2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы 20 сессиясының № 6 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 29 желтоқсанда № 4526 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 589 350 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 644 204 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 12 711 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 26 590 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 6 905 845 мың теңге;
2) шығындар – 8 769 814 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 96 419 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 133 786 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 37 367 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 276 883 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 276 883 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 133 786 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37 367 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 180 464 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 19.12.2018 № 4 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2018 жылға арналған аудан бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 24 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 70 пайыз.
3. 2018 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 5 410 552 мың теңге сомасында көзделсін.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне 489 191 мың теңге сомасы көлемінде субвенциялар қарастырылсын, оның ішінде:
Ботақара кенті – 113 902 мың теңге;
Ғабиден Мұстафин кенті – 66 592 мың теңге;
Қушоқы кенті – 36 411 мың теңге;
Доскей ауылдық округі – 79 877 мың теңге;
Көкпекті ауылдық – 20 536 мың теңге;
Корнеевка ауылдық – 18 542 мың теңге;

О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение 20 сессии Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2017 года № 6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 29 декабря 2017 года № 4526. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 589 350 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 644 204 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 12 711 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 26 590 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 905 845 тысяч тенге;
2) затраты – 8 769 814 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 96 419 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 133 786 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37 367 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 276 883 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 276 883 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 133 786 тысяч тенге;
погашение займов – 37 367 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 180 464 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Бухар - Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 19.12.2018 № 4 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить на 2018 год нормативы распределения доходов в бюджет района в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 24 процента;
2) по социальному налогу – 70 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 5 410 552 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселков, сельских округов, в сумме 489 191 тысяч тенге, в том числе:
поселку Ботакара – 113 902 тысяч тенге;
поселку Габидена Мустафина – 66 592 тысяч тенге;
поселку Кушокы – 36 411 тысяч тенге;
Доскейскому сельскому округу – 79 877 тысяч тенге;
Кокпектинскому сельскому округу – 20 536 тысяч тенге;
Корнеевскому сельскому округу – 18 542 тысяч тенге;

Петровка ауылдық – 19 150 мың теңге;
Баймырза ауылдық – 54 394 мың теңге;
Ростов ауылдық – 29 044 мың теңге;
Үштөбе ауылдық – 50 743 мың теңге.
5. 2018 жылға арналған Бұқар жырау ауданы әкімдігінің резерві 34 309 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
6. 2018 жылға арналған, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақылары және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.

Петровскому сельскому округу – 19 150 тысяч тенге;
сельскому округу Баймырза – 54 394 тысяч тенге;
Ростовскому сельскому округу – 29 044 тысяч тенге;
Уштобинскому сельскому округу – 50 743 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв акимата Бухар-Жырауского района на 2018 год в размере 34 309 тысяч тенге.
6. Установить на 2018 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бойынша шығындары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2018 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бойынша бөлудің көлемдері 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год согласно приложению 5.
8. Утвердить расходы районного бюджета по селам, поселкам, сельским округами на 2018 год согласно приложению 6.
9. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками, сельскими округами на 2018 год согласно приложению 7.