"Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссия" мемлекеттік мекемесінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың әдістемесін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясының 2017 жылғы 9 наурыздағы № 4 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 6 сәуірде № 4134 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Тексеру комиссиясының 2018 жылғы 13 наурыздағы № 4 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Тексеру комиссиясының 13.03.2018 № 4 (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 33 бабы 5 тармағына, "Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің қызметін бағалаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 110 бұйрығына, (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14637 тіркелген) сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген, "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың әдістемесі бекітілсін.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың әдістемесін бекіту туралы" "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 17 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4024 тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің құқықтық қамтамасыз ету және сапаны бақылауы бөлімі мыналарды қамтамасыз етсін:
3-1) осы Қаулыны аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркеуді;
3-2) осы Қаулыны мемлекеттік тіркегеннен соң он күнтізбелік күн аралығында ресми жариялау үшін жіберуді;
3-3) осы қаулының "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің интернет-ресурсында орналастырылуын.
4. Осы Қаулының атқарылуын бақылау "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің аппарат басшысы Тимур Қабдешұлы Тұрсыновқа жүктелсін.

Об утверждении Методики оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области"
Постановление Ревизионной комиссии по Северо-Казахстанской области от 9 марта 2017 года № 4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 6 апреля 2017 года № 4134. Утратило силу постановлением Ревизионной комиссии по Северо-Казахстанской области от 13 марта 2018 года № 4
Сноска. Утратило силу постановлением Ревизионной комиссии по Северо-Казахстанской области от 13.03.2018 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29 декабря 2016 года № 110 "О некоторых вопросах оценки деятельности административных государственных служащих" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14637), Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Методику оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области".
2. Признать утратившим силу постановление государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области" от 22 декабря 2016 года № 17 "Об утверждении Методики оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4024).
3. Отделу правового обеспечения и контроля качества государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области" обеспечить:
3-1) государственную регистрацию настоящего Постановления в территориальном органе юстиции;
3-2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего Постановления его направление на официальное опубликование;
3-3) размещение настоящего Постановления на интернет-ресурсе государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области.
4. Контроль за исполнением настоящего Постановления возложить на руководителя аппарата государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области" Турсунова Тимура Кабдешевича.

5. Осы Қаулы алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
"Солтүстік Қазақстан облысы
бойынша тексеру комиссиясы"
мемлекеттік мекемесінің
төрағасы
Д. Едрисов
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясының 2017 жылғы 9 наурыздағы № 4 қаулысымен бекітілген
"Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссия" мемлекеттік мекемесі "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың Әдістемесі
1. Жалпы ереже
1. Осы Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясының "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың Әдістемесі (бұдан әрі-Әдістеме) "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңның 33-бабы 5-тармағына, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Төрағасының "Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің қызметін бағалаудың кейбір мәселелері туралы" 2016 жылғы 29 желтоқсандағы №110 Бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №14637 тіркелген) сәйкес әзірленген және "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің (бұдан әрі-"Б" корпусының қызметшілері) қызметін бағалаудың алгоритімін айқындайды.
2. Қызметшілердің қызметін жыл сайынғы бағалау (бұдан әрі-бағалау) олардың жұмыстарының тиімділігін және сапасын айқындау үшін жүргізіледі.
3. Бағалау "Б" корпусының қызметшісінің тұрған лауазымында мына қызметтердің нәтижелері бойынша жүргізіледі:
1) тоқсанның қорытындысы бойынша (тоқсандық баға) - есептік кезеңнен кейінгі айдың оны күнінен кешіктірілмей (онда бағалау оныншы желтоқсаннан кешіктірілмей бағалау жүргізілетін төртінші тоқсаннан басқа);
2) жылдың қорытындысы бойынша (жылдық бағалау) бағаланатын жылдың жиырма бесінен кешіктірілмей.
"Б" корпусының қызметшісін бағалау оның нақты лауазымда орналасу мерзімі үш айдан кем болған жағдайда, сондай-ақ сынақ мерзімі кезеңінде өткізілмейді.
Әлеуметтік демалыстығы немесе еңбекке уақытша қабілетсіздігі кезеңіндегі "Б" корпусының қызметшілерінің бағалауы жұмысқа шыққаннан кейін 5 жұмыс күні мерзімінде өтеді.
4. Тоқсандық бағалау тікелей басшысымен жүргізіледі және "Б" корпусы қызметшісінің лауазымдық міндеттерін атқаруын бағалауға негізделеді.
"Б" корпусы қызметшісінің тікелей басшысы, ол өзінің лауазымдық нұсқаулығына сәйкес бағынатын адам болып табылады.
5. Жылдық бағалау мыналардан құралады:
1) "Б" корпусы қызметшісінің есептік тоқсандағы орташа бағасынан;

5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
государственного учреждения
"Ревизионная комиссия по
Северо-Казахстанской области"
Д.Едрисов
Утверждено постановлением Ревизионной комиссии по Северо-Казахстанской области от 09 марта 2017 года № 4
Методика оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Настоящая Методика оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" ревизионной комиссии по Северо-Казахстанской области (далее - Методика) разработана в соответствии с пунктом 5 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", Приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29 декабря 2016 года № 110 "О некоторых вопросах оценки деятельности административных государственных служащих" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14637) и определяет алгоритм оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" (далее – служащие корпуса "Б").
2. Оценка деятельности служащих корпуса "Б" (далее - оценка) проводится для определения эффективности и качества их работы.
3. Оценка проводится по результатам деятельности служащего корпуса "Б" на занимаемой должности:
1) по итогам квартала (квартальная оценка) – не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом (за исключением четвертого квартала, оценка которого проводится не позднее десятого декабря);
2) по итогам года (годовая оценка) – не позднее двадцать пятого декабря оцениваемого года.
Оценка служащего корпуса "Б" не проводится в случаях, если срок пребывания на занимаемой должности в оцениваемом периоде составляет менее трех месяцев, а также в период испытательного срока.
Служащие корпуса "Б", находящиеся в социальных отпусках либо периоде временной нетрудоспособности, проходят оценку в течение 5 рабочих дней после выхода на работу.
4. Квартальная оценка проводится непосредственным руководителем и основывается на оценке исполнения служащим корпуса "Б" должностных обязанностей.
Непосредственным руководителем служащего корпуса "Б" является лицо, которому он подчиняется согласно своей должностной инструкции.
5. Годовая оценка служащего складывается из:
1) средней оценки служащего корпуса "Б" за отчетные кварталы;

2) Осы Әдістеменің 1-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша "Б" корпусы қызметшісінің жеке жұмыс жоспарын орындауын бағалаудан.
6. "Б" корпусы қызметшісіне бағалау жүргізу үшін Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы төрағасымен, оның жұмыс органы Персоналды басқару қызметі болып табылатын, Бағалау жөніндегі комиссия құрылады.
7. Бағалау жөніндегі комиссияның отырысы, егер онда кемінде оның құрамының үштен екісі қатысқанда заңды болып табылады.
Болмаған мүшені немесе Бағалау жөніндегі Комиссия Төрағасын ауыстыру Тексеру комиссиясы төрағасының бағалау жөніндегі комиссияны құру туралы бұйрыққа өзгеріс енгізу жолымен жүзеге асырылады.
8. Комиссияның бағалау жөніндегі шешімі ашық дауыс берумен қабылданады.
9. Дауыс берудің нәтижелері Бағалау жөніндегі комиссия мүшелерінің басым дауыстарымен айқындалады. Дауыстар бірдей болған жағдайда Төрағаның дауысы шешуші болып табылады.
Бағалау жөніндегі комиссияның хатшысы ретінде персоналды басқару қызметінің қызметшісі болып табылады. Бағалау жөніндегі Комиссияның хатшысы дауыс беруге қатыспайды.
2. Жеке жұмыс жоспарын жасау
10. "Б" корпусы қызметшісі жұмысының жеке жоспары "Б" корпусы қызметшісімен және оның тікелей басшысымен бірлесіп келесі жылдың оныншы қаңтарынан кешіктірілмей осы Әдістеменің 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша құрастырылады.
11. "Б" корпусы қызметшісін осы Әдістеменің 10 тармағында көрсетілген мерзім өткен соң лауазымға тағайындау кезінде "Б" корпусы қызметшісінің тұрған лауазымының жеке жұмыс жоспары оны лауазымға тағайындаған күннен он жұмыс күні аралығында жасалады.
12. "Б" корпусының қызметшісі жұмысының жеке жоспарындағы мақсаттық көрсеткіштердің саны төрттен көп емес және олар нақты, өлшенетін, қолжетімді, белгілі бір орындау мерзімдермен болу қажет.
13. Жеке жұмыс жоспары екі данада жасалады. Бір данасы Персоналды басқару қызметіне беріледі. Екінші данасы "Б" корпусы қызметшісінің құрылымдық бөлімшесінің басшысында болады.
3. Бағалауды жүргізуге дайындық
14. Басқару қызметі Бағалау жөніндегі комиссия төрағасымен келісумен бағалау жүргізудің кестесін қалыптастырады.
Персоналды басқару қызметі бағалауға жататын "Б" корпусы қызметшісін және бағалауды іске асыратын тұлғаларды бағалау басталмастан күнтізбелік он күн бұрын бағалау туралы хабардар етуді қамтамасыз етеді және оларға бағалау парақтарын толтыру үшін жібереді.
4. Лауазымдық міндеттерді орындаудың тоқсандық бағалауы
15. Лауазымдық міндеттерін атқаруын бағалау базалық, көтермелеу және айыптық баллдан құралады.
16. Қызметшінің өз лауазымдық міндеттерін орындағаны үшін баллдар 100 балл деңгейінде белгіленеді.

2) оценки выполнения служащим корпуса "Б" индивидуального плана работы по форме, согласно приложению 1 к настоящей методике.
6. Для проведения оценки служащих корпуса "Б" председателем ревизионной комиссии по Северо-Казахстанской области создается Комиссия по оценке, рабочим органом которой является служба управления персоналом.
7. Заседание комиссии по оценке является правомочным, если на нем присутствовали не менее двух третей ее состава.
Замена отсутствующего члена или Председателя Комиссии по оценке осуществляется по решению председателя Ревизионной комиссии путем внесения изменения в приказ о создании комиссии по оценке.
8. Решение Комиссии по оценке принимается открытым голосованием.
9. Результаты голосования определяются большинством голосов членов Комиссии по оценке. При равенстве голосов голос председателя комиссии является решающим.
Секретарем комиссии по оценке является сотрудник службы управления персоналом. Секретарь Комиссии по оценке не принимает участие в голосовании.
2. Составление индивидуального плана работы
10. Индивидуальный план работы составляется служащим корпуса "Б" совместно с его непосредственным руководителем не позднее десятого января оцениваемого года, по форме согласно приложению 1 к настоящей Методике.
11. При назначении служащего корпуса "Б" на должность по истечении указанного в пункте 10 настоящей Методики срока, индивидуальный план работы служащего корпуса "Б" на занимаемой должности составляется в течение десяти рабочих дней со дня назначения его на должность.
12. Количество целевых показателей в индивидуальном плане работы служащего корпуса "Б" составляет не более четырех, которые должны быть конкретными, измеримыми, достижимыми, с определенным сроком исполнения.
13. Индивидуальный план составляется в двух экземплярах. Один экземпляр передается в службу управления персоналом. Второй экземпляр находится у руководителя структурного подразделения служащего корпуса "Б".
3. Подготовка к проведению оценки
14. Служба управления формирует график проведения оценки по согласованию с председателем Комиссии по оценке.
Служба управления персоналом за десять календарных дней до начала проведения оценки обеспечивает своевременное уведомление служащего корпуса "Б", подлежащего оценке, и лиц, осуществляющих оценку, о проведении оценки и направляет им оценочные листы для заполнения.
4. Квартальная оценка исполнения должностных обязанностей
15. Оценка исполнения должностных обязанностей складывается из базовых, поощрительных и штрафных баллов.
16. Базовые баллы устанавливаются на уровне 100 баллов за выполнение служащим своих должностных обязанностей.

17. Көтермелеу балы ағымдағы жұмыстың орташа көлемінен асатын қызмет көрсеткіші үшін, сондай-ақ мазмұндық және/немесе ұйымдастырушылық тұрғыда күрделі болып табылатын қызмет түрлері үшін қойылады.
18. Ағымдағы жұмыстың орташа көлемінен асатын қызмет көрсеткіштері және күрделі болып табылатын қызмет түрлері Тексеру комиссиясымен өз бетімен белгіленеді және атқарылған жұмыстың көлемі мен күрделілігінің қосу тәртібімен бес деңгейлік шәкіл бойынша орналастырылады. Бұл ретте көтермеленетін қызмет көрсеткіштері Электронды құжат алмасудың бірыңғай жүйесінде және мемлекеттік органның Интранет-порталында белгіленетін де, белгіленбейтін де құжаттар мен іс-шаралар кіре алады.
Әрбір көтермеленетін көрсеткіш немесе қызмет түрі үшін "Б" корпусының қызметшісіне тікелей басшысымен осы Әдістеменің 2 қосымшасына сәйкес балл беріледі.
19. Айыптық балл атқарушылық және еңбек тәртібін бұзғаны үшін қойылады.
20. Орындау тәртібін бұзуға жоғары тұрған органдардың, мемлекеттік орган басшылығының, тікелей басшының тапсырмаларын және бақылаудағы құжаттар мен жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін орындау мерзімдерін бұзу жатады.
21. Еңбек тәртібін бұзуға мыналар жатады:
1) дәлелді себептерсіз жұмыстан кешігуі;
2) қызметшімен қызметтік әдепті бұзуы.
Еңбек тәртібін бұзудың фактілері туралы ақпараттың қайнары ретінде персоналды басқару қызметі және "Б" корпусы қызметшісінің тікелей басшысының құжатпен дәлелденген мәліметі саналады.
22. Әрбір атқарушылық және еңбек тәртібін бұзғаны үшін "Б" корпусының қызметшісіне, әрбір бұзушылығы үшін "-2" мөлшерінде айыптық балл қойылады.
23. "Б" корпусы қызметшісінің лауазымдық міндеттерін атқаруына бағалау жүргізу үшін толтырылған бағалау парағы келісу үшін осы Әдістеменің 3 қосымшасындағы нысанға сәйкес тікелей басшысына ұсынады.
24. Тікелей басшы "Б" корпусы қызметшісінің еңбек және орындау тәртібін бұзғаны туралы персоналды басқару қызметімен, құжат айналымы қызметтері берген мәліметтерін есепке ала отырып, бағалау парағында берілген деректердің растығын қарастырып, оған өзгертулер (болған жағдайда) енгізеді және онымен келіседі.
25. Тікелей басшысымен келісілгеннен кейін бағалау парағы "Б" корпусының қызметшісімен қол қойылады.
"Б" корпусы қызметшісінің бағалау парағына қол қоюдан бас тартуы Бағалау жөніндегі комиссияның отырысына құжаттарды жіберуге кедергі бола алмайды. Ондай жағдайда персоналды басқару қызметімен және "Б" корпусы қызметшісінің тікелей басшысымен танысудан бас тартылғандығы туралы еркін нысанда акті жасалады.

17. Поощрительные баллы выставляются за показатели деятельности, превышающие средние объемы текущей работы, а также виды деятельности, являющиеся сложными в содержательном и/или организационном плане.
18. Показатели деятельности, превышающие средние объемы текущей работы и сложные виды деятельности определяются Ревизионной комиссией самостоятельно исходя из своей отраслевой специфики и распределяются по пятиуровневой шкале в порядке возрастания объема и сложности осуществляемой работы. При этом в число поощряемых показателей и видов деятельности могут входить как фиксируемые, так и не фиксируемые в Единой системе электронного документооборота и Интранет-портале государственных органов документы и мероприятия.
За каждый поощряемый показатель или вид деятельности служащему корпуса "Б" непосредственным руководителем присваиваются баллы согласно приложению 2 к настоящей Методике.
19. Штрафные баллы выставляются за нарушения исполнительской и трудовой дисциплины.
20. К нарушениям исполнительской дисциплины относятся нарушения сроков исполнения поручений вышестоящих органов, руководства государственного органа, непосредственного руководителя и обращений физических и юридических лиц.
21. К нарушениям трудовой дисциплины относятся:
1) опоздания на работу без уважительной причины;
2) нарушения служащими служебной этики.
Источниками информации о фактах нарушения трудовой дисциплины служат документально подтвержденные сведения от службы управления персоналом и непосредственного руководителя служащего корпуса "Б".
22. За каждое нарушение исполнительской и трудовой дисциплины служащему корпуса "Б" выставляются штрафные баллы в размере "-2" балла за каждый факт нарушения.
23. Для проведения оценки исполнения должностных обязанностей служащий корпуса "Б" представляет для согласования заполненный оценочный лист непосредственному руководителю по форме согласно приложению 3 к настоящей Методике.
24. Непосредственный руководитель с учетом представленных службой управления персоналом, службой документооборота сведений о фактах нарушения служащим корпуса "Б" трудовой и исполнительской дисциплины, рассматривает оценочный лист на предмет достоверности представленных в нем сведений, вносит в него корректировки (в случае наличия) и согласовывает его.
25. После согласования непосредственным руководителем оценочный лист подписывается служащим корпуса "Б".
Отказ служащего корпуса "Б" от подписания оценочного листа не является препятствием для направления документов на заседание Комиссии по оценке. В этом случае работником службы управления персоналом и непосредственным руководителем служащего корпуса "Б" в произвольной форме составляется акт об отказе от ознакомления.

26. "Б" корпусы қызметшісінің тоқсандық қорытынды бағасы мына формула бойынша тікелей басшысымен есептеледі:
т = 100+ а – в,
т - тоқсандық баға;
a – көтермелеу баллдары;
в – айыппұл баллдары.
27. Қорытынды тоқсандық бағалау мына шәкіл бойынша қойылады:
80 баллдан кем болғанда – "қанағаттанарлықсыз",
80 баллдан бастап 105 (қоса ала отырып) баллға дейін – "қанағаттанарлық",
106 баллдан бастап 130 (қоса ала отырып) баллға дейін– "тиімді",
130 баллдан астам - "өте жақсы".
5. Жылдық бағалау
28. Жылдық бағалауды өткізу үшін "Б" корпусының қызметшісі тікелей басшыға келісу үшін осы Әдістеменің 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша толтырылған бағалау парағын жолдайды.
29. Тікелей басшысы бағалау парағын ондағы мәліметтердің анықтығы тұрғысында қарайды, оған түзетулер (болған жағдайда) енгізеді және оны келіседі.
30. Жұмыстың жеке жоспарының орындалуын бағалау мынадай шәкіл бойынша қойылады:
Жұмыстың жеке жоспарымен көзделген мақсаттық көрсеткіштердің орындалмағаны үшін – 3 балл қойылады;
Мақсаттық көрсеткіштің жартылай орындалғаны үшін – 4 балл;
Мақсаттық көрсеткіштің орындалғаны (күтілетін нәтижеге қол жеткізгені) үшін – 5 балл.
31. Тікелей басшымен келіскеннен кейін бағалау парағын "Б" корпусының қызметшісі растайды.
"Б" корпусы қызметшісінің бағалау парағына қол қоюдан бас тартуы құжаттарды Бағалау комиссиясының отырысына құжаттарды жіберу үшін кедергі бола алмайды. Ондай жағдайда персоналды басқару қызметімен және "Б" корпусы қызметшісінің тікелей басшысымен танысудан бас тартылғанды туралы еркін нысандағы акті жасалады.
32. "Б" корпусы қызметшісінің жылдық қорытынды бағасы персоналды басқару қызметімен төмендегі формула бойынша Комиссияның отырысына дейін бес жұмыс күнінен кешіктірілмей есептеледі:
жылдық баға;
есептік тоқсандардағы орташа баға (орташа арифметикалық мән). Осы ретте тоқсандық бағалаудың орташа арифметикалық мәні осы Әдістеменің 27 тармағында көрсетілген шәкілді есептеумен, бағалаудың бес баллдық жүйесіне келтіріледі, нақтырақ:
"қанағаттанарлықсыз" мәніне (кемінде 80 баллдан кем) 2 балл беріледі, "қанағаттанарлық" мәніне (80 бастап 105 баллға дейін) – 3 балл,
"тиімді" мәніне (106 бастап 130 (қоса ала отырып) баллға дейін– 4 балл.
"өте жақсы" мәніне (130 баллдан жоғары) – 5 балл;
–жеке жұмыс жоспарын орындауды бағалау (орта арифметикалық мән);
33. Қорытынды баға мына шәкілдер бойынша қойылады:
3 баллдан кем-"қанағаттанарлықсыз",
3 баллдан бастап 3,9 баллға дейін- "қанағаттанарлық",

26. Итоговая квартальная оценка служащего корпуса "Б" вычисляется непосредственным руководителем по следующей формуле:
кв=100+а – в,
где кв- квартальная оценка;
а – поощрительные баллы;
в – штрафные баллы.
27. Итоговая квартальная оценка выставляется по следующей шкале:
менее 80 баллов — "неудовлетворительно",
от 80 до 105 (включительно) баллов — "удовлетворительно",
от 106 до 130 (включительно) баллов — "эффективно",
свыше 130 баллов — "превосходно".
5. Годовая оценка
28. Для проведения годовой оценки служащий корпуса "Б" направляет для согласования заполненный оценочный лист выполнения индивидуального плана непосредственному руководителю по форме согласно приложению 4 к настоящей Методике.
29. Непосредственный руководитель рассматривает оценочный лист на предмет достоверности представленных в нем сведений, вносит в него корректировки (в случае наличия) и согласовывает его.
30. Оценка выполнения индивидуального плана работы выставляется по следующей шкале:
за невыполнение целевого показателя, предусмотренного индивидуальным планом работы, присваивается 3 балла;
за частичное выполнение целевого показателя – 4 балла;
за выполнение целевого показателя (достижение ожидаемого результата) – 5 баллов.
31. После согласования непосредственным руководителем оценочный лист заверяется служащим корпуса "Б".
Отказ служащего корпуса "Б" от подписания оценочного листа не может служить препятствием для направления документов на заседание Комиссии по оценке. В этом случае работником службы управления персоналом и непосредственным руководителем служащего корпуса "Б" в произвольной форме составляется акт об отказе от ознакомления.
32. Итоговая годовая оценка служащего корпуса "Б" вычисляется службой управления персоналом не позднее пяти рабочих дней до заседания Комиссии по оценке по следующей формуле:
где
- годовая оценка;
- средняя оценка за отчетные кварталы (среднеарифметическое значение). При этом полученное среднеарифметическое значение квартальных оценок с учетом шкалы, указанной в пункте 27 настоящей Методики, приводится к пятибалльной системе оценок, а именно:
значению "неудовлетворительно" (менее 80 баллов) присваиваются 2 балла,
значению "удовлетворительно" (от 80 до 105 баллов) - 3 балла,
значению "эффективно" (от 106 до 130 (включительно) баллов) - 4 балла,
значению "превосходно" (свыше 130 баллов) - 5 баллов;
– оценка выполнения индивидуального плана работы (среднеарифметическое значение).
33. Итоговая годовая оценка выставляется по следующей шкале:
менее 3 баллов — "неудовлетворительно",
от 3 до 3,9 баллов — "удовлетворительно",

4 баллдан бастап 4,9 баллға дейін- "тиімді",
5 балл –"өте жақсы".
6. Комиссияның бағасының нәтижелерін қарау
34. Персоналды басқару қызметі нәтижелерін қарау жөніндегі Комиисия отырысын өткізуді Комиссия төрағасымен келісілген кестеге сәйкес өткізуді қамтамасыз етеді.
Персоналды басқару қызметі Комиссияның отырысына мына құжаттарды ұсынады:
1) толтырған бағалау парақтарды;
2) "Б" корпусы қызметшісінің лауазымдық нұсқаулығын;
3) Осы Әдістеменің 5 қосымшасына сәйкес нысандағы Комиссия отырысының хаттамысының жобасын.
35. Комиссия тоқсандық және жылдық бағалаудың нәтижелерін қарастырады және төмендегі шешімдердің бірін қабылдайды:
1) бағалаудың нәтижелері бекітілсін;
2) бағалаудың нәтижелері қайта қаралсын.
Бағалаудың нәтижелерін қайтадан қарау туралы шешім қабылданған жағдайда Комиссия хаттамада, сәйкес түсініктеме бере отырып, бағаны түзетеді
36. Персоналды басқару қызметі "Б" корпусының қызметшісін бағалау нәтижесімен ол аяқталған күннен екі жұмыс күні аралығында таныстырады.
"Б" корпусының қызметшісін таныстыру жазбаша немесе электронды нысанда жүзеге асырылады.
"Б" корпусының қызметшісінің танысудан бас тартуы бағалаудың нәтижелерін оның қызметтік тізіміне енгізуге бөгет бола алмайды. Ондай жағдайда персоналды басқару қызметінің қызметкерімен еркін нысанда танысудан бас тарту туралы акті жасалады.
37. Осы Әдістеменің 34 тармағында көрсетілген құжаттар, сондай-ақ Комиссияның қол қойылған хаттамасы персоналды басқару қызметінде сақталады.
7. Бағалаудың нәтижелеріне шағымдану
38. "Б" корпусының қызметшісін Комиссияның шешіміне Солтүстік Қазақстан облысы бойынша мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның аумақтық департаментіне шағымдану шешім шығарылғаннан он жұмыс күні аралығында жүзеге асырылады.
39. Солтүстік Қазақстан облысы бойынша мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның департаменті қызметшінің шағымы түскен күннен он жұмыс күні аралығында оны қарауды жүзеге асырады және заңнамамен белгіленген бағалау жүргізу тәртібінің бұзушылықтары анықталған жағдайда мемлекеттік органға Комиссияның шешімін тоқтатуды ұсынады.
40. Қабылданған шешім туралы ақпарат мемлекеттік органмен екі апта аралығында Солтүстік Қазақстан облысы бойынша мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның аумақтық департаментіне ұсынылады.
41. "Б" корпусы қызметшісінің бағалау нәтижелеріне сотта шағымдануға құқығы бар.
8. Бағалаудың нәтижелері бойынша қабылданған шешімдер
42. Бағалаудың нәтижелері бонустар төлеу және оқыту жөнінде шаралар қабылдау үшін негіз болып табылады.

от 4 до 4,9 баллов - "эффективно",
5 баллов — "превосходно".
6. Рассмотрение результатов оценки Комиссией
34. Служба управления персоналом обеспечивает проведение заседания Комиссии по рассмотрению результатов оценки в соответствии с графиком, согласованным с председателем Комиссии.
Служба управления персоналом предоставляет на заседание Комиссии следующие документы:
1) заполненные оценочные листы;
2) должностная инструкция служащего корпуса "Б";
3) проект протокола заседания Комиссии по форме согласно приложению 5 к настоящей Методике.
35. Комиссия рассматривает результаты квартальных и годовой оценки и принимает одно из следующих решений:
1) утвердить результаты оценки;
2) пересмотреть результаты оценки.
В случае принятия решения о пересмотре результатов оценки Комиссия корректирует оценку с соответствующим пояснением в протоколе.
36. Служба управления персоналом ознакамливает служащего корпуса "Б" с результатами оценки в течение двух рабочих дней со дня ее завершения.
Ознакомление служащего корпуса "Б" с результатами оценки осуществляется в письменной или электронной форме.
Отказ служащего корпуса "Б" от ознакомления не является препятствием для внесения результатов оценки в его послужной список. В этом случае работником службы управления персоналом в произвольной форме составляется акт об отказе от ознакомления.
37. Документы, указанные в пункте 34 настоящей Методики, а также подписанный протокол заседания Комиссии хранятся в службе управления персоналом.
7. Обжалование результатов оценки
38. Обжалование решения Комиссии служащим корпуса "Б" в территориальном департаменте уполномоченного органа по делам государственной службы по Северо-Казахстанской области осуществляется в течение десяти рабочих дней со дня вынесения решения.
39. Территориальный департамент уполномоченного органа по делам государственной службы по Северо-Казахстанской области в течение десяти рабочих дней со дня поступления жалобы служащего корпуса "Б" осуществляет ее рассмотрение и в случаях обнаружения нарушений установленного законодательством порядка проведения оценки рекомендует государственному органу отменить решение Комиссии.
40. Информация о принятом решении представляется государственным органом в течение двух недель в территориальный департамент уполномоченного органа по делам государственной службы по Северо-Казахстанской области.
41. Служащий корпуса "Б" вправе обжаловать результаты оценки в суде.
8. Принятие решений по результатам оценки
42. Результаты оценки являются основаниями для принятия решений по выплате бонусов и обучению.

43. "Б" корпусының қызметшілеріне бонустар "өте жақсы" және "тиімді" бағалау нәтижелері бойынша төленеді.
44. "Б" корпусының қызметшілерін оқыту (біліктілігін арттыру) "Б" корпусының қызметшілерін оның қызметі жылдық бағалау қорытындысы бойынша "қанағаттанарлықсыз" деп танылған бағыты бойынша жүргізеледі.
"Б" корпусының қызметшісі біліктілікті арттыру курсына Комиссиямен оның қызметін жылдық бағалаудың нәтижесі бекітілгеннен соң үш ай аралығында жіберіледі.
45. "Қанағаттанарлықсыз" бағасын алған "Б" корпусының қызметшісі, алғаш рет мемлекеттік әкімшілік лауазымға алынған адамдарға тәлімгер болып тағайындалмайды.
46. Екі жылдың қорытындысы бойынша "Б" корпусының қызметшісінің бағалауының екі жыл қатарынан "қанағаттанарлықсыз" мәніндегі нәтижелері, оны лауазымы бойынша төмендету туралы шешім қабылдау үшін негіз болып табылады. Қандай да жағдай болмасын, төмен тұрған лауазым болмаған кезде "Б" корпусының қызметшісі заңнамамен көзделген тәртіпте жұмыстан босатылады.
47. "Б" корпусының қызметшісінің қызметін бағалаудың нәтижелері оның қызметтік тізімдеріне енгізіледі.
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметтерін бағалау Әдістемесіне 1 қосымша
Нысан
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінінің жұмысының жеке жоспары
_____________________________________жыл
(жеке жоспар жасалатын кезең)
Қызметшінің Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда):_______________
Қызметшінің лауазымы:_________________________________________
Қызметшінің құрылымдық бөлімшесінің атауы:____________________
№ р/н
Мақсаттық көрсеткіштер *
Күтілетін нәтижелер
1
Мақсаттық көрсеткіш 1
2
Мақсаттық көрсеткіш 2
3
Мақсаттық көрсеткіш 3
4
Мақсаттық көрсеткіш 4
Ескертпе:
* - Мақсаттық көрсеткіштер мемлекеттік органның стратегиялық мақсатына (мақсаттарына) олар болмаған жағдайда қызметшінің функционалдық міндеттеріне сәйкестігін есепке ала отыра анықталады.
Мақсаттық көрсеткіштердің саны төрттен көп емес, оның ішінде кемінде жартысы өлшенетін болуға тиіс.
Қызметші
тегі, аты-жөні__________________
күні__________________________
қолы_______________________
Тікелей басшысы
тегі, аты-жөні, _________________
күні__________________________
қолы________________________
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметтерін бағалау Әдістемесіне 2 қосымша
"Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің көтермеленетін қызмет түрлері үшін Балл шәкілі
Балл
Көтермеленетін қызмет түрлері
Беті ашылған бұзушылықтардың жалпы сомасы:
5 балл
- егер мемлекеттік аудитормен қамтылған қаражат көлемі бұзушылықтар сомасының ≥ 30 пайызын құрайтын болса;
- 15 миллион теңгеден астам*
4 балл
- егер мемлекеттік аудитормен қамтылған қаражат көлемі бұзушылықтар сомасының ≥25пайызын құрайтын болса;

43. Бонусы выплачиваются служащим корпуса "Б" с результатами оценки "превосходно" и "эффективно".
44. Обучение (повышение квалификации) служащего корпуса "Б" проводится по направлению, по которому деятельность служащего корпуса "Б" по итогам годовой оценки признана неудовлетворительной.
Служащий корпуса "Б" направляется на курсы повышения квалификации в течение трех месяцев после утверждения Комиссией результатов годовой оценки его деятельности.
45. Служащий корпуса "Б", получивший оценку "неудовлетворительно", не закрепляется наставником за лицами, впервые принятыми на административные государственные должности.
46. Результаты оценки служащего корпуса "Б" по итогам двух лет подряд со значением "неудовлетворительно" являются основанием для принятия решения о понижении его в должности. При отсутствии любой вакантной нижестоящей должности служащий корпуса "Б" увольняется в порядке, установленном законодательством.
47. Результаты оценки деятельности служащих корпуса "Б" вносятся в их послужные списки.
Приложение 1 к Методике оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б"
Форма
Индивидуальный план работы административного государственного служащего корпуса "Б"
_____________________________________год
(период, на который составляется индивидуальный план)
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) служащего:________________
Должность служащего:__________________________________________
Наименование структурного подразделения служащего:______________
№ п/п
Целевые показатели *
Ожидаемый результат
1
Целевой показатель 1
2
Целевой показатель 2
3
Целевой показатель 3
4
Целевой показатель 4
Примечание:
* - Целевые показатели определяются с учетом их направленности на достижение стратегической цели (целей) государственного органа, а в случае ее (их) отсутствия, исходя из функциональных обязанностей служащего. Количество целевых показателей составляет не более четырех, из них не менее половины измеримых.
Служащий
фамилия, инициалы____________
дата__________________________
подпись_______________________
Непосредственный руководитель
фамилия, инициалы______________
дата___________________________
подпись_______________________
Приложение 2 к Методике оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б"
Шкала баллов за поощряемые виды деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области"
Баллы
Поощряемые виды деятельности
Общая сумма выявленных нарушений, от объема средств, охваченных государственным аудитом:
5 баллов
-если сумма нарушений составляет ≥ 30%, от объема средств охваченных государственным аудитором;
-свыше 15 миллионов тенге*
4 балла
-если сумма нарушений составляет ≥ 25%, от объема средств охваченных государственным аудитором;

- 10 миллион теңгеден- 15 миллион теңгеге дейін*
3 балл
- егер мемлекеттік аудитормен қамтылған қаражат көлемі бұзушылықтар сомасының ≥20пайызын құрайтын болса;
- 5 миллион теңгеден- 10 миллион теңгеге дейін*
2 балл
- егер мемлекеттік аудитормен қамтылған қаражат көлемі бұзушылықтар сомасының ≥15пайызын құрайтын болса;
- 2,5 миллион теңгеден-5 миллион теңгеге дейін*
1 балл
- егер мемлекеттік аудитормен қамтылған қаражат көлемі бұзушылықтар сомасының ≥10 пайызын құрайтын болса;
- 1 миллион теңгеден- 2,5 миллион теңгеге дейін*
Беті ашылған қаржылық бұзушылықтардың сомасы:
5 балл
501,0 мың теңге және одан жоғары
4 балл
401,0 мың теңгеден 500,0 мың теңгеге дейін
3 балл
301,0 мың теңгеден 400,0 мың теңгеге дейін
2 балл
201,0 мың теңгеден 300,0 мың теңгеге дейін
1 балл
100,0 мың теңгедент 200,0 мың теңгеге дейін
Мемлекеттік аудиттің барысында бюджетке өтелген қаражат сомасы:
5 балл
81пайыздан 100 пайызға дейін
4 балл
61 пайыздан 80 пайызға дейін
3 балл
41 пайыздан 60 пайызға дейін
2 балл
21 пайыздан 40 пайызға дейін
1 балл
10 пайыздан 20 пайызға дейін
Әкімшілік және/немесе тәртіптік жауаптылыққа тартылғандар саны:
5 балл
мемлекеттік аудит объектілерінің лауазымды тұлғаларының 5 және одан көп лауазымды тұлғасы
4 балла
мемлекеттік аудит объектілерінің 4 лауазымды тұлғасы
3 балла
мемлекеттік аудит объектілерінің 3 лауазымды тұлғасы
2 балла
мемлекеттік аудит объектілерінің 2 лауазымды тұлғасы
1 балл
мемлекеттік аудит объектілерінің 1 лауазымды тұлғасы
Басшылық тарапынан көтермелеу
5 балл
басшылықтың тарапынан көтермелеудің болуы, соның ішінде мемлекеттік наградалары, грамоталар, ведомстволық медальдары және өзгелер
5 балл
аудиторлық қызметті жақсарту жөнінде ұсыныстар енгізуі (Төрағамен келісіліген, қабылданған және нормативтік құқықтық актілерде есепке алынған ұсыныстар)
3 балл
мемлекеттік аудитордың аудитрлық іс-шараларда мемлекеттік аудит тобының жетекшісі ретінде қатысуы
3 балл
тексеру комиссиясының қоғамдық жұмыстарына қатысуы
Процессуалдық шаралар қабылдау үшін құқық қорғау, уәкілетті органдарына берілген материалдардың саны:
5 балл
2 және одан көп материалдар
2 балл
1 материал
Басқа да көтермелеулер
5 балл
қосымша жүктеме, бөлімде бос орынның болуына, әлеуметтік, еңбек демалыстарында, іссапарларға шығуларға байланысты
1 баллдан бастап 5 баллға дейін
атқарушылық құжаттардың жоғары сапасы, күрделілігі
1 баллдан бастап 5 баллға дейін
техникалық оқулар жүргізуі
1 баллдан бастап 5 баллға дейін
құжаттарды мемлекеттік тілде жүргізуі
1 баллдан бастап 5 баллға дейін
тексеру комиссиясының қызметтерінің өзекті мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерге толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы негізді ұсыныстар енгізуі
1 баллдан бастап 5 баллға дейін
күрделілігі мен шұғылдылығына қарай міндеттерді орындауы
3 балл
тәлімгерлік қызметі
* Қызметтің көтермеленетін түрлері (жергілікті бюджетке түсімдердің толықтығы мен уакытылығына, жергілікті бюджеттен түсімдер сомасының қайтарылуына, салықтық әкімшілендірудің тиімділігіне мемлекеттік аудитті, талдаулық іс-шараларды жүргізу кезінде пайдаланылатын өлшемі-бетіашылған бұзушылықтардың жалпы сомасы)
"Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметінің айыптық баллға көрсеткіштері
әр бұзушылық фактісіне минус 2 балл
мемлекеттік аудитті (аудит жоспарын және аудит бағдарламасын) жоспарлау кезінде Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидасының талаптарын сақтамау
әр бұзушылық фактісіне минус 2 балл
мемлекеттік аудит және қаржылық бақылаудың жалпы және рәсімдік стандарттарын және аудиторлық есептілікті жасау кезінде сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидасын бұзушылықтар
минус 2 балл
тәртіптік жазасының болуы
әр бұзушылық фактісіне минус 2 балл
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Әдеп Кодексін, Мемлекеттік аудиторлардың кәсіби әдебінің қағидасын, атқарушылық және еңбек тәртіптерін бұзу
әр бұзушылық фактісіне минус 2 балл
әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттамалар жасаудың мерзімін, сондай-ақ әкімшілік өндірісті қозғау туралы мәселені қарау үшін уәкілетті органға материалдарды жіберу мерзімін бұзу
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметтерін бағалау Әдістемесіне 3 қосымша
Нысан
Бағалау парағы
________тоқсан______жыл
(бағаланатын кезең)
Бағаланатын қызметшінің Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда): ________________
Бағаланатын қызметшінің лауазымы: _____________________________________________
Бағаланатын қызметшінің құрылымдық бөлімшесінің атауы:___________________________
Лауазымдық міндеттерін атқаруын бағалау:
№ р/н
Қызметшінің өзін-өзі бағалауы
Тікелей басшысының бағасы
Ескерту
Көтермеленетін көрсеткіштер және қызмет түрлері туралы мәліметтер
Орындау тәртібін бұзу фактілері туралы мәліметтер
Еңбек тәртібін бұзу фактілері туралы мәліметтер
Көтермеленетін көрсеткіштері мен қызмет түрлері туралы мәліметтер
Орындау тәртібін бұзу фактілері туралы мәліметтер
Еңбек тәртібін бұзу фактілері туралы мәліметтер
1
-
-
-
2
3
Өзін-өзі бағалау нәтижесі:
Бағалау нәтижесі:
Қызметші
тегі, аты-жөні _______________
күні________________________
қолы_______________________
Тікелей басшысы
тегі, аты-жөні _______________
күні________________________
қолы_______________________
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметтерін бағалау Әдістемесіне 4 қосымша
Нысан
Бағалау парағы
___________________________________________________жыл
(бағаланатын жыл)
Бағаланатын қызметшінің Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда): ______
Бағаланатын қызметшінің лауазымы: ______________
Бағаланатын қызметшінің құрылымдық бөлімшесінің атауы:__________
Жеке жоспарын орындауын бағалау:
№ р/н
Мақсаттық көрсеткіштің нәтижесі
Маңызы
Қызметшінің өзін-өзі бағалау нәтижелері
Басшының бағалау нәтижелері
Ескерту
1
1 мақсаттық
көрсеткіштің нәтижесі
3 ден 5 дейін
2
2 мақсаттық
көрсеткіштің нәтижесі
3 ден 5 дейін
3
3 мақсаттық
көрсеткіштің нәтижесі
3 ден 5 дейін
4
Қызметші
тегі, аты-жөні _______________
күні_______________________
қолы_______________________
Тікелей басшысы
тегі, аты-жөні _______________
күні_______________________
қолы_______________________
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметтерін бағалау Әдістемесіне 5 қосымша
Нысан
Бағалау жөніндегі комиссия отырысының хаттамасы
____________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
____________________________________________________________
(бағалаудың түрі тоқсандық/жылдық және бағаланатын кезең (тоқсан және (немесе) жыл)
Бағалаудың нәтижелері
№ р/н
Қызметшінің Тегі, Аты, Әкесінің аты (болған жағдайда)
Бағалаудың нәтижелері туралы мәлімет
Комиссиямен бағалау нәтижелерін түзету
(болған жағдайда)
Комиссияның ұсынымдары
1
22
Комиссияның қорытындысы:
_____________________________________________________________
Тексерілді:
Комиссияның хатшысы
(тегі, аты-жөні, қолы): ___________________ Күні:
Комиссия Төрағасының
(тегі, аты-жөні, қолы): __________________Күні:
Комиссия мүшесінің: __________________________Күні:
(тегі, аты-жөні қолы)

-от 10 миллионов тенге до 15 миллионов тенге*
3 балла
-если сумма нарушений составляет ≥ 20%, от объема средств охваченных государственным аудитором;
-от 5 миллионов тенге до 10 миллионов тенге*
2 балла
-если сумма нарушений составляет ≥ 15%, от объема средств охваченных государственным аудитором;
-от 2,5 миллионов тенге до 5 миллионов тенге*
1 балл
-если сумма нарушений составляет ≥ 10%, от объема средств охваченных государственным аудитором;
-от 1 миллиона тенге до 2,5 миллионов тенге*
Сумма выявленных финансовых нарушений:
5 баллов
от 501,0 тысяч тенге и выше
4 балла
от 401,0 тысяч тенге до 500,0 тысяч тенге
3 балла
от 301,0 тысяч тенге до 400,0 тысяч тенге
2 балла
от 201,0 тысяч тенге до 300,0 тысяч тенге
1 балл
от 100,0 тысяч тенге до 200,0 тысяч тенге
Сумма средств, возмещенная в бюджет в ходе государственного аудита:
5 баллов
от 81процентов до 100 процентов
4 балла
от 61 процентов до 80 процентов
3 балла
от 41 процентов до 60 процентов
2 балла
от 21процентов до 40 процентов
1 балл
от 10 процентов до 20 процентов
Количество привлеченных к административной и/или к дисциплинарной ответственности:
5 баллов
5 и более должностных лиц объекта государственного аудита и свыше
4 балла
4 должностных лица объекта государственного аудита
3 балла
3 должностных лица объекта государственного аудита
2 балла
2 должностных лица объекта государственного аудита
1 балл
1 должностное лицо объекта государственного аудита
Поощрения со стороны руководства
5 баллов
наличие поощрений со стороны руководства, в том числе государственной награды, грамоты, ведомственные медали и другие
5 баллов
внесение предложений по улучшению аудиторской деятельности (учитываются предложения, согласованные Председателем, принятые и учтенные в нормативных и правовых актах)
3 балла
участие государственного аудитора в аудиторском мероприятии в качестве руководителя группы государственного аудита
3 балла
участие в общественной деятельности Ревизионной комиссии
Количество переданных материалов в правоохранительные, уполномоченные органы для принятия процессуальных мер:
5 баллов
2 и более материалов
2 балла
1 материал
Иные поощрения
5 баллов
дополнительная нагрузка, связанная с наличием вакансий в отделе, социальных, трудовых отпусках, выезд в командировки
от 1 до 5 баллов
высокое качество, сложность исполненных документов;
от 1 до 5 баллов
проведение технической учебы
от 1 до 5 баллов
ведение документов на государственном языке
от 1 до 5 баллов
внесение обоснованных предложений о внесении дополнений и изменений в нормативно-правовые акты, проблемных вопросов по деятельности Ревизионной комиссии
от 1 до 5 баллов
Выполнение заданий в зависимости от срочности и сложности
3 балла
наставническая деятельность
* Поощряемые виды деятельности (критерии -общая сумма выявленных нарушений) используемые при проведении государственного аудита полноты и своевременности поступлений в местный бюджет, возврата сумм поступлений из местного бюджета, эффективности налогового администрирования, аналитического мероприятия.
Показатели к штрафным баллам деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области"
минус 2 балла за каждый факт нарушения
несоблюдение требований Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля при планировании государственного аудита (составление плана аудита и программы аудита)
минус 2 балла за каждый факт нарушения
нарушение общих и процедурных стандартов государственного аудита и финансового контроля и правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля при составлении аудиторского отчета
минус 2 балла
наличие дисциплинарного взыскания
минус 2 балла за каждый факт нарушения
нарушение Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан, Правил профессиональной этики государственных аудиторов, нарушение исполнительской и трудовой дисциплины
минус 2 балла за каждый факт нарушения
нарушение срока составления протокола об административном правонарушении, а так же срока направления материалов в уполномоченные органы для рассмотрения вопроса о возбуждении административного производства
Приложение 3 к Методике оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б"
Форма
Оценочный лист
________квартал______года
(оцениваемый период)
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) оцениваемого служащего: _____________
Должность оцениваемого служащего: ______________
Наименование структурного подразделения оцениваемого служащего:_____________________________________
Оценка исполнения должностных обязанностей:
№ п/п
Самооценка служащего
Оценка непосредственного руководителя
Примечание
Сведения о поощряемых показателях и видах деятельности
Сведения о фактах нарушения исполнительской дисциплины
Сведения о фактах нарушения трудовой дисциплины
Сведения о поощряемых показателях и видах деятельности
Сведения о фактах нарушения исполнительской дисциплины
Сведения о фактах нарушения трудовой дисциплины
1
-
-
-
2
3
Результат самооценки:
Результат оценки:
Служащий
фамилия, инициалы ______________________
дата__________________________
подпись_______________________
Непосредственный руководитель
фамилия, инициалы __________________________
дата___________________________
подпись_______________________
Приложение 4 к Методике оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б"
Форма
Оценочный лист
___________________________________________________год
(оцениваемый год)
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) оцениваемого служащего:_______
Должность оцениваемого служащего:_________________________________
Наименование структурного подразделения оцениваемого
служащего:________________________________________________________
Оценка выполнения индивидуального плана:
№ п/п
Результат целевого показателя
Значение
Результаты самооценки служащего
Результаты оценки руководителя
Примечание
1
Результат целевого показателя 1
от 3 до 5
2
Результат целевого показателя 2
от 3 до 5
3
Результат целевого показателя 3
от 3 до 5
4
Служащий
фамилия, инициалы ____________
дата__________________________
подпись_______________________
Непосредственный руководитель
фамилия, инициалы _____________
дата___________________________
подпись_______________________
Приложение 5 к Методике оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б"
Форма
Протокол заседания Комиссии по оценке
____________________________________________________
(наименование государственного органа)
____________________________________________________________
(вид оценки: квартальная/годовая и оцениваемый период (квартал и (или) год)
Результаты оценки
№ п/п
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии) служащих
Сведения о результатах оценки
Корректировка Комиссией результатов оценки (в случае наличия)
Рекомендации Комиссии
11
22
Заключение Комиссии:
______________________________________________________________
Проверено:
Секретарь Комиссии: _________ __________ Дата:
(фамилия, инициалы подпись)
Председатель Комиссии: ___________________Дата:
(фамилия, инициалы, подпись)
Член Комиссии: __________________________Дата:
(фамилия, инициалы, подпись)