Қарқаралы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы X сессиясының № VI-10/75 "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының мәслихатының 2017 жылғы 3 шілдедегі XV сессиясының № VI-15/131 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 11 шілдеде № 4302 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарқаралы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы X сессиясының № VI-10/75 "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4079 тіркелген, 2017 жылғы 14 қаңтардағы "Қарқаралы" № 5-6 (11526) газетінде, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкісінде 2017 жылғы 24 қаңтарда жарияланған), келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5683481 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 655145 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12503 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5015833 мың теңге;
2) шығындар – 5769460 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16583 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 23825 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7242 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 102562 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 102562 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 23825 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7242 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 85979 мың теңге.";
2-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"2. 2017 жылға арналған аудан бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыз;

О внесении изменений в решение X сессии Каркаралинского районного маслихата от 22 декабря 2016 года № VI-10/75 "О районном бюджете на 2017-2019 годы"
Решение XV сессии Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 3 июля 2017 года № VI-15/131. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 11 июля 2017 года № 4302
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение X сессии Каркаралинского районного маслихата от 22 декабря 2016 года № VI-10/75 "О районном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4079, опубликовано в газете "Қарқаралы" от 14 января 2017 года № 5-6 (11526), в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 24 января 2017 года), следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 5683481 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 655145 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12503 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5015833 тысяч тенге;
2) затраты – 5769460 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16583 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 23825 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7242 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 102562 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 102562 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 23825 тысяч тенге;
погашение займов – 7242 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 85979 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Установить на 2017 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;

521105
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
277138
Нысаналы даму трансферттері
220142
Бюджеттік кредиттер
23825
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
277138
оның ішінде:
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3670
Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге
3670
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
91338
Тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
5963
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
70375
Облыстың мұғалімдерінің біліктілігін арттыру және қайта даярлауға
3000
Білім беру объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға және жөндеу жүргізуге
12000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40341
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға
9527
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге
1930
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту Бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға
10061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлауға
18823
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
28220
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу және ветеринария пунктері үшін интернет байланысын қосуға
23750
Вакцинация бойынша қызметтер көрсету, ветеринариялық препараттарды сақтау және тасымалдауға
4470
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
113569
Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдауға
3175
Қарағайлы кентінде су құбыр жүйесін су кернеуіш мұнарамен құруға жобалық-сметалық құжаттарды әзірлеуге
5000
Қарағайлы кентінде тазартқыш ғимараттарды су бұру құбырларымен құруға жобалық- сметалық құжаттарды әзірлеуге
5000
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуден өткізуге

521105
в том числе:
Целевые текущие трансферты
277138
Целевые трансферты на развитие
220142
Бюджетные кредиты
23825
в том числе:
Целевые текущие трансферты
277138
в том числе:
Аппарат акима района (города областного значения)
3670
На проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
3670
Отдел образования района (города областного значения)
91338
На доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
5963
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
70375
На повышение квалификации и переподготовку учителей школ области
3000
На укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
12000
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40341
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
9527
На внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
1930
На развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
10061
На повышение квалификации, подготовку и переподготовку кадров в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы
18823
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
28220
На возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения и на подключение интернет-связи для ветеринарных пунктов
23750
На оказание услуг по вакцинации, транспортировке и хранению ветеринарных препаратов
4470
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
113569
На поддержку использования возобновляемых источников энергии
3175
На разработку проектно-сметной документации на строительство водопроводных сетей с водонапорной башней в п.Карагайлы
5000
На разработку проектно-сметной документации на строительство очистных сооружений с сетями водоотведения в п.Карагайлы
5000
На проведение капитального среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения