2018 - 2020 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 17/198 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 11 қаңтарда № 3507 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 15/173 "2018 - 2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3497 болып тіркелген) сәйкес, Жаңаөзен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018 - 2020 жылдарға арналған қалалық бюджет қосымшаға сәйкес бекітілсін, оның ішінде 2018 жылға келесідей көлемдерде:
1) кірістер - 15 278 336 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 14 499 184 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 64 606 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 182 310 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша - 532 236 мың теңге;
2) шығындар - 15 344 028 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 68 190 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 72 150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 3 960 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 133 882 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайлалану) - 133 882 мың теңге;
қарыздар түсімі - 72 150 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 3 960 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 65 692 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 25.12.2018 № 25/323 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері мынадай мөлшерлерде белгіленгені ескерілсін:
1) төлем көзінен ұсталатын кірістерден алынатын жеке табыс салығы - 43,5 пайыз;
2) төлем көзінен ұсталмайтын кірістерден алынатын жеке табыс салығы - 100 пайыз;
3) төлем көзінен ұсталмайтын шетелдік азаматтардың кірістерінен жеке табыс салығы - 72,6 пайыз;
4) әлеуметтік салық - 43,5 пайыз.
Ескерту. 2 - тармаққа өзгерістер енгізілді Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 01.06.2018 № 20/251 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.11.2018 № 24/316 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

О городском бюджете на 2018 - 2020 годы
Решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 25 декабря 2017 года № 17/198. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 11 января 2018 года № 3507.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 13 декабря 2017 года № 15/173 "Об областном бюджете на 2018 - 2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3497), Жанаозенский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2018 - 2020 годы согласно приложению, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
доходы - 15 278 336 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 14 499 184 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 64 606 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 182 310 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 532 236 тысяч тенге;
2) затраты - 15 344 028 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 68 190 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 72 150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 3 960 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 133 882 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 133 882 тысяч тенге;
поступление займов - 72 150 тысяч тенге;
погашение займов - 3 960 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 65 692 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 25.12.2018 № 25/323 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть, что нормативы распределения доходов в городской бюджет на 2018 год установлены в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты - 43,5 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 72,6 процентов;
4) ) социальный налог - 43,5 процентов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 01.06.2018 № 20/251 (вводится в действие с 01.01.2018); от 30.11.2018 № 24/316 (вводится в действие с 01.01.2018).

3. 2018 жылға арналған қалалық бюджеттен ауылдардың бюджеттеріне 1 058 122 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Теңге ауылы – 323 565 мың теңге;
Қызылсай ауылы – 239 256 мың теңге;
Рахат ауылы – 495 301 мың теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 30.11.2018 № 24/316 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте қолдану тәртібі қала әкімдігінің қаулысының негізінде айқындалатын республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және кредиттер көзделгені ескерілсін:
1) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
2) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
3) халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс бойынша кеңесшілер мен ассистентерді енгізуге;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
5) еңбекақы төлемін ішінара субсидиялауға;
6) жастар практикасына;
7) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға:
- мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету мөлшерін ұлғайтуға;
- мүгедектерге ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуіне;
- мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерге жол белгілері мен сілтегіштер орнатуға;
- мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерге жүргіншілер өткелдерін дыбыстық және жарық құрылғыларымен жайластыруға;
8) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер.
9) жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
10) ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;
11) жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар беру.
Ескерту. 4 - тармаққа өзгерістер енгізілді Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 01.06.2018 № 20/251 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-1. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте қолдану тәртібі қала әкімдігінің қаулысының негізінде айқындалатын облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
1) жекеменшік жұмыспен қамту агенттігінің қызметі.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 01.06.2018 № 20/251 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Учесть, что из городского бюджета на 2018 год в бюджеты сел выделена субвенция в сумме 1 058 122 тысяч тенге, в том числе:
села Тенге - 323 565 тысяч тенге;
села Кызылсай - 239 256 тысяч тенге;
села Рахат - 495 301 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 30.11.2018 № 24/316 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты и кредиты из республиканского бюджета, порядок использования которых определяются на основании постановления акимата города:
1) на дополнительную плату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
2) на дополнительную плату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
3) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
4) на выплату государственной адресной социальной помощи;
5) на частичное субсидирование заработной платы;
6) на молодежную практику;
7) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы:
- на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
- на оказание услуг специалиста жестового языка;
- на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
- на обустройство пешеходных переходов звуковыми и световыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
8) на бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов.
9) на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;
10) на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
11) предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес – идей.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 01.06.2018 № 20/251 (вводится в действие с 01.01.2018).
4-1. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, порядок использования которых определяются на основании постановления акимата города:
1) услуги частного агентства занятости.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 01.06.2018 № 20/251(вводится в действие с 01.01.2018).

4-2. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, олардың қолдану тәртібі қала әкімдігінің қаулысының негізінде айқындалады:
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға.
Ескерту. Шешім 4-2 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 01.06.2018 № 20/251 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Қалалардың әкімшілік бағыныстағы аумақтарда орналаспаған, ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық және фармацевтика қызметкерлеріне, мемлекеттік әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының қызметкерлеріне бір жолғы коммуналдық қызметтерді өтеуге және отын сатып алуға 12 100 теңге мөлшерінде құқық берілсін.
6. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
7. Жегілікті атқарушы органның 2018 жылға арналған резерві 132 351 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда – Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 30.11.2018 № 24/316 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 4 қосымшаға сәйкес қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын 2018 жылға арналған бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі бекітілсін.

4-2. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета, порядок использования которых определяются на основании постановления акимата города:
1) на развитие системы водоснабжения и водоотведения.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 01.06.2018 № 20/251(вводится в действие с 01.01.2018).
5. Предоставить право на единовременное возмещение коммунальных услуг и приобретение топлива работникам государственных организаций образования, медицинским и фармацевтическим работникам государственных организций здравоохранения, работникам государственных организаций социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, работающим и проживающим в сельских населенных пунктах, не находящихся на территории административной подчиненности городов, в размере 12 100 тенге.
6. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданским служащим и работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
7. Утвердить размер местного исполнительного органа на 2018 год в сумме 132 351 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 30.11.2018 № 24/316 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Утвердить перечень бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.

9. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жаңаөзен қалалық мәслихатының әлеуметтік - экономикалық даму, бюджет, құрылыс, өнеркәсіп, тұрғын үй және коммуналдық шаруашылығы, көлік және кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Е.Өтеев).
10. "Жаңаөзен қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы А.Ермұханов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Жанаозенского городского маслихата по вопросам социально - экономическое развития, бюджета, строительства, промышленности, жилищное и коммунальное хозяйства, транспорта и предпринимательства (председатель комиссии Е.Утеев).
10. Государственному учреждению "Аппарат Жанаозенского городского маслихата" (руководитель аппарата А.Ермуханов) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.

11. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Н.Самаликова
Қалалық мәслихат хатшысы С.Мыңбай
"КЕЛІСІЛДІ"
"Жаңаөзен қалалық экономика және қаржы
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы
Р.Джантлеуова_______________________
"27" желтоқсан 2017 жыл
Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2017 жылғы25 желтоқсандағы № 17/198 шешіміне 1 қосымша
2018 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 25.12.2018 № 25/323 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Н.Самаликова
Секретарь городского маслихата С.Мынбай
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Жанаозенский городской отдел экономики и
финансов"
Р.Джантлеуова ______________________
"27" декабрь 2017 год
Приложение 1
к решению Жанаозенского городского маслихата от 25 декабря 2017 года № 17/198
Городской бюджет на 2018 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 25.12.2018 № 25/323 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

194 820
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
191 839
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 981
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
32 904
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 767
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 137
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
25 582
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 582
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
29 898
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 898
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9 854
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 854
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 000
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
1 000
02
Қорғаныс
21 745
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21 745
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
21 745
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
54 343
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22 671
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
22 671
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
31 672
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 672
04
Білім беру
8 871 575
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8 490 456
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 192
003
Жалпы білім беру
6 087 509
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
321 921

194 820
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
191 839
003
Капитальные расходы государственного органа
2 981
452
Отдел финансов района (города областного значения)
32 904
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
31 767
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 137
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
25 582
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
25 582
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
29 898
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
29 898
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9 854
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
9 854
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 000
040
Развитие объектов государственных органов
1 000
02
Оборона
21 745
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21 745
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
21 745
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
54 343
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22 671
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
22 671
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
31 672
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
31 672
04
Образование
8 871 575
464
Отдел образования района (города областного значения)
8 490 456
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
74 192
003
Общеобразовательное обучение
6 087 509
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
321 921

006
Балаларға қосымша білім беру
212 165
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
574 742
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
24 435
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
542
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
1 061 590
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
133 360
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
374 872
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
374 872
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 247
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
6 247
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 394 132
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 388 974
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 635
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
533 840
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 050
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
73 618
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 005
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
522 655
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
13 111
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 470
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
17 873
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
85 112
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 730
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42 875
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 835
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу

006
Дополнительное образование для детей
212 165
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
574 742
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
24 435
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
542
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1 061 590
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
133 360
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
374 872
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
374 872
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 247
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
6 247
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 394 132
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 388 974
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73 635
002
Программа занятости
533 840
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 050
005
Государственная адресная социальная помощь
73 618
006
Оказание жилищной помощи
3 005
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
522 655
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
13 111
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 470
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
17 873
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
85 112
021
Капитальные расходы государственного органа
1 730
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
42 875
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 835
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям