Қазалы ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 149 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 29 желтоқсанда № 6108 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңының 8-бабының 1) тармақшасына сәйкес Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қосымшаға сәйкес Қазалы ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары бекітілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезекті
ХІХ сессиясының төрағасы:
А.Орымбаев
Аудандық мәслихат хатшысы: К.Назымбеков
Қазалы аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы №149 шешіміне қосымша

Об утврждении плана по управлению пастбищами и их использованию по Казалинскому району на 2017-2018 годы
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 22 декабря 2017 года № 149. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 29 декабря 2017 года № 6108. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Казалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить план по управлению пастбищами и их использованию по Казалинскому району на 2017-2018 годы согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель очередной ХІХ
сессии районного маслихата
А.Орымбаев
Секретарь районного маслихата К.Назымбеков
Приложение к решению Казалинского района маслихатa от 22 декабря 2017 года №149

Қазалы ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде жайылымдардың орналасу схемасы (картасы);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары;
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы

План мероприятий по управлению пастбищами и их использованию по городу Кызылорда на 2017-2018 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов;
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов;
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры

4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы;
5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы;
6) Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;

4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды;
5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища;
6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе;

386.
“Жалантос батыр“ ЖШС
387.
“Сыр-Маржаны“ ЖШС
388.
“Шәкен“ ЖШС
389.
“Алшын“ ЖШС /Бірлік/
390.
“Мусаевтың жеке базары“ ЖШС
391.
“РЗА“ АҚ
392.
“РЗА-Агро“ ЖШС
393.
“Талап и К“ ЖШС
Аббревиатуралардың таратылып жазылуы:
шқ – шаруа қожалықтары; ЖШС-жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; АҚ-акционерлік қоғамыы.
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үші жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Ел­ді ме­кен ата­уы
Ел­ді ме­кен жер­ле­рі
Оның ішін­де ха­лық қа­жет­ті­лі­гі үшін (жай­ы­лы­мы және ша­бын­дық ал­қап­та­ры.)
Же­ке қо­жа­лық және ша­руа қо­жа­лық­тар бой­ын­ша мал ба­сы са­ны
Бір бір­лік­ке қа­жет жай­ы­лым кө­ле­мі, га
Нор­ма­тив бой­ын­ша қа­жет жай­ый­лым кө­ле­мі, га
Қо­сым­ша қа­жет еті­ле­тін жай­ы­лым, га
Қосымша берілетін жайылымдар
Оның ішінде
Мем­ле­кет­тік жер қо­ры­нан
(га)
Жал­ға бе­рі­л­ген жер­лер­ден
(га)
Мау­сым­дық жай­ы­лым
(га)
Ай­дал­ма­лы жай­ы­лым
(га)
1
Аран­ды
Же­ке қо­жа­лық бой­ын­ша
МІҚ-1326

386.
“Жалантос батыр“ ТОО
387.
“Сыр-Маржаны“ ТОО
388.
“Шакен“ ТОО
389.
“Алшын“ ТОО /Бірлік/
390.
“Мусаевтың жеке базары“ ТОО
391.
“РЗА“ АО
392.
“РЗА-Агро“ ТОО
393.
“Талап и К“ ТОО
Расшифровка аббревиатур:
КХ –крестянское хозяйство; ТОО- товарищество с ограниченной ответственностью; АО- акционерный общество.
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды
Условные знаки
Схема перераспределения пастбищ и его замена предоставляемых размещения поголовья для сельскохозяйственных животных
№ р/с
На­име­но­ва­ние на­се­лен­но­го пунк­та
Зем­ли на­се­лен­но­го пунк­та
В том чис­ле для нужд на­се­ле­ния (паст­бищ­ные и се­но­кос­ные уго­дья.)
Ко­ли­че­ство по­го­ло­вья ско­та по ин­ди­ви­ду­аль­ным и кре­стьян­ским хо­зяй­ствам
Объ­ем паст­бищ необ­хо­ди­мых для од­ной еди­ни­цы, га
Объ­ем необ­хо­ди­мых паст­бищ по нор­ма­ти­ву, га
До­пол­ни­тель­но необ­хо­ди­мые паст­би­ща, га
До­пол­ни­тель­ные паст­би­ща
В том чис­ле
Из го­су­дар­ствен­но­го зе­мель­но­го фон­да
(га)
Аренд­ные зем­ли
(га)
Се­зон­ные паст­би­ща (га)
Вы­гон­ные паст­би­ща
(га)
1
Аран­дин­ский а/о
По ин­ди­ви­ду­аль­ным хо­зяй­ствам
КРС-1326

- сексеуілді-бұта дала және дала – 180-200 күн,
- шөлейтте – 150-180 күн,
Бұл ретте сүтті ірі қара малды жаю ұзақтығы –ең кіші, ал етті ірі қара мал үшін, қой, жылқы, түйе үшін – максималды және қар жамылғысының тереңдігіне, қардың тығыздығына және басқа да факторларға байланысты.
Ауданның барлық жерінің санаттарға бөлінуі
Р/с
Жер санаттары
Барлығы
Оның ішінде
жайылым
Суармалы
1
Барлық ауыл шаруашылығындағы пайдаланудағы жерлер

- саксаульно-зарослевая степь и степь – 180-200 күн,
- полупустыня – 150-180 күн,
Продолжительность выпаса молочного КРС – минимальное, для мясной породы КРС, овец, лошадей, верблюдов – максимальное и связано с толщиной снежного покрова, его плотностью и другими факторами.
Деление земель района на категории
гектар
Категории земель
Всего
(гектар)
Из них
(гектар)
пастбищ
пастбищ
1
Все земли используемые в сельском хозяйстве