2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 121 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 28 желтоқсанда № 6101 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 14 386 398,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 869 604 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 723 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 61 350 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 12 443 721,8 мың теңге, оның ішінде субвенция көлемі – 9 054 373 мың теңге;
2) шығындар – 14 382 352,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 1 309 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 10 926 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 617 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 51 103 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 51 103 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 48 365,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 48 365,8 мың теңге.
Ескерту. 1- тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 21.12.2018 № 207 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 41 336 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. Аудандағы ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары бойынша 2018-2020 жылдарға арналған шығындар көлемі 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес белгіленсін.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер бөлінісі 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5-1. Осы шешімде 2018 жылға арналған аудандық бюджет қаржысы есебінен төмендегі көлемде ағымдағы нысаналы трансферттер қаралғаны ескерілсін:
1) Арал қаласы – 86 204 мың теңге;
2) Жақсықылыш кенті – 5 062 мың теңге,
3) Сексеуіл кенті – 10 296 мың теңге;

О районном бюджете на 2018-2020 годы
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 22 декабря 2017 года № 121. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 28 декабря 2017 года № 6101. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2018 год в следующем объеме:
1) доходы – 14 386 398,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 869 604 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 723 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 61 350 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 443 721,8 тысяч тенге, в том числе объем субвенции – 9 054 373 тысяч тенге;
2) расходы – 14 382 352,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 309 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 10 926 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 617 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 51 103 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 51 103 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 48 365,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 48 365,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аральского районного маслихата Кызылординской области от 21.12.2018 № 207 (вступает в силу с 01.01.2018 и подлежит официальному опубликованию).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в размере - 41 336 тысяч тенге.
3. Утвердить объем расходов предусмотренных на 2018-2020 годы по бюджетным программам сельских округов согласно приложениям 4, 5 и 6.
4. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год согласно приложению 7.
5. Утвердить трансферты, передаваемые органам местного самоуправления из районного бюджета на 2018 год согласно приложению 8.
5-1. В данном решении учесть распределение текущего целевого трансферта за счет средств из районного бюджета на 2018 год в нижеследующем:
1) город Аральск – 86 204 тысяч тенге;
2) поселок Жаксыкылыш – 5 062 тысяч тенге;
3) поселок Саксаульск – 10 296 тысяч тенге;

4) Аманөткел ауылдық округі – 4 855 мың теңге;
5) Қамыстыбас ауылдық округі – 1 562 мың теңге;
6) Қарақұм ауылдық округі – 1 560 мың теңге;
7) Октябрь ауылдық округі – 2 600 мың теңге.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 28.02.2018 № 133 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады).
6. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Арал аудандық мәслихатының кезекті
жиырмасыншы сессиясының төрағасы
А.Асанбаев
Арал аудандық мәслихатының хатшысы Д. Мадинов

4) сельский округ Аманоткел – 4 885 тысяч тенге;
5) сельский округ Камыстыбас – 1 562 тысяч тенге;
6) сельский округ Каракум – 1 560 тысяч тенге;
7) сельский округ Октябрь – 2 600 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Аральского районного маслихата Кызылординской области от 28.02.2018 № 133 (вступает в силу с 01.01.2018 и подлежит официальному опубликованию).
6. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель очередной двадцатой
сессии Аральского районного маслихата
А. Асанбаев
Секретарь Аральского
районного маслихата
Д. Мадинов

995
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
16 305
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық – медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
9 733
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
252 724
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
1 447
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
41 925
05
Денсаулық сақтау
1 475
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 475
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
1 475
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
743 141,5
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
187 493
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
187 493
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
7 959
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
7 959
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
498 495,5
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
223 673,6
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 795
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
20 997
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
275
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 075
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
125 233,9
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 570
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
50 908
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
49 968
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
49 194

995
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16 305
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
9 733
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
252 724
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
1 447
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
41 925
05
Здравоохранение
1 475
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 475
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
1 475
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
743 141,5
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
187 493
010
Государственная адресная социальная помощь
187 493
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
7 959
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7 959
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
498 495,5
004
Программа занятости
223 673,6
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 795
007
Жилищная помощь
20 997
008
Социальная поддержка граждан, награжденных орденами "Отан", "Данк" от 26 июля 1999 года удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
275
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 075
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
125 233,9
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 570
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
50 908
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
49 968
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
49 194

КБК-(12300-3000) Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
КБК-(12300-4000) Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
КБК-(12300-6000) Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
КБК-(12300-8000) Елді мекендердің көшелерін жарықтандыру
КБК-(12300-9000) Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
КБК-(1230-400-00) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру

Код бюджетной классификаций -(12300-3000) Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
Код бюджетной классификаций - (12300-4000) Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
Код бюджетной классификаций -(12300-6000) Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
Код бюджетной классификаций -(12300-8000) Освещение улиц населенных пунктов
Код бюджетной классификаций -(12300-9000) Обеспечение санитарии населенных пунктов
Код бюджетной классификаций -(1230-40000) Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"