"2017-2019 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 9/49 шешіміне өзгертулер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 22/109 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 22 желтоқсанда № 4443 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 106, 109-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2017-2019 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 9/49 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4005 тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкі) келесі өзгертулер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 3 763 846,2 мың теңге;
сонымен қатар:
салық түсімдері 486 300 мың теңге;
салыққа жатпайтын түсімдер 6 538 мың теңге;
негізгі капиталдан түскен түсімдер 12 493 мың теңге;
трансферттер түсімдерінен 3 258 515,2 мың теңге;
2) шығындар 3 822 099,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу 38 013,9 мың теңге;
соның ішінде:
бюджеттік несиелер 57 859 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу 19 845,1 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджеттік тапшылық (профицит) - 96 267,5 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын (профицитті қолдану) қаржыландыру 96 267,5 мың теңге;
қарыздардың түсімі 57 859 мың теңге;
қарыздарды өтеу 19 845,1 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың қолданылатын қалдықтары 58 253,6 мың теңге.";
17-3 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"17-3. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті атқарушы органдардың қарыздарына қызмет көрсетуге арналған және облыстық бюджеттің борыштары бойынша басқа да төлемдердің шығындары 27 мың теңге сомада қарастырылсын.";
аталған шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес редакцияда мазмұндалсын.

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2016 года № 9/49 "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2017-2019 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 11 декабря 2017 года № 22/109. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 22 декабря 2017 года № 4443
В соответствии со статьей 106, 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2016 года № 9/49 "О бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4005, опубликовано 19 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2017-2019 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы 3 763 846,2 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям 486 300 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 6 538 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 12 493 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 3 258 515,2 тысяч тенге;
2) затраты 3 822 099,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 38 013,9 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 57 859 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 19 845,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 96 267,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 96 267,5 тысяч тенге;
поступление займов 57 859 тысяч тенге;
погашение займов 19 845,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 58 253,6 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 17-3 следующего содержания:
"17-3. Предусмотреть в бюджете района на 2017 год расходы на обслуживание долга местных исполнительных органов и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 27 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

16 376
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
110 575,9
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
103 005,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 570
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
185 088
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
176 267
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 617
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
3 204
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19 603
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 517
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 086
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28 258
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 752,7
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
505,3
2
Қорғаныс
10 660
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 660
005
Жалпыға бірдей әскери міндеттің орындалуы шеңберіндегі іс-шаралар
6 877
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 201
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
582
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
784
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
784
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
784
4
Білім
2 438 941,5
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 763
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2 763
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 401 178,5
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
63 680

16 376
122
Аппарат акима района (города областного значения)
110 575,9
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
103 005,9
003
Капитальные расходы государственного органа
7 570
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
185 088
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа.
176 267
022
Капитальные расходы государственного органа
5 617
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 204
458
Отдел жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района ( города областного значения)
19 603
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
16 517
013
Капитальные расходы государственного органа
3 086
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28 258
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
27 752,7
003
Проведение оценки имущества в целях налогооблажения
0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
505,3
2
Оборона
10 660
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 660
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 877
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 201
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
582
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
784
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
784
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
784
4
Образование
2 438 941,5
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 763
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
2 763
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 401 178,5
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
63 680

040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
167 514
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
6 562
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
172
029
Балалар мен жасөспірімдердің психологиялық денсаулықтарын зерттеу және тұрғындарға психологиялық-медициналық педагогикалық көмек көрсету
13 683
003
Жалпы білім беру
2 029 659,5
006
Балаларға қосымша білім беру
34 275
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 845
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
66
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
35 550
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
1 351
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
33 821
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
35 000
017
Спорт бойынша балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім
35 000
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету
212 496
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
176 967
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
54 329,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 805
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 756
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек
11 453
014
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
56 512
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы
2 184
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
13 643,4
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
17 075
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
13 209,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 114
008
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша қоғам көлігінде (таксиден басқа) жол жүру жеңілдігі түрінде білім ұйымдарында күндізгі оқу түріндегі білім алушылар мен тәрбиеленушілерді әлеуметтік қолдау

040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
167 514
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка(детей), оставшегося без попечения родителей
6 562
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) – сироту, и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
172
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
13 683
003
Общеобразовательное обучение
2 029 659,5
006
Дополнительное образование для детей
34 275
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14 845
012
Капитальные расходы государственного органа
66
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
35 550
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
1 351
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
33 821
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
35 000
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
35 000
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
212 496
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
176 967
002
Программа занятости
54 329,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 805
005
Государственная адресная социальная помощь
2 756
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
11 453
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
56 512
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
2 184
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
13 643,4
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
17 075
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
13 209,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 114
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

2 080
030
Патронатты тәрбиеге берілген баланы (балаларды) күту
2 048
031
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды отбасылық үлгідегі балалар үйі мен асырап алған отбасыларда мемалекеттік қолдау
986
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
29 981
001
Халық үшін әлеуметтік бағдарламалардың жұмыс бастылығын қамтамасыз ету облысында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты жүзеге асыру қызметі
28 113
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
429
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 439
458
Ауданның (қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
434
050
2012-2018 жылдарда Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
434
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
262 404,7
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
3 084
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
183
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
2 901
458
Ауданның (қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
38 842
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
4 710
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
20 730
016
Елді мекендерді санитарлық қамтамасыз ету
2 278
018
Елді мекендерді көгалдандыру және көркейту
5 700
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
5 424
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
220 478,7
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
5 836
072
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту және (немесе) сатып алу
214 642,7
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
152 534
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
22 189
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
22 189
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
7 913
006
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) деңгейінде спорттық жарыстар өткізу
801
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
7 112
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

2 080
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2 048
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
986
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
29 981
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
28 113
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
429
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 439
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района ( города областного значения).
434
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
434
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
262 404,7
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
3 084
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
183
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
2 901
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района ( города областного значения).
38 842
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
4 710
015
Освещение улиц в населенных пунктах
20 730
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
2 278
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
5 700
028
Развитие коммунального хозяйства
5 424
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
220 478,7
003
Проектирование, строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
5 836
072
Строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройка общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства.
214 642,7
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
152 534
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
22 189
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
22 189
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
7 913
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
801
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
7 112
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)