Қармақшы ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2017-2018 жылдарға арналған жоспарды бекіту туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 138 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 27 желтоқсанда № 6096 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңының 8бабының 1-тармақшасына сәйкес Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қосымшаға сәйкес Қармақшы ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2017-2018 жылдарға арналған жоспары бекітілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының
кезектен тыс 16-сессиясының төрағасы,
мәслихат хатшысы:
М.Наятұлы
Қармақшы аудандық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы №138 шешіміне қосымша
Қармақшы ауданы бойынша 2017-2018 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде жайылымдардың орналасу схемасы (картасы);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары;
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы;
4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы;
5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы;
6) Кент, ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;
7) Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі.
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Шартты белгілер
Ауыл шаруашылығы бағытындағы жер пайдаланушылардың тізімі
Аты-жөні
"Жосалы" бау-бақша серіктестігі
Молдабаева Бақыткүл
"Қызылжарма" бау-бақша серік
Аралбаев Абдіхамит Мажитұлы "Оңталап" ш/қ
Гукчак Фазаирқызы Рагибова
Тұрғанбек Іздібаев "Дөйт" ш/қ
Дауленбаев Ануар
Мендара Сарыбайұлы Байжанов "Сержан" ш/қ
Мақсұт Аміреұлы Қадыров "Максат" ш/қ
Болат Нағашыбайұлы Маханбетов "Талап" ш/қ
Байзақ Төралиев "Ақжар" ш/қ
Бекмырза Ұзынжасов "Адилет" ш/қ
Сағат Шакизадаұлы Шокбаров "Шакизада" ш/қ
Тұяқбаев Абзал
Тажетинов Рахымжан
Тореханов Абдикарим
Қаңсұлу Кенжанова "Рахман" ш/қ
Рүстем Самалұлы Әбдіқалиев
Мұратбек Ықыласұлы Өксікбаев
Ибрагим Зейнетұлы Жүнісов
Жангелді Ғабитұлы Садықов
Сарыбаев Амангелді Сағатұлы "Сагат" ш/қ
Искандар Бекзадаұлы Арифов "Жандос" ш/қ
Сайлауұлы Дархан Мұхтаров "Дархан" ш/қ
Камил Арифов "Береке" ш/қ
Аштар Мұратов "Акниет" ш/қ
Набиев Бекир "Халал" ш/қ
Алихан Фазаирұлы Рагибов "Болашақ" ш/қ
Орынбасар Айтбаев "Нурдаулет"
Әбілдаев Қудайберген
Қосбергенов Жамбыл Сүйентайұлы
Ерманова Айгул
Ізбанов Ерғазы Базарбайұлы
Васип Гайдаров "Кең Дала" ш/қ
Күршум Эйбов
Оралбек Асылбеков "Қызылтам" ш/қ
Ғани Қарымсақов Өтебайұлы "Ғани" ш/қ
Төрехан Бадрақов Әбілтайұлы "Бекзат" ш/қ
Бауыржан Үткелбаев Ордабекұлы "Алтын" ш/қ
Әбдірайым Ибрагимұлы Кішкенеев "Ибрагим" ш/қ
Темірболат Кішкенбаев "Акбота" ш/қ
Жақыпов Сәкен Несіпәліұлы "Еразамат" ш/қ
Нұрхан Алмаханов "Нұрхан" ш/қ
Жетпісбай Рахымтайұлы Оспанов
Бақберген Нұржігітұлы Накипов "Анакөл" ш/қ
Жарылқасын Сыдықов "Жарылкасын" ш/қ
Шайманова Шолпан Айғалиқызы "Елубай" ш/қ
Тұрмахан Омаров "Тұрман" ш/қ
Мырзалы Жетібаев "Мырзалы" ш/қ
Дастанбек Аманқұлұлы Даңлыбаев "Азамат" к/х
Мұзаппар Жакияев "Музаппар" ш/қ
Алмас Жұбанұлы Қаржаубаев "Абылай" ш/қ
Шәрбан Қанапиева "Гүлнұр" ш/қ
Тиыштыбай Кенебаев
Марат Аралбайұлы Әлімшеев
Жанболат Демеуов
Шадимов Ержан
Қуанышбаев Болат "Марал баба" ш/қ
Ахмет Нұржан "Аман" ш/қ
НақыпбекБетайұлы Мөнкеев "Мөңке" ш/қ
Маханбетов Орынбек "Сақтаған" ш/қ
Нұрмағамбетов Қайрат
Әділхан Орынбасаров
Талғат Түлеков
Әбілдаев Алғабек Райбекович
Қайрат Ниетбайұлы Ғаниев
Ғанибек Бекжанов "Ғани-БЕК" ш/қ
Жанғабылова Райхан "Жанғабыл" ш/қ
Кішкенбаев Темірболат "Темірболат" ш/қ
Садықов Жарылқасын
Алтай Агисов "Тұрган тамы" ш/қ
Сейталимхан Байменов "Сайым ата" ш/қ
Сейтқасым Лаубаев "Лаубай" ш/қ
Ильяс Мырзақұлұлы "Мырзакулов" ш/қ
Шамқожа Ильясұлы Айбергенов "Таңатар" ш/қ
Сағындық Ибраев "Береке" ш/қ
Жарқын Оңғарұлы Атеев
Ербол Әбенұлы Нұрғалиев
Әділхан Мусаев "Дармахан" ш/қ
Сұлупан Залғараева "Зілқара" ш/қ
Нұрлан Үсенұлы Ақышбай
Әбдиев Ғалымжан
Сулейменов Шынжырхан
Саттарбек Ідірісұлы Мырзақұлов "Медет" ш/қ
Әбдікарім Сейтқасымұлы Лаубаев
Өмірбек Кенжеғұлов
Болат Әлдебайұлы Бөгетов
Болат Әлдебайұлы Бөгетов
Мұрат Наятұлы Ерманов "Асыл" ш/қ
Еділ Қабылұлы Набиев "Наби" ш/қ
Нарынбек Күнтуаров "Күнтуар" ш/қ
Айманов Дархан
Салима Жумабекова "Гүлнаурыз" ш/қ
Кажденбек Қалдашбаев "Қалдашбай" ш/қ
Пірмантаев Нұржан Айдарбекұлы
Нұрғали Қасымхан
Оспанов Қанапия
Өркен Аманқосұлы Әбенов
Жауқазын Оңғарқызы Жәкеева
Әбдірасыл Абсаттарұлы Қуантаев "Куантай ш/қ
Олжабай Балшынов "Олжабай" ш/қ
Әліұлы Сактапберген "Әлиев Г" ш/қ
Қожабай Тұрганов "Жаңакала" ш/қ
Бектай Көшербаев
Нүркен Аманқосұлы Тоғызбаев
Базарбай Қуаңбаев
Серік Жаканов "Дос едік" ш/қ
Әбдімалік Жарманов
Сыдықова Айжамал
Жарқын Әтеев "Аша-ДЖ" ш/қ
Ібрашев Нүркен
Атеев Зинулла
Қуаныш Дариқужаев "Қуаныш" ш/қ
Сайлау Жанбаев "Сайлау" ш/қ
Кембай Жоламанов "Балатай" ш/қ
Айжамал Сыдықова
Рахман Бекқаданов "Айгерим" ш/қ
Жангелді Әлімжанұлы Ескалиев "Төлеу" ш/қ
Сарман Қартабаев "Сарман" ш/қ
Жанабек Қисыков "Абай дана" ш/қ
Серік Төлегенов "Шахзада" ш/қ
Шахзада Төлегенов "Шахзада" ш/қ
Бақытжан Қазиев "Орныққан" ш/қ
Сарбасов Алтынбек
Қошантаев Төлеген
Есқалиев Жанаділ
Ескалиев Сарыбай "Есқали" ш/қ
Сарсембаева Жанар
Жалғасбаев Жақсылық "Шабан ата" ш/қ
Рагибов Болат
Сейтжанов Әлібек
Ибраев Сагындык
Нурмуратова Нәзікен
Нусерова Зафура
Орынбасаров Нурсултан
Казиев Бакытжан
Казиев Бакытжан
Әбдіразақов Ғабит
Әбдіразақов Ғабит
Болат Жұмабаев
Талғат Бұқпанов
Бекжан Нұрғалыұлы Ескалиев
Даурен Бүркітұлы Қалдашбаев "Жосалы Даму" ш/қ
Ибраев Сағындық
Қайырғали Қоңырбайұлы Қаратаев "Иіркөл" ш/қ
Нұржамал Айбатырова "Мыңжасар" ш/қ
Амантай Бөрібаев "Калпе Амантай" ш/қ
Жалғас Ералиев "Жалғас" ш/қ
Сақтапберген Медеуов "Нұрхан" к/х
Алдаберген Сармурзаев "Миралим" ш/қ
Қали Жалғасов "Қали" ш/қ
Бекболат Құрманаев "Ертілеу" ш/қ
Бертай Әбдіқасов "Бертай" ш/қ
Руслан Губанов "Вахит" ш/қ
Муса Жарылгасынов
Мухит Нурмаханов "Нұрмахан"
Есқалиев Нурғабыл
Бақытжан Қазиев "Орныққан" ш/қ
Сұлтанмұратов Құрманғазы
Талғат Махмутов "Рамазан" ш/қ
Бекболат Құрманаев "Ертілеу" ш/қ
Кеулимжай Кауыспай
Жангаскаев Кайрат
Жаймбетов Муратбек
Балгимбаев Турсынбек
Сарсенова Рахима
Батаманов Ерталап
Жалғасбек Алмагамбетов "Жайық" ш/қ
Бекжанов Айдарбек
Роза Байтина "Женис" ш/қ
Төлеу Дандибеков "Дандибеков"
Керім Еримбетов "Емендәулет"
Күляш Ермағамбетова "Даулет" ш/қ
Болат Жусупов "Уали" ш/қ
Нұрлан Жумабеков "Өтен" ш/қ
Пернетай Ігібеков "Раухан" ш/қ
Кендебай Қаленов "Алмат" ш/қ
Аппаз Канатбаев "Айқынбек" ш/қ
Таумбаева "Өркен" ш/қ
Күлпаш Асарбаева "Берекет" ш/қ
Дастан Тогызбаев "Айсултан" ш/қ
Сөмке Керуенбаева "Ердос" ш/қ
Жамбыл Қосбергенов "Сүйінтай" ш/қ
Жақсылық Ерханов "Шокан" ш/қ
Асылбек Баимбетов "Жалғас" ш/қ
Бақытбек Ысқақов "Мырзаш" ш/қ
Садуақас Шалабаев "Садуақас" ш/қ
Нақыпбек Далдиев "Аманбай" ш/қ
Саденов Сабит
Аққұлова Айымкүл
Жандос Райсов
Әділбек Ертаев
Рұслан Райымбаев
Сағындық Ибраев
Болатбек Жұмағұлов "Наурызбай" ш/қ
Рұслан Ибраев
Әбдірахман Нұртаев
Ниязбаев Алдебай
Тлеуов Серікбай
Тлеуов Аманбай
Тоқтаров Ерсин
Талканбаев Серик
Сарымсақов Нұрхан
Алмат Мырзалиев
Қуаныш Тұрдықулов "Куаныш" ш/қ
Ходжаева Айгерим
Арыстанов Турар
Шоқбаров Нұрадин
Жалғасбаев Жұмабек
Бекмағамбетов Балтабай
Оспанов Қанапия
Шаухиева Күлаш
Бақбергенова Сәрсенкул
Өсеров Тұрабай
Сақтапберген Нұржан
Нысанбаев Бакытжан
Дөңбаев Кенғасбай
Жарылқасынов Мұса
Бекболат Құрманаев "Ертілеу" ш/қ
Әлиханов Нұрлан
Қаршыға Әділет
Қаршыға Әділет
Болатова Гүлсім
Болатова Гүлсім
Жалғасбаев Жұмабек
Ақжігітов Серік
Меріжкенов Самат
Нұржанов Қанибек
Тоқсанбаева Гүлбану
Мұса Жарылқасынов "Рахат" ш/қ
Шадимов Ержан
Дөңбаев Кенғасбай
Нұртазаева Тұрар
Бакбергенова Сәрсенкүл
Амантаев Тұрсынбек
Бақытжан Нысанбаев
Ержан Шадимов
Айжан Қалбаева
Қанибек Нұржанов
Айгерім Ходжаева
Ерболат Саянов
Алмас Жыланбасов
Бақытжан Нысанбаев
Азамат Кірекесов
Саянов Ерболат
Нұрмаханов Әділ
Шадимов Ерлан
Шаймерденов Спартак
Оспанов Рахымжан
Жақыпов Еркін
Іздібаев Нұрлан
Сейлов Ғалымжан
Абдіқасов Мейрамбек
Абдіқасов Мейрамбек
Қалжанов Акылбек
Шайманова Шолпан
Қалбаев Қажмұхан
Даңлыбаев Дастанбек
Үсенов Болатбек
Қанибаев Нұрхан
"ІІІ-Интернационал" ЖШС
"Жаңажол" ЖШС
"Ақтөбе и К" ЖШС
"Достық жер МК" ЖШС
"Алдашбай ахун" ЖШС
"Тұрмағамбет" ЖШС
"Қармақшы" ЖШС
"Ораз Ахун ЛТД" ЖШС
"Шұғыла" ЖШС
"Агропромтехника" АҚ
"Даймонд Транс" ЖШС
Смадиярова Тазакүл "Әділ" ӨК
"Атамұра - Жусуп" ЖШС
"Контакт" ЖШС
Смадиярова Тазакүл "Әділ" ӨК
Аббревиатуралардың таратылып жазылуы:
шқ –шаруа қожалықтары; ЖШС-жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
АҚ- акционерлік қоғам; ӨК-өндірістік кооператив;
Жайылым айналымдардың қолайлы схемалары
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Кент, ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
- Топырақтық-климаттық аймаққа, ауыл шаруашылығы жануарлар түріне, сондай-ақ жайылым өнімділігіне байланысты жайылымның ұзақтық кезеңі:

Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию по Кармакшинскому району на 2017-2018 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 13 декабря 2017 года № 138. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 27 декабря 2017 года № 6096. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Кармакшинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить план по управлению пастбищами и их использованию по Кармакшинскому району на 2017-2018 годы согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель внеочередной 16-сессии
Кармакшинского районного маслихата,
секретарь маслихата
М.Наятулы
Приложение к решению Кармакшинского районного маслихатa от 13 декабря 2017 года №138
План мероприятий по управлению пастбищами и их использованию по Кармакшинскому району на 2017-2018 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов;
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов;
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры.
4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды;
5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища;
6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при поселке, селе, сельском округе;
7) Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных.
Схема (карта) расположения пастбищ на территории в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Условные знаки
Список землепользователей для использования сельскохозяйственного назначения
Номер объекта
Название
"Жосалы" садово-огороднический товарищество
Молдабаева Бакыткуль
"Кызылжарма" садово-огороднический товарищество .
Аралбаев Абдихамит Мажитович к/х "Оңталап"
Гукчак Фазаировна Рагибова
Турганбек Издибаев к/х "Дойт"
Дауленбаев Ануар
Меңдара Сарыбайулы Байжанов к/х "Сержан"
Максут Амиреулы Кадыров к/х "Максат"
Болат Нагашыбайулы Маханбетов к/х "Талап"
Байзак Торалиев к/х "Акжар"
Бекмырза Узынжасов к/х "Адилет"
Сагат Шакизадаулы Шокбаров к/х "Шакизада"
Туякбаев Абзал Жусипбекулы
Тажединов Рахымжан Утешулы к/х "Отеш"
Тореханов Абдикарим Уалиханулы
Кансулу Кенжанова к/х "Рахман"
Абдикалиев Рустем Самалулы
Оксикбаев Муратбек Ыкласулы
Жунисов Ибрагим Зейнетулы
Садыков Жангелди Габитулы
Сарыбаев Амангелди Сагатулы к/х "Сагат"
Арифов Искандар Бекзадаевич к/х "Жандос"
Мухтаров Дархан Сайлауулы к/х "Дархан"
Арифов Камил к/х "Береке"
Мурадов Аштар к/х "Акниет"
Набиев Бекир к/х "Халал"
Алихан Фазаирович Рагибов к/х "Болашак"
Айтбаев Орынбасар к/х "Нурдаулет"
Абилдаев Кудайберген
Косбергенов Жамбыл Суйинтаевич
Ерманова Айгул
Избанов Ергазы Базарбайулы
Васип Гейдаров к/х "Кен Дала"
Эйбов Куршум
Оралбек Асылбеков к/х "Кызылтам"
Карымсаков Гани Отебайевич к/х "Гани"
Бадраков Торехан Абилтайулы к/х "Бекзат"
Уткелбаев Бауыржан Ордабекович к/х "Алтын"
Кишкенеев Абдирайым Ибрагимович к/х "Ибрагим"
Темирболат Кишкенбаев к/х "Акбота"
Жакыпов Сакен Несипалиулы к/х "Еразамат"
Нурхан Алмаханов к/х "Нурхан"
Жетписбай Рахымтайулы Оспанов
Бакберген Нуржигитулы Накипов к/х "Анакол"
Жарылқасын Сыдыков к/х "Жарылкасын"
Шайманова Шолпан Айгаликызы к/х "Елубай"
Турмахан Омаров к/х "Турман"
Мырзалы Жетибаев к/х "Мырзалы"
Дастанбек Аманқулулы Данлыбаев к/х "Азамат"
Музаппар Жакияев к/х "Музаппар"
Алмас Жубанулы Каржаубаев к/х "Абылай"
Шарбан Канапиева к/х "Гүлнұр"
Тиыштыбай Кенебаев
Марат Аралбайулы Алимшеев
Демеуов Жанболат
Шадимов Ержан
Куанышбаев Болат к/х "Марал баба"
Ахмет Нуржан к/х "Аман"
Накыпбек Бетайулы Монкеев к/х "Монке"
Маханбетов Орынбек к/х "Сактаган"
Нурмагамбетов Кайрат
Адильхан Орынбасаров
Талгат Тулеков
Абилдаев Алгабек Райбекович
Кайрат Ниетбайулы Ганиев
Ганибек Бекжанов к/х "Ғани-БЕК"
Райхан Жангабылова к/х "Жангабыл"
Темирболат Кишкенбаев к/х "Темирболат"
Садыков Жарылкасын
Алтай Агисов к/х "Турган тамы"
Сейталимхан Байменов к/х "Сайым ата"
Сейитқасым Лаубаев к/х "Лаубай"
Ильяс Мырзакулов к/х "Мырзакулов"
Шамкожа Ильясулы Айбергенов к/х "Танатар"
Сагындық Ибраев к/х "Береке"
Жаркын Онгарулы Атеев
Ербол Абенулы Нургалиев
Адилхан Мусаев "Дармахан" к/х
Сулупан Залгараева "Зилкара" к/х
Нурлан Үсенулы Акышбай
Әбдиев Ғалымжан
Сулейменов Шынжырхан
Саттарбек Идирисулы Мырзакулов к/х "Медет"
Абдикадир Сейткасымұлы Лаубаев
Омирбек Кенжегулов
Болат Алдебайулы Богетов
Болат Алдебайулы Богетов
Мурат Наятулы Ерманов к/х "Асил"
Едил Кабылулы Набиев к/х "Наби"
Нарынбек Кунтуаров к/х "Кунтуар"
Айманов Дархан
Салима Жумабекова к/х "Гулнаурыз"
Кажденбек Калдашбаев к/х "Калдашбай"
Пирмантаев Нуржан Айдарбекулы
Нургали Касымхан
Оспанов Канапия
Оркен Аманкосулы Абенов
Жауказын Онгаркызы Жәкеева
Абдирасыл Абсаттарулы Куантаев к/х "Куантай"
Олжабай Балшынов к/х "Олжабай"
Алиулы Сактапберген к/х "Алиев Г"
Кожабай Турганов к/х "Жанакала"
Бектай Көшербаев
Нуркен Аманкосулы Тогызбаев
Базарбай Қуанбаев
Серик Жаканов к/х "Дос едік"
Абдималик Жарманов
Сыдыкова Айжамал
Жаркин Атеев к/х "Аша-ДЖ"
Ибрашев Нуркен
Атеев Зинулла
Куаныш Дарикужаев к/х "Куаныш"
Сайлау Жанбаев к/х "Сайлау"
Кембай Жоламанов к/х "Балатай"
Айжамал Сыдықова
Беккаданов Рахман к/х "Айгерим"
Жангелди Алимжанулы Ескалиев к/х "Толеу"
Сарман Картабаев к/х "Сарман"
Жанабек Кисыков к/х "Абай дана"
Серик Тулегенов к/х "Шахзада"
Шахзада Төлегенов к/х "Шахзада"
Бакытжан Қазиев к/х "Орныккан"
Сарбасов Алтынбек
Кошантаев Төлеген
Есқалиев Жанадил
Ескалиев Сарыбай к/х "Ескали"
Сарсембаева Жанар
Жалгасбаев Жаксылык к/х "Шабан ата"
Рагибов Болат
Сейтжанов Алибек
Ибраев Сагындык
Нурмуратова Назикен
Нусерова Зафура
Орынбасаров Нурсултан
Казиев Бакытжан
Казиев Бакытжан
Абдиразаков Ғабит
Абдиразаков Ғабит
Болат Жұмабаев
Талгат Букпанов
Бекжан Нургалыулы Ескалиев
Даурен Буркутулы Калдашбаев "Жосалы Даму"
Ибраев Сагындык
Кайыргали Конырбайулы Каратаев к/х "Иркол"
Нуржамал Айбатырова к/х "Мынжасар"
Амантай Борибаев к/х "Калпе Амантай"
Жалгас Ералиев к/х "Жалгас"
Сактапберген Медеуов к/х "Нурхан"
Алдаберген Сармурзаев к/х "Миралим"
Кали Жалгасов к/х "Кали"
Бекболат Курманаев к/х "Ертлеу"
Бертай Абдикасов к/х "Бертай"
Руслан Губанов к/х "Вахит"
Муса Жарылгасынов
Мухит Нурмаханов "Нурмахан"
Ескалиев Нургабыл
Бакытжан Казиев к/х "Орныккан"
Султанмуратов Курмангазы
Талгат Махмутов к/х "Рамазан"
Бекболат Курманаев к/х "Ертілеу"
Кеулимжай Кауыспай
Жангаскаев Кайрат
Жаймбетов Муратбек
Балгимбаев Турсынбек
Сарсенова Рахима
Батаманов Ерталап
Жалгасбек Алмагамбетов к/х "Жайық"
Бекжанов Айдарбек
Роза Байтина " к/х "Женис
Толеу Дандибеков к/х "Дандибеков"
Келим Еримбетов к/х "Емендаулет"
Куляш Ермагамбетова к/х "Даулет"
Болат Жусупов к/х "Уали"
Нурлан Жумабеков к/х "Отен"
Пернетай Игибеков к/х "Раухан"
Кендебай Каленов к/х "Алмат"
Аппаз Канатбаев к/х "Айкынбек"
Таумбаева к/х "Өркен"
Кульпаш Асарбаева к/х "Берекет"
Дастан Тогызбаев к/х"Айсултан"
Сомке Керуенбаева к/х "Ердос"
Жамбыл Косбергенов к/х "Суйинтай"
Жаксилык Ерханов к/х "Шокан"
Асылбек Баимбетов к/х "Жалгас"
Бакитбек Искаков к/х "Мырзаш"
Садуакас Шалабаев к/х "Садуақас"
Накыпбек Далдиев к/х "Аманбай"
Саденов Сабит
Аккулова Айымкуль
Жандос Райсов
Адильбек Ертаев
Руслан Райымбаев
Сагиндык Ибраев
Болатбек Жумагулов к/х "Наурызбай"
Руслан Ибраев
Абдирахман Нуртаев
Ниязбаев Алдебай
Тлеуов Серикбай
Тлеуов Аманбай
Тоқтаров Ерсин
Талканбаев Серик
Сарымсақов Нурхан
Алмат Мырзалиев
Куаныш Турдыкулов к/х "Куаныш"
Ходжаева Айгерим
Арыстанов Турар
Шокбаров Нурадин
Жалгасбаев Жумабек
Бекмагамбетов Балтабай
Оспанов Канапия
Шаухиева Кулаш
Бакбергенова Сарсенкул
Осеров Турабай
Сактапберген Нуржан
Нысанбаев Бакытжан
Донбаев Кенгасбай
Жарылкасынов Муса
Бекболат Курманаев к/х "Ертилеу"
Алиханов Нурлан
Каршыга Адилет
Каршыга Адилет
Болатова Гулсим
Болатова Гулсим
Жалгасбаев Жумабек
Акжигитов Серик
Мерижкенов Самат
Нуржанов Канибек
Токсанбаева Гулбану
Муса Жарылкасынов к/х "Рахат"
Шадимов Ержан
Донбаев Кенгасбай
Нуртазаева Турар
Бакбергенова Сарсенкул
Амантаев Турсынбек
Бакитжан Нысанбаев
Ержан Шадимов
Айжан Калбаева
Канибек Нуржанов
Айгерим Ходжаева
Ерболат Саянов
Алмас Жыланбасов
Бакытжан Нысанбаев
Азамат Кирекесов
Саянов Ерболат
Нурмаханов Адил
Шадимов Ерлан
Шаймерденов Спартак
Оспанов Рахымжан
Жакыпов Еркин
Издибаев Нурлан
Сейлов Галымжан
Абдикасов Мейрамбек
Абдикасов Мейрамбек
Калжанов Акылбек
Шайманова Шолпан
Калбаев Кажмухан
Данлыбаев Дастанбек
Усенов Болатбек
Канибаев Нурхан
ТОО "ІІІ-Интернационал"
ТОО "Жанажол"
ТОО "Актөбе и К"
ТОО "Достық жер МК"
ТОО "Алдашбай ахун"
ТОО "Турмагамбет"
ТОО "Кармакшы"
ТОО "Ораз Ахун ЛТД"
ТОО "Шугыла"
АО "Агропромтехника"
ТОО "Даймонд Транс"
Смадиярова Тазакуль ПК "Адил"
ТОО "Атамура - Жусуп"
ТОО "Контакт"
Смадиярова Тазакуль ПК "Адил"
Расшифровка аббревиатур:
КХ –крестянское хозяйство; ТОО- товарищество с ограниченной ответственностью;
ПК-производственный кооператив;
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищ физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при поселке, селе, сельском округе
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
- период продолжительности выпаса сельскохозяйственных животных, согласно их виду, почвенно-климатической зоне, а также кормообеспеченности пастбищ:

- сексеуілді-бұта дала және дала – 180-200 күн,
- шөлейтте – 150-180 күн,
Бұл ретте сүтті ірі қара малды жаю ұзақтығы –ең кіші, ал етті ірі қара мал үшін, қой, жылқы, түйе үшін – максималды және қар жамылғысының тереңдігіне, қардың тығыздығына және басқа да факторларға байланысты.
Ауыл округі
Шалғай жайылымға (Қарақұм, Қызылқұм) малдардың айдап шығарылу мерзімі
Шалғай жайылымнан (Қарақұм, Қызылқұм) малдардың қайтарылу мерзімі
1
Т. Көмекбаев
Наурыз 1 жартысы
қазан 2 онкүндігі
2
Қуаңдария
3
Алдашбай ахун
4
Дауылкөл
Наурыз 1 жартысы
қазан 2 онкүндігі
5
Ақжар
Наурыз 1 жартысы
қазан 2 онкүндігі
6
Ақтөбе
Наурыз 2 жартысы
қазан 1 онкүндігі
7
ІІІ-Интернационал
Наурыз 2 жартысы
қазан 1 онкүндігі
8
Жаңажол
Наурыз 2 жартысы
қазан 1 онкүндігі
9
Иіркөл
10
Жосалы а/о
11
Қармақшы
Наурыз 2 жартысы
қазан 1 онкүндігі
12
Ақай
Наурыз 2 жартысы
қазан 1 онкүндігі
13
Төретам кенті
Наурыз 2 жартысы
қазан 1 онкүндігі
14
Жосалы кенті
Наурыз 2 жартысы
қазан 1 онкүндігі
Ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Елді мекен атауы
Елді мекен жерлері
Оның ішінде халық қажеттілігі үшін (жайылымы және шабындық алқаптары.)
Жеке қожалық және шаруа қожалықтар бойынша мал басы саны
Бір бірлікке қажет жайылым көлемі, га
Норматив бойынша қажет жайыйлым көлемі, га
Қосымша қажет етілетін жайылым, га
1
Жосалы кенті
Жеке қожалық бойынша

- саксаульно-кустарниковая степь и степь – 180-200 дней,
-полупустыня – 150-180 дней.
В этой связи продолжительность выпаса крупного рогатого скота молочного направления – самая короткая, а для крупного рогатого скота мясного направления, овей, лошадей, верблюдов – самая максимальная и зависит от плотности и толщины снежного покров, и других факторов.
Наименование сельских округов
Сроки передвижения на отгонные пастбища (Каракум, Кызылум)
Сроки возвращения скота из отгонных пастбищ
(Каракум, Кызылум)
1
Т. Комекбаев
1 половине марта
2 декада октября
2
Куандария
3
Алдашбай ахун
4
Дауылколь
1 половине марта
2 декада октября
5
Акжар
1 половине марта
2 декада октября
6
Актобе
2 половине марта
1 декада октября
7
ІІІ-Интернационал
2 половине марта
1 декада октября
8
Жанажол
2 половине марта
1 декада октября
9
Ирколь
10
Жосалы
11
Кармакшы
2 половине марта
1 декада октября
12
Акай
2 половине марта
1 декада октября
13
Торетам
2 половине марта
1 декада октября
14
Жосалы
2 половине марта
1 декада октября
Схема перераспределения пастбищ и его замена предоставляемых размещения поголовья для сельскохозяйственных животных
№ р/с
Наименование населенного пункта
Земли населенных пунктов
Из них для нужд населения (пастбища и сенокосы.)
Поголовья скота
фермерского и крестьянского хозяйства
Объем пастбищи на единицу, га
Объем нужных пастбищ по нормативам,га
Дополнительно требуется пастбища, га
1
пос.Жосалы
фермерские хозяйства