2018-2020 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихаты 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 16-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 16 қаңтарда № 4510 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес 2018-2020 жылдарға арналған, соның ішінде 2018 жылға арналған аудандық бюджет келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 014 687,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 035 253,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 65 148,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 60 927,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 853 358,6 мың теңге;
2) шығындар – 6 082 426,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 104 142,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 133 373 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 230,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - -13 636,2 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 13 636,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -158 245,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 158 245,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 133 373 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 230,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 54 102,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының 04.12.2018 № 35-1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында тіркелген жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынбайтын кірістері бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
мүлкі аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында орналасқан жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жер учаскесі ауылда, кентте орналасқан жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығы;
тіркелген салық;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым;
республикалық бюджет есебіне жазылатын, консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа мемлекеттік баж.

О бюджете района имени Габита Мусрепова на 2018-2020 годы
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 16-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 16 января 2018 года № 4510.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 014 687,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 035 253,2 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 65 148,2 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 60 927,8 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 4 853 358,6 тысячи тенге;
2) затраты – 6 082 426,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 104 142,5 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 133 373 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов –29 230,5 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -13 636,2 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 13 636,2 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 158 245,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 158 245,1 тысячи тенге:
поступление займов – 133 373 тысячи тенге;
погашение займов – 29 230,5 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 54 102,6 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 04.12.2018 № 35-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить, что доходы бюджета района на 2018 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, не облагаемым у источника выплаты, физических лиц, зарегистрированных на территории села, поселка, сельского округа;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории села, поселка, сельского округа;
земельного налога, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в селе, поселке;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства с физических и юридических лиц, зарегистрированных в селе, поселке;
фиксированного налога;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер; ауданның ауыл, кент ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерден басқа;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін түсімдер;
аудан бюджетіне өзге де салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауыл шаруашылық мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
5. Аудандық бюджеттің түсімдері республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу бойынша түсетін түсімдер арқылы құралатыны белгіленсін.
6. Аудандық бюджеттің түсімдері мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер есебінен құралатыны белгіленсін.
7. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен аудан бюджетіне табысталатын субвенция көлемі 3 408 724 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
8. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде, 4 қосымшаға сәйкес, аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджетіне берілетін субвенция көлемі 78 266 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
1) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша төлеу;
2) негізгі қызметкердің оқу кезеңінде мұғалімдерге ауыстыру үшін қосымша төлеу;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
4) халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
5) техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдардың тізімін кеңейту;
6) мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
7) ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуіне;
8) мүгедектерді жұмысқа орналастыруға арналған арнайы жұмыс орындарын құруға субсидиялауға;
9) жалақыны ішінара субсидиялауға;
10) көшуге ұсынылатын субсидиялар;
11) жастар тәжірибесіне;
12) тұрғын үйді жалға алу (аренда) және коммуналдық қызметтерді өтеуге;
13) жұмыс берушілерге субсидиялар;
14) қоныс аударушыларға жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін гранттар;
15) Новоишим ауылындағы кәріздік желілер мен тазарту объектілерінің құрылысына;
16) Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Старобелка, Бірлік ауылын топтық көзінің сумен жабдықтау құрылысына;
17) Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Чернобаевка ауылының топтық су көзімен жабдықтау құрылысына.

3. Установить, что доходы районного бюджета на 2018 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов села, поселка, сельского округа;
других доходов от коммунальной собственности района;
других неналоговых поступлений в бюджет района.
4. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
5. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета.
6. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи финансовых активов государства.
7. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района в сумме 3 408 724 тысяч тенге.
8. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет сельских округов в сумме 78 266 тысяч тенге, согласно приложению 4.
9. Учесть в районном бюджете на 2018 год поступления целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
выплату государственной адресной социальной помощи;
внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
оказание услуг специалиста жестового языка;
субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
частичное субсидирование заработной платы;
предоставление субсидий на переезд;
молодежную практику;
аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат;
субсидии работодателям;
гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей;
15) строительство канализационных сетей и очистных сооружений в селе Новоишимское;
16) строительство кустового источника водоснабжения в селах Старобелка, Бирлик района имени Габита Мусрепова;
17) строительство локального источника водоснабжения в селе Чернобаевка района имени Габита Мусрепова;

18) білім ұйымдарын жоғары жылдамдықтағы интернет желісіне қосуды қамтамасыз ету;
19) Новоишим ауылының Советский көшесінде сыртқы инженерлік желілерімен және аумақты абаттандырумен елу пәтерлі тұрғын үйдің құрылысы;
20) білім берудің жаңартылған мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру оқыту бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджет қаражаты есебінен осы бағыт бойынша төленген сомаларды өтеуге;
21) ұлттық біліктілік тестілуден өткен және бастауыш, негізгі және орта білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігіне қосымша ақы төлеуге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының 16.05.2018 № 24-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 03.07.2018 № 26-3 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
1) Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Чернобаевка ауылының топтық су көзімен жабдықтау құрылысына;
2) Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Қырымбет, Сокологоровка, Ковыльный ауылдарын топтық су көзімен жабдықтау құрылысына;
3) Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Возвышенка, Чернозубовка ауылдарын топтық су көзімен жабдықтау құрылысына;
4) Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Старобелка, Бірлік ауылдарын топтық су көзімен жабдықтау құрылысы;
5) оқулықтар сатып алуға және жеткізуге;
6) энзоотиялық ауруларына қарсы алдын-алу іс-шараларын жүргізуге;
7) қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалға алу (аренда) бойынша шығындардың орнын толтыруға;
8) ұялы орталықтарды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие мамандықтарға жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға;
9) "Шұқыркөл–Новоселов" аудандық маңызы бар автожолдардың орташа жөндеуіне;
10) "Рузаев-Чернозубовка" аудандық маңызы бар автожолдарындағы құбырлардың орташа жөндеуіне;
11) Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының аудандық маңызы бар "Тахтаброд-Сокологоровка-Қырымбет" учаскесіндегі Тахтаброд-Сокологоровка" автожолын ағымды жөндеу;
12) Новоишим ауылында елу пәтерлі тұрғын үйдің құрылысы;
13) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының 02.10.2018 № 30-1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
14) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының 02.10.2018 № 30-1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
15) "Орта білім беретін үздік ұйым" грантын тағайындау;

18) обеспечение организаций образования высокоскоростным доступом к сети интернет;
19) строительство пятидесяти квартирного жилого дома с внешними инженерными сетями и благоустройством территории по улице Советская в селе Новоишимское;
20) доплату учителям, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению за счет средств местных бюджетов;
21) доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 16.05.2018 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 03.07.2018 № 26-3 (вводится в действие с 01.01.2018).
10. Учесть в бюджете района на 2018 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) строительство локального источника водоснабжения в селе Чернобаевка района имени Габита Мусрепова;
2) строительство кустового источника водоснабжения в селах Кырымбет, Сокологоровка, Ковыльное района имени Габита Мусрепова;
3) строительство кустового источника водоснабжения в селах Возвышенка, Чернозубовка района имени Габита Мусрепова;
4) строительство кустового источника водоснабжения в селах Старобелка, Бирлик района имени Габита Мусрепова;
5) приобретение и доставку учебников;
6) проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
7) возмещение расходов по аренде (найму) жилья для переселенцев и оралманов;
8) краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах;
9) средний ремонт автодорог районного значения "Шукырколь-Новоселовка";
10) средний ремонт труб на автодороге районного значения "Рузаевка-Чернозубовка";
11) текущий ремонт автодороги районного значения "Тахтаброд-Сокологоровка-Кырымбет" на участке "Тахтаброд-Сокологоровка" района имени Габита Мусрепова;
12) строительство пятидесяти квартирного жилого дома в селе Новоишимское;
13) исключен решением маслихата района имени Габита Мусрепова СевероКазахстанской области от 02.10.2018 № 30-1 (вводится в действие с 01.01.2018);
14) исключен решением маслихата района имени Габита Мусрепова СевероКазахстанской области от 02.10.2018 № 30-1 (вводится в действие с 01.01.2018);
15) присуждение гранта "Лучшая организация среднего образования";

16) Аудандық маңызы бар "Ялты-Рыбинка-Симоновка" автомобиль жолдарында темірбетон құбырларды орташа жөндеу;
17) қазандықтар сатып алу;
18) Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің "Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорнының шатырын күрделі жөндеу;
19) Қырымбет, Сокологоровка, Ковыльный ауылдарында шоқтық сумен жабдықтау қөзінің құрылысы;
20) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының 16.05.2018 № 24-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 03.07.2018 № 26-3 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.10.2018 № 30-1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету шараларын жүзеге асыру үшін 2018 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджет есебінен бюджеттік несиелер қарастырылсын.
12. Жергілікті атқарушы органның 2018 жылға арналған резерві 7 908 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының 03.07.2018 № 26-3 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2018 жылғы аудандық бюджеттен 29 180 мың теңге сомасында бюджеттік алу қарастырылсын.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының 16.05.2018 № 24-2 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
14. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленедi. Берілген нұсқа ветеринария саласында қызмет атқаратын ветеринарлық пунктердің ветеринар мамандарынада қолданылсын.
15. 2018 жылы бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақыны толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
16. 2018 жылға аудандық бюджеттің орындалу процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
17. 2018 жылға аудан бюджетіне берілетін ауылдық округтер бойынша жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

16) средний ремонт железобетонной трубы на автомобильной дороге районного значения "Ялты-Рыбинка-Симоновка";
17) приобретение котлов;
18) капитальный ремонт кровли государственного коммунального казенного предприятия "Дом культуры" коммунального государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области" акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области;
19) строительство кустового источника водоснабжения в селах Кырымбет, Сокологоровка, Ковыльное;
20) проведение противоэпизоотических мероприятий.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 16.05.2018 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2018); от 03.07.2018 № 26-3 (вводится в действие с 01.01.2018); от 02.10.2018 № 30-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
11. Учесть в районном бюджете на 2018 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 7 908 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 03.07.2018 № 26-3 (вводится в действие с 01.01.2018).
13. Предусмотреть в районном бюджете на 2018 год бюджетные изъятия в сумме 29 180 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 16.05.2018 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2018).
14. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях. Действие настоящего пункта распространяется также на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.
15. Обеспечить в 2018 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
16. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 5.
17. Утвердить объем трансфертов, выделяемый органам местного самоуправления за счет средств бюджета района согласно приложению 6.

18. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
аудан мәслихатының
XVІ сессиясының төрайымы Л. Әбдрахманова
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
аудан мәслихатының хатшысы Е. Әділбеков
Аудан мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 16-1 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының 04.12.2018 № 35-1 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сома (мың теңге)

18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель
XVI сессии маслихата района
имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области Л. Абдрахманова
Cекретарь
маслихата района
имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области Е. Адильбеков
Приложение 1 к решению районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 16-1
Бюджет района имени Габита Мусрепова на 2018 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 04.12.2018 № 35-1 (вводится в действие с 01.01.2018).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)