғындарды жұмыспен қамту орталықтарында тартымды еңбекақы жүйесін енгізуге
1 563
"Саран қаласының білім бөлімі" ММ
112 470
Тіл курстары бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдер мен негізгі қызметкерді оқуда болған уақытында алмастырған мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
10 894
Сандық білім беру инфрақұрылымын құруға
25 083
Білім беру ұйымдарындағы интернет-сайттарға автоматты түрде мониторинг жасайтын бағдарламаны орнатуға
216
Білім объектілерінің материалдық-техникалық базасын күтіп ұстауға, нығайтуға және оларды жөндеуден өткізуге
2 000
Жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге
62 310
Білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұлттық біліктілік тестінен өткен бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін мұғалімдерге педагогикалық-шеберлік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
11 967
"Саран қаласының ветеринария бөлімі" ММ
413
Аса қауіпті жұқпалы аурулармен ауырған ауылшаруашылығы малдарын санитарлық союға арналған шығындарды өтеуге және вакциналау, ветеринарлық дәрі-дәрмектерді тасымалдау мен сақтау қызметтерін көрсетуге
413
"Саран қаласының тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" ММ

Сноска. Приложение 4 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 23.08.2018 № 314 (вводится в действие с 01.01.2018).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Всего
564 832
в том числе:
Целевые текущие трансферты
309 074
Целевые трансферты на развитие
255 758
Целевые текущие трансферты:
309 074
в том числе:
ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Сарани"
94 114
На выплату государственной адресной социальной помощи
4 800
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
2 545
На субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
451
На реализацию мероприятий, направленых на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
10 983
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
27 067
На краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
46 084
На аутсорсинг услуг частным агенствам занятости населения в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
621
На внедрение привлекательной системы оплаты труда в центрах занятости населения
1 563
ГУ "Отдел образования города Сарани"
112 470
На доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
10 894
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
25 083
На установку программы автоматизированного мониторинга интернет-сайтов в организациях образования
216
На содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
2 000
На доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
62 310
На доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
11 967
ГУ "Отдел ветеринарии города Сарани"
413
На возмещение владельцам стоимости на проведение санитарного убоя, больных сельскохозяйственных животных, особо опасными инфекционными заболеваниями и оказание услуг по вакцинации, транспортировке и хранению ветеринарных препаратов
413
ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Сарани"