2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы VI шақырылған XIX сессиясының № 1460/19 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 4 қаңтарда № 4531 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 307 832 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 233 064 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 23 049 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 89 172 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша - 5 950 691 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 11 861 мың теңге;
2) шығындар - 7 406 796 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - минус 30 000 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 30 000 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 44 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 44 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің дефициті (профициті ) – минус 112 964 мың теңге;
6) бюджет дефицитін (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 112 964 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 30 000 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылған қалдықтары – 142 964 мың теңге;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 28.11.2018 № 1572/27 (01.01.2018 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2. 2018 жылға арналған қалалық бюджеттің түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. Шахтинск қаласының бюджетіне 2018 жылға арналған облыстық бюджетке табыстарды нормативтік бөлу келесі көлемдерде бекітілгені ескерілсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша – 50 пайыздан.
4. 2018 жылға арналған Шахтинск қалалық бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 4 105 089 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2018 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне 5 қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2018 жылға арналған қалалық бюджетті бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен бекітілсін.

О городском бюджете на 2018 - 2020 годы
Решение XIX сессии VI созыва Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2017 года № 1460/19. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 4 января 2018 года № 4531. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2018 – 2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 307 832 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 233 064 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 23 044 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 89 172 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 5 950 691 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 11 861 тысячи тенге;
2) затраты – 7 406 796 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – минус 30 000 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 30 000 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 44 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 44 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 112 964 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 112 964 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 30 000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 142 964 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 28.11.2018 № 1572/27 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета целевые трансферты из областного бюджета на 2018 год согласно приложению 4.
3. Учесть, что на 2018 год установлены нормативы распределения доходов в областной бюджет, бюджету города Шахтинск в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу – 50 процентов.
4. Учесть, что на 2018 год предусмотрен объем субвенций, передаваемый из областного бюджета городу Шахтинск – 4 105 089 тысяч тенге.
5. Учесть, что в составе расходов городского бюджета предусмотрены целевые трансферты администраторам бюджетных программ на 2018 год согласно приложению 5.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2018 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) согласно приложению 6.

7. 2018 жылға арналған қалалық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарлама тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2018 жылға қала әкімдігінің резерві 27 219 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 10.05.2018 № 1507/21 (01.01.2018 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
9. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы, мәслихат хатшысы Ж. Мамерханова
"КЕЛІСІЛДІ"
"Шахтинск қаласының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесі басшысының
міндетін атқарушы С. Таширова
2017 жылғы 26 желтоқсан
Шахтинск қалалық мәслихатының
2017 жылғы 26 желтоқсандағы XIХ сессиясының
№ 1460/19 шешіміне
1 қосымша
2018 жылға арналған қалалық бюджет

7. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2018 год, согласно приложению 7.
8. Утвердить резерв акимата города на 2018 год в сумме 27 219 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 10.05.2018 № 1507/21 (вводится в действие с 01.01.2018).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии,
секретарь маслихата Ж. Мамерханова
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющая обязанности
руководителя государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов города Шахтинска" С. Таширова
26 декабря 2017 года
Приложение 1
к решению XIX сессии Шахтинского городского
маслихата от 26 декабря 2017 года № 1460
Городской бюджет на 2018 год

385106
Тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
2740
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
71696
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
14497
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
34826
Білім беру ұйымдарында автоматтандырылған интернет- сайттар мониторингі бағдарламасын орнатуға
384
Білім беру объектілеріне жөндеу жүргізу және материалдық-техникалық базаны нығайтуға
260963
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
1047472
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығын дамытуға
1046686
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізуге
786
Облыстың ветеринария басқармасы
41
Вакцинация бойынша қызмет көрсетуге, ветеринариялық препараттарды тасымалдауға және сақтауға
41
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
52898
Жаппай кәсіпкерлікті және өнімдік жұмыспен қамтуды дамыту бағдарламасының шеңберінде еңбек нарығын дамытуға
29420
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту бойынша Іс- шаралар жоспарын іске асыруға
19046
Мүгедектерді жұмыспен қамтамасыз ету үшін арнаулы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушілердің шығынын субсидиялауға
534
Жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыстар бойынша консультанттар мен ассистенттер енгізуге
1898
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
2000
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
83999
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу жөндеуден өткізуге
83999
Дамуға арналған нысаналы трансферттер:
276086
оның ішінде:
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
32760
"Шахтинск қаласы Шахан кентінде қазандық салу" жоспары бойынша жобалық-сметалық құжаттамаға түзету
32760
Облыстың құрылыс басқармасы
243326
Шахтинск қаласы, Парковая көшесіндегі 60 пәтерлі панельді үй (бекіту)
243326
Шахтинск қалалық мәслихатының 2017 жылғы
26 желтоқсандағы XIХ сессиясының
№ 1460/19 шешіміне
5 қосымша
2018 жылға арналған қалалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер

385106
На доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
2740
Распределение сумм целевых текущих трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
71696
Распределение сумм целевых текущих трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
14497
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
34826
На установку программы автомотизированного мониторинга интернет-сайтов в организациях образования
384
На укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
260963
Управление энергетики и жилищно- коммунального хозяйства области
1047472
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
1046686
На проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
786
Управление ветеринарии области
41
Оказание услуг по вакцинации, транспортировке и хранению ветеринарных препаратов
41
Управление координации занятости и социальных программ области
52898
На развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
29420
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
19046
На субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
534
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
1898
На выплату государственной адресной социальной помощи
2000
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
83999
На проведение капитального и среднего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
83999
Целевые трансферты на развитие:
276086
в том числе:
Управление энергетики и жилищно- коммунального хозяйства области
32760
Корректировка проектно-сметной документации на проект "Строительство котельной в поселке Шахан города Шахтинск"
32760
Управление строительство области
243326
60-ти квартирный панельный дом по ул. Парковая, город Шахтинск (привязка)
243326
Приложение 5
к решению XIХ сессии Шахтинского городского
маслихата от 26 декабря 2017 года № 1460/19
Целевые трансферты и бюджетные кредиты администраторам бюджетных программ города на 2018 год

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 28.11.2018 № 1572/27 (01.01.2018 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
2
Барлығы
1845602
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1569516
Нысаналы даму трансферттері
276086
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
1569516
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
385106
Тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2740
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
71696
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
14497
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
34826
Білім беру ұйымдарында автоматтандырылған интернет- сайттар мониторингі бағдарламасын орнатуға
384
Білім беру объектілеріне жөндеу жүргізу және материалдық-техникалық базаны нығайтуға
260963
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1003544
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығына
918759
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін орташа жөндеуден өткізуге
83999
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізуге
786
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
127927
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
127927
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
41
Вакцинация бойынша қызмет көрсетуге, ветеринариялық препараттарды тасмалдауға, сақтауға
41
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52898
Жаппай кәсіпкерлікті және өнімдік жұмыспен қамтуды дамыту бағдарламасының шеңберінде еңбек нарығын дамытуға
29420
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту бойынша Іс- шаралар жоспарын іске асыруға
19046
Мүгедектерді жұмыспен қамтамасыз ету үшін арнаулы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушілердің шығынын субсидиялауға

Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 28.11.2018 № 1572/27 (вводится в действие с 01.01.2018).
Наименование
Сумма
1
2
Всего
1845602
в том числе:
Целевые текущие трансферты
1569516
Целевые трансферты на развитие
276086
в том числе:
Целевые текущие трансферты:
1569516
в том числе:
Отдел образования района (города областного значения)
385106
На доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
2740
Распределение сумм целевых текущих трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов
71696
Распределение сумм целевых текущих трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
14497
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
34826
На установку программы автоматизированного мониторинга интернет-сайтов в организациях образования
384
На укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
260963
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1003544
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
918759
На проведение капитального и среднего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
83999
На проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
786
Отдел строительства района (города областного значения)
127927
На развитие благоустройства городов и населенных пунктов
127927
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
41
Оказание услуг по вакцинации, транспортировке и хранению ветеринарных препаратов
41
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52898
На развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
29420
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
19046
На субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов

492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Шахтинск қалалық мәслихатының 2017 жылғы
26 желтоқсандағы XIХ сессиясының
№ 1460/19 шешіміне
7 қосымша
2018 жылға арналған қалалық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізімі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру

492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 7
к решению XIХ сессии Шахтинского городского
маслихата от 26 декабря 2017 года № 1460/19
Перечень бюджетных программ , не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения городского бюджета на 2018 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование