Алтынсарин ауданында 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 138 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 28 желтоқсанда № 7436 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес, Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Алтынсарин ауданында 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы А. Лингер
Алтынсарин аудандық
мәслихатының хатшысы Б. Есмуханов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Алтынсарин ауданы әкімдігінің
ауыл шаруашылығы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_________________ Е. Самидосов
2017 жылғы 20 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
"Алтынсарин ауданының
жер қатынастары бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ А. Сейдахметов
2017 жылғы 20 желтоқсан
Мәслихаттың
2017 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 138 шешіміне
қосымша
Алтынсарин ауданында 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Алтынсарин ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Алтынсарин ауданында 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1 қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Алтынсарин ауданында 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2 қосымша);
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Алтынсарин ауданында 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3 қосымша);
4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Алтынсарин ауданында 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4 қосымша);

Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию в Алтынсаринском районе на 2018-2019 годы
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 20 декабря 2017 года № 138. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 28 декабря 2017 года № 7436
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый план по управлению пастбищами и их использованию по Алтынсаринскому району на 2018-2019 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Лингер
Секретарь Алтынсаринского
районного маслихата Б. Есмуханов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Отдел сельского хозяйства акимата
Алтынсаринского района"
_____________________ Е. Самидосов
20 декабря 2017 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
государственного учреждения "Отдел
земельных отношений акимата
Алтынсаринского района"
___________________ А. Сейдахметов
20 декабря 2017 года
Приложение к
решению маслихата
от 20 декабря 2017 года
№ 138
План
по управлению пастбищами и их использованию
по Алтынсаринскому району на 2018-2019 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Алтынсаринского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алтынсаринскому району на 2018-2019 годы);
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алтынсаринскому району на 2018-2019 годы);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алтынсаринскому району на 2018-2019 годы);
4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алтынсаринскому району на 2018-2019 годы);

5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Алтынсарин ауданында 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5 қосымша);
6) Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Алтынсарин ауданында 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6 қосымша);

5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алтынсаринскому району на 2018-2019 годы);
6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Алтынсаринскому району на 2018-2019 годы);

100
Жауапкершілігі шектеулі серіктестігі "Восток-1"
Алтынсарин ауданында
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
2 қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жылдар
1 көктемгі
2 көктемгі-жазғы
3 көктемгі-жазғы-күзгі
4 күзгі
2018
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
демалатын қаша
2019
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 – жылына қашаны пайдалану кезегі.
Алтынсарин ауданында
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
3 қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Алтынсарин ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 184143 гектарды құрайды.
Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 134150 гектар, елді мекендердің жерлерінде 25331 гектар, орман қоры жерлерінде 1743 гектар, босалқы жерлерінде 22919 гектар.
Алтынсарин ауданында
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
4 қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер
Алтынсарин ауданында
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
5 қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Алтынсарин ауданында
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
6 қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Алтынсарин ауданында
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына
7 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдық округтің атауы
2018 жылғы қашалар саны
2019 жылғы қашалар саны
1 көктемгі
2 көктемгі-жазғы
3 көктемгі-жазғы-күзгі
4 күзгі
1 көктемгі
2 көктемгі-жазғы
3 көктемгі-жазғы-күзгі
4 күзгі
1
Димитров
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатың қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
2
Докучаев
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатың қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатың қаша
3
Свердлов
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатың қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатың қаша
жазғы-күзгі мезгіл
4
И. Омарова
демалатың қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатың қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
5
Шербаков
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатың қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатың қаша
жазғы-күзгі мезгіл
6
Обаған
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатың қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатың қаша
жазғы-күзгі мезгіл
7
Маяков
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатың қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатың қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
8
Новоалексеев
демалатың қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатың қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
9
Приозер
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
10
Большечураков
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатың қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатың қаша
жазғы-күзгі мезгіл
11
Красный Кордон
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатың қаша
жазғы-күзгі мезгіл

100
Товарищество с ограниченной ответственностью "Восток-1"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Алтынсаринскому району
на 2018-2019 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Годы
Загон 1 весенний
Загон 2 весенне - летний
Загон 3 весенне - летний - осенний
Загон 4 осенний
2018
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2019
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Алтынсаринскому району
на 2018-2019 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Алтынсаринскому району составляет 184143 гектаров.
В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 134150 гектаров, на землях населенных пунктов 25331 гектаров, на землях лесного фонда 1743 гектаров, на землях запаса 22919 гектаров.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Алтынсаринскому району
на 2018-2019 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Оросительных или обводнительных каналов на территории района не имеется.
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Условные обозначения
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Алтынсаринскому району
на 2018-2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Алтынсаринскому району
на 2018-2019 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Алтынсаринскому району
на 2018-2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сельских округов
Количество загонов в 2017 году
Количество загонов в 2018 году
1 весенний
2 весенне-летний
3 весенне - летний - осенний
4 осенний
1 весенний
2 весенне-летний
3 весенне - летний - осенний
4 осенний
1
Димитровский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
2
Докучаевский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхаю­щий загон
3
с. Свердловка
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
4
И. Омарова
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
5
Шербаковский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
6
Убаганский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
7
Маяковский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
8
Новоалексеевский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
9
Приозерный
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
10
Большечураковский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
11
с. Красный Кардон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон