2018 - 2020 жылдарға арналған Баянауыл аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 130/21 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 29 желтоқсанда № 5773 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Баянауыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018 - 2020 жылдарға арналған Баянауыл аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9726187 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1204815 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5434 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9508 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 8506430 мың теңге;
2) шығындар – 9752308 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 126510 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 153154 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26644 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -152631 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 152631 мың теңге
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 06.04.2018 № 162/26 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.07.2018 № 183/31 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.12.2018 № 215/37 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2018 жылға арналған облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 3079614 мың теңге көлемінде ескерілсін.
3. Баянауыл ауылдық округі және Майқайың кенті әкімдеріне 2018 жылға бюджеттің төртінші деңгейін енгізу шеңберінде 7-қосымшаға сәйкес ағымдағы нысаналы трансферттер бекітілсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 07.12.2018 № 215/37 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2018 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органының резерв сомасы 10830 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 07.12.2018 № 215/37 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О Баянаульском районном бюджете на 2018 - 2020 годы
Решение маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 22 декабря 2017 года № 130/21. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 29 декабря 2017 года № 5773. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Баянаульский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Баянаульский районный бюджет на 2018 – 2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 9726187 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1204815 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5434 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9508 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8506430 тысяч тенге;
2) затраты – 9752308 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 126510 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 153154 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26644 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -152631 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 152631 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 06.04.2018 № 162/26 (вводится в действие с 01.01.2018); от 04.07.2018 № 183/31 (вводится в действие с 01.01.2018); от 07.12.2018 № 215/37 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Объем субвенций, выделенных из областного бюджета на 2018 год, учесть в объеме 3079614 тысяч тенге.
3. Утвердить целевые текущие трансферты акимам Баянаульского сельского округа и поселка Майкаин в рамках внедрения четвертого уровня бюджета на 2018 год согласно приложению 7.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 07.12.2018 № 215/37 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Утвердить сумму резерва местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 10830 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным решением маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 07.12.2018 № 215/37 (вводится в действие с 01.01.2018).

5. 2018 жылға арналған аудан бюджетінің атқарылу үрдісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4–қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2018 жылға арналған ауданның ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5–қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2018 жылға арналған ауылдық округтер арасында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттерді бөлу 6–қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдары бойынша мөлшерлемелердің азаюына трансферттер қайтаруы 14009 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 07.12.2018 № 215/37 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2018 жылға Баянауыл ауылдық округі мен Майкайың кентінің бюджеттеріне аудандық бюджеттен бөлінген бюджеттік субвенциялардың жалпы сомасы 338014 мың теңге мөлшерінде ескерілсін, оның ішінде:
Баянаул ауылдық округі – 193104 мың теңге;
Майқайың кенті – 144910 мың теңге;
2019 жылға жалпы сомасы 371885 мың теңге мөлшерінде, оның ішінде:
Баянаул ауылдық округі – 208368 мың теңге;
Майқайың кенті – 163517 мың теңге;
2020 жылға жалпы сомасы 384873 мың теңге мөлшерінде, оның ішінде:
Баянаул ауылдық округі – 215213 мың теңге;
Майқайың кенті – 169660 мың теңге.

5. Утвердить на 2018 год перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета, согласно приложению 4.
6. Утвердить на 2018 год перечень бюджетных программ сельских округов района, согласно приложению 5.
7. Утвердить на 2018 год распределение трансфертов органам местного самоуправления между сельскими округами, согласно приложению 6.
8. Утвердить на 2018 год возврат трансфертов из районного бюджета в областной бюджет в связи с уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в сумме 14009 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 07.12.2018 № 215/37 (вводится в действие с 01.01.2018).
9. Учесть объем бюджетных субвенций, выделенных из районного бюджета бюджетам Баянаульского сельского округа и поселка Майкаин на 2018 год, в общей сумме 338014 тысяч тенге, в том числе:
Баянаульский сельский округ – 193104 тысяч тенге;
поселок Майкаин – 144910 тысяч тенге;
на 2019 год в общей сумме 371885 тысяч тенге, в том числе:
Баянаульский сельский округ – 208368 тысяч тенге;
поселок Майкаин – 163517 тысяч тенге;
на 2020 год в общей сумме 384873 тысяч тенге, в том числе:
Баянаульский сельский округ – 215213 тысяч тенге;
поселок Майкаин – 169660 тысяч тенге.

10. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда 2018 жылға жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.

10. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, установить на 2018 год повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

11. Шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік–экономикалық даму мәселелері, жоспар мен бюджет және әлеуметтік саясат жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
12. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы А. Айтуғанова
Аудандық мәслихатының хатшысы Т. Қасен
Баянауыл аудандық
мәслихатының 2017 жылғы
22 желтоқсандағы
№ 130/21 шешіміне
1-қосымша
2018 жылға арналған Баянауыл аудандық бюджеті
(өзгерістермен)

11. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально–экономического развития, планирования бюджета и социальной политики.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии А. Айтуганова
Секретарь районного маслихата Т. Қасен
Приложение 1
к решению Баянаульского
районного маслихата
от 22 декабря 2017 года
№ 130/21
Баянаульский районный бюджет на 2018 год
(с изменениями)

384873
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
27547
3. Таза бюджеттік кредиттеу
-26644
Бюджеттік кредиттер
0
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
26644
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
26644
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
26644
4. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
5. Бюджет тапшылығы (профициті)
26644
6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-26644
Баянауыл аудандық
мәслихатының 2017 жылғы
22 желтоқсандағы
№ 130/21 шешіміне
4-қосымша
2018 жылға арналған аудан бюджетінің атқарылу үрдісінде
секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
4
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Баянауыл аудандық
мәслихатының 2017 жылғы
22 желтоқсандағы
№ 130/21 шешіміне
5-қосымша
2018 жылға арналған ауданның ауылдық округтердің
бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
Ақсан ауылдық округі
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
Бірлік ауылдық округі
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
Жаңажол ауылдық округі
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
Жаңатілек ауылдық округі
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
Қаратомар ауылдық округі
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
Құндыкөл ауылдық округі
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
Күркелі ауылдық округі
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
Қызылтау ауылдық округі
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
Сәтбаев ауылдық округі
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
Торайғыр ауылдық округі
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
Ұзынбұлақ ауылдық округі
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
Шөптікөл ауылдық округі
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
Баянауыл аудандық
мәслихатының 2017 жылғы
22 желтоқсандағы

384873
051
Трансферты органам местного самоуправления
27547
3. Чистое бюджетное кредитование
-26644
Бюджетные кредиты
0
5
Погашение бюджетных кредитов
26644
01
Погашение бюджетных кредитов
26644
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
26644
4. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
5. Дефицит (профицит) бюджета
26644
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-26644
Приложение 4
к решению Баянаульского
районного маслихата
от 22 декабря 2017 года
№ 130/21
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих
секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2018 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению Баянаульского
районного маслихата
от 22 декабря 2017 года
№ 130/21
Перечень бюджетных программ сельских округов района на 2018 год
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Аксанский сельский округ
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
Бирликский сельский округ
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
Жанажолский сельский округ
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
Жанатлекский сельский округ
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
Каратомарский сельский округ
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
Кундыкольский сельский округ
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
Куркелинский сельский округ
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
Кызылтауский сельский округ
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
Сатпаевский сельский округ
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
Торайгырский сельский округ
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
Узынбулакский сельский округ
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
Шоптыкольский сельский округ
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
Приложение 6
к решению Баянаульского
районного маслихата
от 22 декабря 2017 года