"Кемтар балаларға арнаулы түзеу ұйымдары мен басқа да ұйымдарға медициналық, арнаулы бiлiм және арнаулы әлеуметтiк қызметтердi алуы үшiн жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 7 қыркүйектегі № 359 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 26 қыркүйекте № 4317 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 2 наурыздағы № 43 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы əкімдігінің 02.03.2020 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Кемтар балаларға арнаулы түзеу ұйымдары мен басқа да ұйымдарға медициналық, арнаулы бiлiм және арнаулы әлеуметтiк қызметтердi алуы үшiн жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының
әкімі Қ. Ақсақалов
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 7 қыркүйектегі № 359 қаулысымен бекітілді
"Кемтар балаларды арнаулы түзеу ұйымдары мен басқа да ұйымдарға медициналық, арнаулы бiлiм және арнаулы әлеуметтiк қызметтердi алуы үшiн жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Кемтар балаларды арнаулы түзеу ұйымдары мен басқа да ұйымдарға медициналық, арнаулы бiлiм және арнаулы әлеуметтiк қызметтердi алуы үшiн жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Кемтар балаларды арнаулы түзеу ұйымдары мен басқа да ұйымдарға медициналық, арнаулы бiлiм және арнаулы әлеуметтiк қызметтердi алуы үшiн жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 14 наурыздағы № 120 бұйрығымен бекітілген "Кемтар балаларды арнаулы түзеу ұйымдары мен басқа да ұйымдарға медициналық, арнаулы бiлiм және арнаулы әлеуметтiк қызметтердi алуы үшiн жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 15317) сәйкес әзірленген, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшаға сәйкес психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштер қабылдау және мемлекеттік қызмет көрету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача направления детям с ограниченными возможностями в специальные коррекционные и другие организации для получения медицинских, специальных образовательных и специальных социальных услуг"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 7 сентября 2017 года № 359. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 26 сентября 2017 года № 4317. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 2 марта 2020 года № 43
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 02.03.2020 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача направления детям с ограниченными возможностями в специальные коррекционные и другие организации для получения медицинских, специальных образовательных и специальных социальных услуг".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на коммунальное государственное учреждение "Управление образования акимата Северо-Казахстанской области".
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким К. Аксакалов
Северо-Казахстанской области
Утвержден постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 7 сентября 2017 года № 359
Регламент государственной услуги "Выдача направления детям с ограниченными возможностями в специальные коррекционные и другие организации для получения медицинских, специальных образовательных и специальных социальных услуг"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача направления детям с ограниченными возможностями в специальные коррекционные и другие организации для получения медицинских, специальных образовательных и специальных социальных услуг" (далее – государственная услуга) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача направления детям с ограниченными возможностями в специальные коррекционные и другие организации для получения медицинских, специальных образовательных и специальных социальных услуг", утвержденный приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 14 марта 2017 года № 120 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача направления детям с ограниченными возможностями в специальные коррекционные и другие организации для получения медицинских, специальных образовательных и специальных социальных услуг" (далее - Стандарт) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15317), оказывается психолого-медико-педагогическими консультациями согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі:
1) Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жолдама беру;
2) ата-аналарға консультативтік көмек көрсету.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз көрсетілетін қызметті алушының (не оның нотариалдық расталған сенімхат бойынша өкілінің) жүгінуі және көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды (бұдан әрі - құжаттар топтамасы) қабылдауы болып табылады:
1) ата-аналардың (заңды өкілдердің) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (түпнұсқа салыстыру үшін);
2) баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі (түпнұсқа салыстыру үшін).
6. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау болып табылады.
7. Мемлекетік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әр рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар топтамасын қабылдауды жүзеге асырады, оларды тіркейді, көрсетілетін қызмет берушінің басшысына береді - 15 (он бес) минут;
Көрсетілетін қызметті алушы осы Регламенттің 5-тармағында қарастырылған тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасын қабылдаудан бас тартады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар топтамасымен танысады, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды, сәйкес бұрыштама қояды және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді - 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын зерделейді, кешенді психологиялық-медициналық-педагогикалық зерттеу жүргізеді, түйіндеме жасайды, консультациялық көмек көрсетеді,жолдама жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға береді- 6 (алты) сағат;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жолдама жобасына қол қояды және қызмет берушінің кеңсесіне жібереді - 15 (он бес) минут;
көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға белгіленген нысан бойынша жолдама береді, консультациялық көмек көрсетеді - 15 (он бес) минут.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) выдача направления по форме согласно приложению 1 к Стандарту;
2) оказание консультативной помощи родителям.
4. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – услугополучатели) бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности) и принятие услугодателем от услугополучателя документов (далее - пакет документов):
1) копия документа (оригинал для идентификации), удостоверяющего личность родителей (законных представителей);
2) копия свидетельства о рождении ребенка (оригинал для идентификации).
6. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием пакета документов, представленных услугополучателем, регистрирует их, передает руководителю услугодателя - 15 (пятнадцать) минут;
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренном в п.5 настоящего регламента , и -(или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме пакета документов.
2) руководитель услугодателя ознакамливается с пакетом документов, определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу и передает пакет документов ответственному исполнителю услугодателя - 15 (пятнадцать) минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает пакет документов услугополучателя, проводит комплексное психолого-медико-педагогическое обследование, формирует заключение, подготавливает проект направления и передает руководителю услугодателя на подпись - 6 (шесть) часов;
руководитель услугодателя подписывает проект направления и передает в канцелярию услугодателя - 15 (пятнадцать) минут;
сотрудник канцелярии услугодателя выдает направление по установленной форме услугополучателю, оказывает консультативную помощь - 15 (пятнадцать) минут.

8. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) құжаттар топтамасын тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) жолдаманың жобасы;
4) жолдама жобасына қызмет беруші басшысының қол қоюы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға жолдама беру, консультативтік көмек көрсету.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызмет беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзараіс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
9. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар топтамасын қабылдауды жүзеге асырады, оларды тіркейді, көрсетілетін қызмет берушінің басшысына береді - 15 (он бес) минут;
Көрсетілетін қызметті алушы осы Регламенттің 5-тармағында қарастырылған тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасын қабылдаудан бас тартады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттар топтамасымен танысады, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды, сәйкес бұрыштама қояды және құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді - 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын зерделейді, кешенді психологиялық-медициналық-педагогикалық зерттеу жүргізеді, түйіндеме жасайды, консультациялық көмек көрсетеді, жолдама жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға береді- 6 (алты) сағат;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жолдама жобасына қол қояды және қызмет берушінің кеңсесіне жібереді - 15 (он бес) минут;
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға белгіленген нысан бойынша жолдама береді, консультациялық көмек көрсетеді - 15 (он бес) минут.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) өзара іс-әрекет ету рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында келтірілген.

8. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация пакета документов;
2) виза руководителя услугодателя;
3) проект направления;
4) подписание руководителем услугодателя проекта направления;
5) выдача направления, оказание консультативной помощи услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками), длительность каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием пакета документов, представленных услугополучателем, регистрирует их, передает руководителю услугодателя - 15 (пятнадцать) минут;
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренном в п.5 настоящего регламента , и -(или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме пакета документов.
2) руководитель услугодателя ознакамливается с пакетом документов, определяет ответственного исполнителя услугодателя, налагает соответствующую визу и передает пакет документов ответственному исполнителю услугодателя - 15 (пятнадцать) минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает пакет документов услугополучателя, проводит комплексное психолого-медико-педагогическое обследование, формирует заключение, подготавливает проект направления и передает руководителю услугодателя на подпись - 6 (шесть) часов;
руководитель услугодателя подписывает проект направления и передает в канцелярию услугодателя - 15 (пятнадцать) минут;
сотрудник канцелярии услугодателя выдает направление по установленной форме услугополучателю, оказывает консультативную помощь - 15 (пятнадцать) минут.
Описание последовательности процедур (действия) взаимодействий структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия), необходимых для оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги.

4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ және "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмеді.
"Кемтар балаларды арнаулы түзеу ұйымдары мен басқа да ұйымдарға медициналық, арнаулы бiлiм және арнаулы әлеуметтiк қызметтердi алуы үшiн жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысының психологиялық-медициналық-педагогикалық
консультацияларының тізімі
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Көрсетілетін қызметті беруші орналасқан жердің мекенжайы
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру уақыты
1
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі "Облыстық психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңес" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы
Петропавл қаласы
Пушкин көшесі , 103
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда дүйсенбіден жұманы қоса
2
"СолтүстікҚазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі "Ақжар ауданының өңірлік психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы
Ақжар ауданы
Талшық ауылы
Абылай-хан көшесі, 7
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда дүйсенбіден жұманы қоса
3
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі "Шал ақын ауданының өңірлік психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Солтүстік Қазақстан облысы
Шалақын ауданы
Сергеевка қаласы
Гончар көшесі, 25
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда дүйсенбіден жұманы қоса
"Кемтар балалаға арнаулы түзеу ұйымдары мен басқа да ұйымдарға медициналық, арнаулы бiлiм және арнаулы әлеуметтiк қызметтердi алуы үшiн жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:

4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Данная государственная услуга через НАО "Государственная корпорация" "Правительство для граждан" и веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Выдача направления детям с ограниченными возможностями в специальные коррекционные и другие организации для получения медицинских, специальных образовательных и специальных социальных услуг"
Список психолого-медико-педагогических консультаций Северо-Казахстанской области
Наименование услугодателя
Адрес местонахождения услугодателя
Время выдачи результата оказания государственной услуги
1
Коммунальное государственное учреждение "Областная психолого-медико-педагогическая консультация" коммунального государственного учреждения "Управление образования
акимата
Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, город Петропавловск,
улица Пушкина, 103
С понедельника по пятницу включительно, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и в соответствии с установленным графиком работы
2
Коммунальное государственное учреждение "Региональная психолого- медико-педагогическая консультация Акжарского района" коммунального государственного учреждения "Управление образования
акимата
Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, Акжарский район,
село Талшик,
улица Аблай-хана, 7
С понедельника по пятницу включительно, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и в соответствии с установленным графиком работы
3
Коммунальное государственное учреждение "Региональная
психолого-медико-педагогическая консультация района Шал акына" коммунального государственного учреждения "Управление образования
акимата
Северо-Казахстанской области
Северо-Казахстанская область, района Шал акына,
город Сергеевка,
улица Гончара, 25
С понедельника по пятницу включительно, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и в соответствии с установленным графиком работы
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Выдача направления детям с ограниченными возможностями в специальные коррекционные и другие организации для получения медицинских, специальных образовательных и специальных социальных услуг"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги через канцелярию услугодателя
Условные обозначения: