Мәслихаттың 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 87 "Қостанай ауданының 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2017 жылғы 24 ақпандағы № 108 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 13 наурызда № 6897 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 44, 104, 109, 111-баптарына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 87 "Қостанай ауданының 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6790 тіркелген, 2017 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай ауданының 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 7406497,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3390638,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 7600,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 58436,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 3949823,0 мың теңге;
2) шығындар - 7799770,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - -8236,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 91901,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 100137,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -385037,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 385037,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2017 жылға арналған Қостанай ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 10000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 11-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға 29662,5 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 24-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"24. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға 77373,0 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 30-1, 30-2, 30-3, 30-4, 30-5, 30-6, 30-7, 30-8, 30-9-тармақтарымен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 21 декабря 2016 года № 87 "О районном бюджете Костанайского района на 2017-2019 годы"
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 24 февраля 2017 года № 108. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 13 марта 2017 года № 6897
В соответствии со статьями 44, 104, 109, 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 21 декабря 2016 года № 87 "О районном бюджете Костанайского района на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6790, опубликовано 18 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы - 7406497,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3390638,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 7600,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 58436,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 3949823,0 тысячи тенге;
2) затраты - 7799770,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -8236,3 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 91901,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов - 100137,3 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -385037,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 385037,3 тысячи тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайского района на 2017 год в сумме 10000,0 тысяч тенге.";
пункт 11 указанного решения изложить в новой редакции:
"11. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 29662,5 тысячи тенге.";
пункт 24 указанного решения изложить в новой редакции:
"24. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в сумме 77373,0 тысячи тенге.";
дополнить указанное решение пунктами 30-1, 30-2, 30-3, 30-4, 30-5, 30-6, 30-7, 30-8, 30-9 следующего содержания:

"30-1. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен бөлінген 73967,3 мың теңге сомасында пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару көзделгені ескерілсін.
30-2. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен қарыздар бойынша 812,5 мың теңге сомасында сыйақылар және өзге де төлемдерді төлеу бойынша жергілікті атқарушы органдарының борышына қызмет көрсету көзделгені ескерілсін.
30-3. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильдік орталықтарда оқуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқуға 58851,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
30-4. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен аудандық маңызы бар автомобиль жолдары учаскелерін орташа жөндеуге 640614,4 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
30-5. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Заречный ауылының "Северный" шағын ауданындағы 9 көп қабатты тұрғын үйлердің инженерлік коммуникацияларына 18153,0 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
30-6. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Қостанай ауданы Заречный ауылы "Северный" шағын ауданының көп қабатты құрылысына ілігетін, қазіргі су құбырын ауыстыруға 9975,2 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
30-7. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Қостанай ауданы Заречный ауылының "Северный" шағын ауданындағы көп қабатты тұрғын үйлерді абаттандыруға 41358,0 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
30-8. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Қостанай ауданының Набережныйын абаттандыруға 296568,9 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
30-9. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен Жамбыл ауылында жоғары қысымды газ құбырын салуға 44365,0 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 5, 6-қосымшалары, осы шешімнің 1, 2, 3, 4-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық
мәслихатының кезектен
тыс сессиясының төрағасы
А. Кириченко
Қостанай аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Копжасаров
КЕЛІСІЛДІ
Қостанай ауданы әкімдігінің
"Экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ З. Кенжегарина
Мәслихаттың
2017 жылғы 24 ақпандағы
№ 108 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 87 шешіміне 1-қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер

"30-1. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрен возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета в сумме 73967,3 тысячи тенге.
30-2. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 812,5 тысяч тенге.
30-3. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 58851,0 тысяч тенге.
30-4. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на средний ремонт участков автомобильных дорог районного значения в сумме 640614,4 тысячи тенге.
30-5. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на инженерные коммуникации к 9-ти многоэтажным жилым домам в микрорайоне "Северный" села Заречное в сумме 18153,0 тысячи тенге.
30-6. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на перенос существующего водопровода, попадающий под многоэтажную застройку микрорайона "Северный" села Заречное Костанайского района в сумме 9975,2 тысяч тенге.
30-7. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на благоустройство к многоэтажным жилым домам в микрорайоне "Северный" села Заречное Костанайского района в сумме 41358,0 тысячи тенге.
30-8. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на благоустройство Набережной Костанайского района в сумме 296568,9 тысячи тенге.
30-9. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на строительство газопровода высокого давления в селе Жамбыл в сумме 44365,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель внеочередной
сессии Костанайского
районного маслихата
А. Кириченко
Секретарь Костанайского
районного маслихата
Б. Копжасаров
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
финансов" акимата Костанайского
района
________________ З. Кенжегарина
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 февраля 2017 года № 108
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2016 года № 87
Районный бюджет на 2017 год
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

2626,0
"Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
785,0
"Қостанай ауданының Озерный ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1156,0
"Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1198,0
"Қостанай ауданының Половников ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
555,0
"Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1016,0
"Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
639,0
"Қостанай ауданының Шишкин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
790,0

2626,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района"
785,0
Государственное учреждение "Аппарат акима села Озерное Костанайского района"
1156,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района"
1198,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Половниковского сельского округа Костанайского района"
555,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района"
1016,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района"
639,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Шишкинского сельского округа Костанайского района"
790,0