Арал ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 123 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 28 желтоқсанда № 6099 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңының 8-бабының 1тармақшасына сәйкес Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арал ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Арал аудандық мәслихатының кезекті
жиырмасыншы сессиясының төрағасы
А. Асанбаев
Арал аудандық мәслихатының хатшысы Д. Мадинов
Арал аудандық мәслихатының 2017 жылғы "22" желтоқсандағы №123 шешіміне қосымша
Арал ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар

Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию по Аральскому району на 2017-2018 годы
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 22 декабря 2017 года № 123. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 28 декабря 2017 года № 6099
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить план по управлению пастбищами и их использованию по Аральскому району на 2017-2018 годы согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель очередной двадцатой
сессии Аральского районного маслихата
А. Асанбаев
Секретарь Аральского районного маслихата Д. Мадинов
Приложение к решению Аральского районного маслихатa от "22" декабря 2017 года №123
План мероприятий по управлению пастбищами и их использованию по Аральскому району на 2017-2018 годы

1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде жайылымдардың орналасу схемасы (картасы);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемасы;
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы;
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы;

1) схема (карта) расположения пастбищ на территории в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов;
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов;
3) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры;
4) схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды;

719
АПК Боген
720
АПК Ескиура
721
АПК Ескиура
722
подхоз АО "Аралтуз"
726
подхоз АО "Агротехника"
728
"Баубек баба" ЖШС
729
Арал ОЖДҚЖКММ
730
Арал ОЖДҚЖКММ
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
№ р/с
Ел­ді ме­кен ата­уы
Ел­ді ме­кен жер­ле­рі
Оның ішін­де ха­лық қа­жет­ті­лі­гі үшін (жай­ы­лы­мы және ша­бын­дық ал­қап­та­ры)
Же­ке қо­жа­лық және ша­руа қо­жа­лық­тар бой­ын­ша мал ба­сы са­ны
Бір бір­лік­ке қа­жет жай­ы­лым кө­ле­мі, га
Нор­ма­тив бой­ын­ша қа­жет жай­ы­лым кө­ле­мі, га
Қо­сым­ша қа­жет еті­ле­тін жай­ы­лым, га
Қосымша берілетін жайылымдар
Оның ішінде
Мем­ле­кет­тік жер қо­ры­нан
(га)
Жал­ға бе­рі­л­ген жер­лер­ден
(га)
Мау­сым­дық жай­ы­лым
(га)
Ай­дал­ма­лы жай­ы­лым
(га)
1
Арал қаласы

719
АПК Боген
720
АПК Ескиура
721
АПК Ескиура
722
подхоз АО "Аралтуз"
726
подхоз АО "Агротехника"
728
"Баубек баба"
729
Арал ОЖДКЖКММ
730
Арал ОЖДКЖКММ
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленная согласно норме потребления воды
Условные знаки
Схема перераспределения пастбищ и его замена предоставляемых размещения поголовья для сельскохозяйственных животных
На­име­но­ва­ние на­се­лен­но­го пунк­та
Зем­ли на­се­лен­но­го пунк­та
В том чис­ле для на­род­но­го по­треб­ле­ния (Паст­би­ща и се­но­кос­ные уго­дия)
Ко­ли­че­ство по­го­ло­вья ско­та част­ных и кре­стьян­ских хо­зяйств
Од­на еди­ни­ца
объ­ем паст­бищ , га
Необ­хо­ди­мая пло­щадь для паст­бищ по нор­ма­ти­ву, га
Тре­бу­е­мые до­пол­ни­тель­ные паст­би­ща , га
До­пол­ни­тель­ние предо­став­ля­е­мые паст­би­ща
В том числе
Го­су­дар­ствен­но­го зе­мель­но­го фон­да(га)
С аренд­ной зем­ли
(га)
Се­зон­ные паст­би­ща(га)
Паш­ни; паст­би­ща
(га)
1
Город Аральск

-Сексеуілді-бұта дала және дала – 160-180 күн;
- Шөлейтте – 130-170 күн.
Бұл ретте сүтті ірі қара малды жаю ұзақтығы – ең кіші, ал етті ірі қара мал үшін, қой, жылқы, түйе үшін – максималды және қар жамылғысының тереңдігіне, қардың тығыздығына және басқа да факторларға байланысты.
Ауданның барлық жерінің жер санаттары бойынша бөліну есебі
гектар
Р/с
Жер санаттары
Барлығы
Оның ішінде
жайылым
cуармалы
1
Барлық ауыл шаруашылығындағы пайдаланудағы жерлер

-саксаула-кустарниковая степь и степь -160-180 дней;
-в пустыне- 130-170 дней.
При этом, продолжительность выпаса зависит для крупного рогатого скота молочного направления – минимальный, а для мясного направления крупного рогатого скота, овец, лошадей, верблюдов – максимальный и от глубины снежного покрова, плотности снега и других факторов.
Отчет разделения земель района по категориям
(гектар)
Категория земель
всего
В том числе
пастбищ
водопой
1
Все земли используемые в сельском хозяйстве