Жангелдин ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2017 жылғы 27 желтоқсандағы № 150 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 22 қаңтарда № 7491 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2019 жылғы 2 мамырдағы № 233 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 02.05.2019 № 233 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жангелдин ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы А. Сапарова
Жангелдин аудандық
мәслихатының хатшысы С. Нургазин
"КЕЛІСІЛДІ"
"Жангелдин ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ Р. Кулетов
2017 жылғы 27 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
"Жангелдин ауданының жер
қатынастары бөлімі" мемлекеттік
мекемесі басшысының
міндетін атқарушы
_______________ С. Дюсенова
2017 жылғы 27 желтоқсан
Мәслихаттың
2017 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 150 шешіміне қосымша
Жангелдин ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Жангелдин ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Жангелдин ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1 қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Жангелдин ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2 қосымша);
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Жангелдин ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3 қосымша);
4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Жангелдин ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4 қосымша);

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Джангельдинскому району на 2018-2019 годы
Решение маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 27 декабря 2017 года № 150. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 22 января 2018 года № 7491. Утратило силу решением маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 2 мая 2019 года № 233
Сноска. Утратило силу решением маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 02.05.2019 № 233 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию по Джангельдинскому району на 2018-2019 годы согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Сапарова
Секретарь Джангельдинского
районного маслихата С. Нургазин
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел сельского
хозяйства Джангельдинского района"
_________________ Р. Кулетов
27 декабря 2017 года
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
руководителя государственного
учреждения "Отдел земельных
отношений Джангельдинского района"
________________ С. Дюсенова
27 декабря 2017 года
Приложение
к решению маслихата
от 27 декабря 2017 года
№ 150
План по управлению пастбищами и их использованию по Джангельдинскому району на 2018-2019 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Джангельдинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Джангельдинскому району на 2018-2019 годы);
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Джангельдинскому району на 2018-2019 годы);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Джангельдинскому району на 2018-2019 годы);
4) доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Джангельдинскому району на 2018-2019 годы);

5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Жангелдин ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5 қосымша);
6) Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Жангелдин ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6 қосымша);

5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Джангельдинскому району на 2018-2019 годы);
6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Джангельдинскому району на 2018-2019 годы);

125
Шалабаев Мейрамбек Асанханович
126
Шакин Хамит Карагулович
127
Шойбасов Темирхан Калиевич
128
"Новонежинка" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
129
"Аграрная компания "Сеним" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
130
"Ермек-К" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
131
"Таңшолпан" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Жангелдин ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 2 қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жылдар
1 қаша
2 қаша
3 қаша
4 қаша
2018
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
жазғы-күзгі мезгіл 3
демалатын қаша
2019
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
жазғы-күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4–жылына қашаны пайдалану кезегі.
Жангелдин ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 3 қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Жангелдин ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 3 373 209 гектарды құрайды. Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 716 694 гектар, елді мекендердің жерлерінде 272 545 гектар, босалқы жерлерінде 2 090 384 гектар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлерінде 293 586 гектар.
Жангелдин ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 4 қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бір ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Аудан аумағында тоғандар, апандар суаратын немесе суландыратын каналдары, құбырлы құдықтар жоқ.
Жайылым пайдаланушылардың су көздеріне қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
Жангелдин ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 5 қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы

125
Шалабаев Мейрамбек Асанханович
126
Шакин Хамит Карагулович
127
Шойбасов Темирхан Калиевич
128
Товарищество с ограниченной ответственностью "Новонежинка"
129
Товарищество с ограниченной ответственностью "Аграрная компания "Сеним"
130
Товарищество с ограниченной ответственностью "Ермек-К"
131
Товарищество с ограниченной ответственностью "Таншолпан"
Приложение 2 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию по
Джангельдинскому району
на 2018-2019 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2018
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
летне-осенний сезон 3
отдыхающий загон
2019
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
летне-осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3 к Плану по
управлению пастбищами
и их использованию по
Джангельдинскому району
на 2018-2019 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
В Джангельдинском районе площадь сезонных пастбищ составляет 3 373 209 гектар. В том числе земли сельскохозяйственного назначения 716 694 гектаров, земли населенных пунктов 272 545 гектаров, земли запаса 2 090 384 гектаров, земли особо охраняемых природных территории 293 586 гектар.
Приложение 4 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию по
Джангельдинскому району
на 2018-2019 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Пруды, копаня, оросительные или обводнительные каналы, трубчатые колодцы на территорий района не имеется.
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Условные обозначения:
Приложение 5 к Плану
по управлению пастбищами
и их использованию по
Джангельдинскому району
на 2018-2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища

Жангелдин ауданы бойынша жайылымдардың жалпы алаңы 3 373 209 гектар, оның ішінде ауыл шаруашылық мақсатындағы жерлерде 716 694 гектар, елді мекен жерлерінде 272 545 гектар, жер қорында 2 090 384 гектар жерді құрайды.
Осыған байланысты, жайылымдары жоқ жеке және заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін бұл аудандағы жайылымдарды қайта бөлу әрекетінің қажеті жоқ, себебі мал жаю үшін жайылымдар алқаптары жеткілікті.
Жангелдин ауданы бойынша

Площадь пастбищ по Джангельдинскому району составляет 3 373 209 гектар, в том числе на землях сельскохозяйственного назначения 716 694 гектар, на землях населенного пункта 272 545 гектар, на землях запаса 2 090 384 гектар.
В связи с чем, перераспределение пастбищ в этом районе для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических или юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища нет необходимости, так как достаточно пастбищных угодий для пастьбы скота.
Приложение 6 к Плану по
управлению пастбищами
и их использованию по
Джангельдинскому району

2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 6 қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
№ 1 учаскесі. Ақшығанақ ауылдық округі (Ақшығанақ ауылы – 5302 гектар, Түйемойнақ ауылы – 200 гектар)
№ 2 учаскесі. Ақкөл ауылы – 3280 гектар. № 3 учаскесі. Шеген ауылы – 3514 гектар.
№ 4 учаскесі. Жаркөл ауылдық округі (Тентексай ауылы – 2644 гектар, Сарысу ауылы – 3289 гектар, Тәуіш ауылы – 6267гектар)
Жангелдин ауданы бойынша
2017-2018 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 7 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдардың және ауылдық округтердің атауы
2018 жылғы қашалар саны
2019 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Ақкөл ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
2
Аралбай ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
3
Ақшығанақ ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
4
Албарбөгет ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
5
Жаркөл ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
6
Қалам-Қарасу ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
7
Қызбел ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
8
Қарасу ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
9
Милісай ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
10
Сужарған ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
11
Торғай ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
12
Шеген ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша
13
Шилі ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
демалатын қаша

на 2018-2019 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными на территории Джангельдинского района
Участок № 1. Акшиганакский сельский округ (село Акшиганак – 5302 гектар, село Туйемойнак – 200 гектар)
Участок № 2. село Акколь – 3280 гектар. Участок № 3. село Шеген – 3514 гектар.
Участок № 4. Жаркольский сельский округ (село Тентексай – 2644 гектар, село Сарысу – 3289 гектар, село Тауыш – 6267 гектар)
Приложение 7 к Плану по
управлению пастбищами
и их использованию по
Джангельдинскому району
на 2018-2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сел, сельских округов
Количество загонов в 2018 году
Количество загонов в 2019 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
село Акколь
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
2
село Аралбай
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
3
Акшиганакский сельский округ
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
4
Албарбогетский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
5
Жаркольский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осен­ний се­зон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
6
Калам-Карасуский сельский округ
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
7
Кызбельский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
8
село Карасу
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
9
село Милисай
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
10
село Сужарган
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
11
село Торгай
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
12
село Шеген
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
13
село Шили
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон