2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 18/140 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 4 қаңтарда № 4536 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет №1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8384970 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2428920 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 28534 мың теңге ;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7244 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5920272 мың теңге;
2) шығындар – 8378954 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 88096 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 122655 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34559 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 88096 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 88096 мың теңге:
қарыздар түсімі – 122655 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34559 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 71903 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 06.12.2018 № 25/219 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерде бекітілсін:
1) жеке табыс салығы төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын бойынша – 55 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша – 80 пайыздан.
3. Облыстық бюджеттен берілетін 2018 жылға арналған субвенциялардың мөлшері 3125285 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің және шығыстарының құрамында, облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттермен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2018 жылға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Шетского районного маслихата Карагандинской области от 21 декабря 2017 года № 18/140. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 4 января 2018 года № 4536. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям №1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы - 7697077 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2357429 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 9689 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 5769 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 5324190 тысяч тенге;
2) затраты - 8320954 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 88096 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 122655 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 34559 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 88096 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 88096 тысяч тенге:
поступление займов – 122655 тысяч теңге;
погашение займов – 34559 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 71903 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шетского районного маслихата Карагандинской области от 06.12.2018 № 25/219 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить на 2018 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты по 55 процентов;
2) по социальному налогу по 80 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 3125285 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений и расходов районного бюджета на 2018 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета согласно приложению 4.
5. Установить на 2018 год специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

6. Аудан әкімдігінің 2018 жылға арналған резерві 48000 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2018 жылғы арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестерлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте кент және ауылдық округтер әкімдері аппараты бойынша шығыстары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте кент және ауылдық округтер әкімдері аппараттарына жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер бойынша шығыстары 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Утвердить резерв акимата Шетского района на 2018 год в сумме 48000 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнение районного бюджета на 2018 год согласно приложению 5.
8. Утвердить в районном бюджете на 2018 год расходы по аппаратам акимов поселков и сельских округов согласно приложению 6.
9. Учесть, что в составе районного бюджета предусмотрены распределения трансфертов органам местного самоуправления на 2018 год согласно приложению 7.

1787197
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
563989
оның ішінде:
Ауданның білім бөлімі
320882
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
3966
цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
56252
білім беру ұйымдарында интернет-сайттарды автоматтандырылған мониторингтеу бағдарламасын орнатуға
792
Материалдық-техникалық базасын нығайтуға және білім нысандарын жөндеуге
259872
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
108511
оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
42921
әлеуметтік жұмыс бойынша консультанттарды және халықты жұмыспен қамту орталықтарында ассистенттерді енгізуге
14242
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
329
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға
7005
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығындағы мамандықтар мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
38285
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналғын іс-шаралар жоспарын іске асыруға
5729
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
123187
жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдауға
3187
Жолдарды орташа жөндеуге
120000
Ауданның ветеринария бөлімі
11409
аса қауіпті жұқпалы аурулармен ауыратын ауыл шаруашылығы малдарын санитарлық жоюға иелеріне орнын толтыруға және ветеринариялық препараттарды вакцинациялау, тасымалдау және сақтау бойынша қызметтер көрсетуге
11409
Нысаналы даму трансферттері:
1065994
оның ішінде:
Ауданның құрылыс бөлімі
1065994
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
779053
Cпорт объектілерін дамыту
158366
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
128575
Бюджеттік кредиттер
157214
оның ішінде:
Ауданның экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
157214
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
122655
Жергілікті атқарушы органның ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға жоғары тұрған бюджет алдындағы қарызын өтеу
34559
Аудандық мәслихаттың
2017 жылғы 21 желтоқсандағы
XVIII cессиясының №18/140 шешіміне
5 қосымша
2018 жылға арналған ауданның бюджетін орындау процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардің тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция Атауы
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
1
2
3
4
04
Бiлiм беру

1787197
в том числе:
Целевые текущие трансферты:
563989
в том числе:
Отдел образования района
320882
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
3966
на создание цифровой образовательной инфраструктуры
56252
на установку программы автоматизированного мониторинга интернет-сайтов в организациях образования
792
на укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
259872
Отдел занятости и социальных программ района
108511
в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи
42921
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов
в центрах занятости населения
14242
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
329
на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
7005
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
38285
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
5729
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
123187
на поддержку использования возобновляемых источников энергии
3187
Средний ремонт дорог
120000
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района
11409
на возмещение владельцам стоимости на проведение санитарного убоя больных сельскохозяйственных животных особо опасными инфекционными заболеваниями и оказание услуг по вакцинации, транспортировке и хранению ветеринарных препаратов
11409
Целевые трансферты на развитие:
1065994
в том числе:
Отдел строительства района
1065994
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
779053
На развитие объектов спорта
158366
На проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
128575
Бюджетные кредиты
157214
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
157214
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
122655
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
34559
34559
Приложение 5
к решению XVIII сессии
районного маслихата
от 21 декабря 2017 года № 18/140
Перечень
районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2018 год
Функциональная группа Наименование
Администратор бюджетных программ
Программа
1
2
3
4
04
Образование