Субсидияланатын тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) түрлерін және субсидиялардың нормаларын белгілеу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2017 жылғы 10 шілдедегі № 163 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 10 тамызда № 3401 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2018 жылғы 9 сәуірдегі № 52 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 09.04.2018 № 52 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы", 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңдарына және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/305 "Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11223 болып тіркелген) сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес, субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормалары белгіленсін.
2. Маңғыстау облысының әкімдігінің 2016 жылғы 6 мамырдағы № 123 "Субсидияланатын тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) түрлерін және субсидиялардың нормаларын белгілеу туралы" қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3062 болып тіркелген және 2016 жылғы 16 маусымда "Әділет" ақпараттық - құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. "Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (С.Берішбаев) осы қаулының Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет - ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің орынбасары Р.М. Әміржановқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Е. Тоғжанов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының
ауыл шаруашылығы басқармасы"
мемлекеттік мекемесі басшысының
міндетін атқарушы
С. Берішбаев

Об установлении видов субсидируемых удобрений (за исключением органических) и норм субсидий
Постановление акимата Мангистауской области от 10 июля 2017 года № 163. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 10 августа 2017 года № 3401. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 9 апреля 2018 года № 52
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 09.04.2018 № 52 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11223), акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Мангистауской области от 6 мая 2016 года № 123 "Об установлении видов субсидируемых удобрений (за исключением органических) и норм субсидий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3062 и опубликовано в информационно - правовой системе "Әділет" от 16 июня 2016 года).
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Мангистауской области" (С. Беришбаев) обеспечить официальное опубликование данного постановления в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации, размещение на интернет - ресурсе акимата Мангистауской области.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Мангистауской области Амиржанова Р.М.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким области Е. Тугжанов
"СОГЛАСОВАНО"
исполняющий обязанности руководителя
государственного учреждения
"Управление сельского хозяйства
Мангистауской области"
С. Беришбаев

"10" шілде 2017 ж.
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2017 жылғы "10" 07
№ 163 қаулысына
қосымша
Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограммына, литріне) арналған субсидиялардың нормалары
р/с
Субсидияланатын тыңайтқыштардың түрлері
Тыңайтқыштардағы әсер ету заттарының көлемі, %
Өлшем бірлігі
Бір бірлікке арналған субсидиялар нормалары, теңге
1
2
3
4
5
Азотты тыңайтқыштар
1
Аммиак селитрасы
N 34,4
тонна
34 000
Аммиак селитрасы
Аммиак селитрасы Б маркалы
2
Аммоний сульфаты
N-21
тонна
25 000
Аммоний сульфаты-қосалқы өнім
N-21
Кристалдық аммоний сульфаты
N-21, S-24
3
Карбамид
N-46
тонна
40 500
N-41,2, K2O-5,5
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Карбамид, Б маркалы
N-46
N-46,2
4
Сұйық тыңайтқыш КАС+
N-28-34, K2O-0,052,
SO3-0,046, Fe-0,04
тонна
42 500
Сұйық азот тыңайтқышы (КАС)
N-32
Сұйық азот тыңайтқышы,
КАС-32 маркалы
N-32
Сұйық азот тыңайтқышы (КАС)
N аммонилы - 6,8,
N нитратты - 6,8,
N амидті - 13,5
Фосфорлы тыңайтқыштар
5
Суперфосфат
P-15
тонна

"10" июль 2017 г
Приложение
к постановлению акимата
Мангистауской области
от "10" 07 2017 года № 163
Перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений
№ п/п
Виды субсидируемых удобрений
Содержание действующих веществ
в удобрении, %
Единица измерения
Нормы субсидий на одну единицу, тенге
1
2
3
4
5
Азотные удобрения
1
Аммиачная селитра
N 34,4
тонна
34 000
Селитра аммиачная
Селитра аммиачная марки Б
2
Сульфат аммония
N-21
тонна
25 000
Сульфат аммония-побочный продукт
N-21
Сульфат аммония кристаллический
N-21, S-24
3
Карбамид
N-46
тонна
40 500
N-41,2, K2O-5,5
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Карбамид, марки Б
N-46
N-46,2
4
Жидкое удобрение КАС+
N-28-34, K2O-0,052,
SO3-0,046, Fe-0,04
тонна
42 500
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N-32
Удобрение жидкое азотное, марка КАС-32
N-32
Удобрение жидкое азотное (КАС)
N аммонийный - 6,8,
N нитратный - 6,8,
N амидный - 13,5
Фосфорные удобрения
5
Суперфосфат
P-15
тонна

18 700
Суперфосфат байытылған
P-21,5
Суперфосфат
P- 19
6
Шилісай кен орнының фосфоритті концентраты мен ұны
P-17
тонна
12 385
Фосфорит ұны Верхнекамдық
А, Б, В маркалы
P2O5- 23-25
7
"Супрефос-NS" азот -күкірт құрамды
N-12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
64 000
8
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62 500
N-12, P-52
Калийлі тыңайтқыштар
9
Хлорлы Калий электролитті
KCl-68, K20-43
тонна
40 000
Хлорлы Калий
K2O-60
10
Күкірт қышқылды Калий (калий сульфаты) тазартылған
K2O-50
тонна
140 000
Калий сульфаты агрохимикаты
K-53, S-18
Калий сульфаты агрохимикаты
K-53, S-18
Калий сульфаты (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Күкірт қышқылды Калий (калий сульфаты) тазартылған
K2O-53, SO3- 45
Калий сульфаты (Multicrop 0 - 0-44+2MgO)
K2O-44, S-15, MgO-2
Күрделі тыңайтқыштар
11
Нитроаммофоска
NPK 15:15:15 маркалы
N-15, P-15, K-15
тонна
55 000
Азотты-фосфорлы калийлі 15:15:15 маркалы тыңайтқышы
N-15, P-15, K-15
Азотты – фосфорлы - калийлі нитроаммофоска (азофоска) тыңайтқышы
N-16, P-16, K-16
NPK - 1 (диаммофоска) калийлі -азотты-фосфорлы тыңайтқышы
N-10, P-26, K- 26
Нитроаммофос
23:13:8 маркалы
N-23, P-13, K-8
NPK тыңайтқышы: Нитроаммофос
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофос
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофос NPK 16:16:16 маркалы
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофос
14:14:23 маркалы
N-14, P-14, K-23
Нитроаммофос 10:26:26 маркалы
N-10, P-26, K-26
Азотты – фосфорлы
-калийлі 10:26:26 маркалы тыңайтқышы
N-10, P-26, K- 26
NPK-тыңайтқыштар: Нитрофоска
N-15, P-15, K-15
Кешенді азотты – фосфорлы - калийлі минералдық тыңайтқышы (NPKтыңайтқыш қоспалары)
N-16, P-16, K-16
N-13, P-19, K-19
N-20, P-14, K-20
NPK-тыңайтқышы
N-15, P-15, K-15
12
Фосфорлы - калийлі тыңайтқыш
P-18, K-9
тонна
20582,5
13
20:20 маркалы азот
- фосфор күкірт құрамды күрделі тыңайтқышы
N-20, P-20, S-14
тонна

18 700
Суперфосфат обогащенный
P-21,5
Суперфосфат
P- 19
6
Концентрат и мука фосфоритные Чилисайского месторождения
P-17
тонна
12 385
Фосфоритная мука Верхнекамская марки
А, Б, В
P2O5- 23-25
7
Супрефос азот-серосодержащий
"Супрефос-NS"
N-12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
64 000
8
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62 500
N-12, P-52
Калийные удобрения
9
Калий хлористый электролитный
KCl-68, K20-43
тонна
40 000
Калий хлористый
K2O-60
10
Калий сернокислый (сульфат калия) очищенный
K2O-50
тонна
140 000
Агрохимикат Сульфат калия
K-53, S-18
Агрохимикат Сульфат калия
K-53, S-18
Сульфат калия (Krista SOP)
K2O-52, SO3- 45
Калий сернокислый (сульфат калия) очищенный
K2O-53, SO3- 45
Сульфат калия (Multicrop 0-0-44+2MgO)
K2O-44, S-15, MgO-2
Сложные удобрения
11
Нитроаммофоска марки
NPK 15:15:15
N-15, P-15, K-15
тонна
55 000
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 15:15:15
N-15, P-15, K-15
Удобрение азотно-фосфорно-калийное нитроаммофоска (азофоска)
N-16, P-16, K-16
Удобрение азотно-фосфорно-калийное NPK-1 (диаммофоска)
N-10, P-26, K-26
Нитроаммофоска марки 23:13:8
N-23, P-13, K-8
NPK удобрение: Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска марки NPK 16:16:16
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска марки 14:14:23
N-14, P-14, K-23
Нитроаммофоска марки 10:26:26
N-10, P-26, K-26
Удобрение азотно-фосфорно-калийное марки 10:26:26
N-10, P-26, K- 26
NPK удобрение: Нитрофоска
N-15, P-15, K-15
Комплексное азотно-фосфорно-калийное минеральное удобрение (тукосмеси NPK)
N-16, P-16, K-16
N-13, P-19, K-19
N-20, P-14, K-20
NPK-удобрение
N-15, P-15, K-15
12
Фосфорно-калийные удобрения
P-18, K-9
тонна
20582,5
13
Удобрение сложное азотно-фосфорное серосодержащее марки 20:20
N-20, P-20, S-14
тонна

456
Новалон 19-19-19+2MgO+Ме
N-19, P-19, K-19, S-1,5, MgO-2, Fe-0,08, Mn-0,035, Zn-0,035, Cu-0,015, B-0,02, Mo-0,002
килограмм
Новалон 3-7-37+2MgO+Ме
N-3, P-7, K-37, S-14,9, MgO-2, Fe-0,08, Mn-0,035, Zn-0,035, Cu-0,015, B-0,02, Mo-0,002
килограмм
161
Novalon Foliar маркасы
Минералды тыңайтқыш 09-12-40+0,5MgO+ME, 10-45-15+0,5MgO+ME
N-9, P-12, K-40, MgO-
0,5, Fe-0,12, Mn-0,06, Zn-0,06, Cu-0,04,
B-0,03, Mo-0,005
килограмм

456
Новалон 19-19-19+2MgO+Ме
N-19, P-19, K-19, S-1,5, MgO-2, Fe-0,08, Mn-0,035, Zn-0,035, Cu-0,015, B-0,02, Mo-0,002
килограмм
Новалон 3-7-37+2MgO+Ме
N-3, P-7, K-37, S-14,9, MgO-2, Fe-0,08, Mn-0,035, Zn-0,035, Cu-0,015, B-0,02, Mo-0,002
килограмм
161
Минеральное удобрение Novalon Foliar марки 09-12-40+0,5MgO+ME, 10-45-15+0,5MgO+ME
N-9, P-12, K-40, MgO-0,5, Fe-0,12, Mn-0,06, Zn-0,06, Cu-0,04,
B-0,03, Mo-0,005
килограмм