"2017-2019 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджет туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 10/1 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы мәслихатының 2017 жылғы 27 ақпандағы № 11/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 13 наурызда № 4090 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының Қызылжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2017-2019 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 10/1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4004 болып тіркелді, 2017 жылғы 13 қаңтарда "Қызылжар", "Маяк" газеттерінде жарияланды) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. Сәйкесінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес 2017-2019 жылдарға, соның ішінде 2017 жылға арналған Қызылжар аудандық бюджет мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 187 014 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 829 034 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 081 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 632 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 319 267 мың теңге;
2) шығындар – 5 262 505 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 98 662 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 122 526 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 864 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 6 625 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 6 625 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 180 778 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 180 778 мың теңге:
қарыздар түсімі – 122 526 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 48 483 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 106 735 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 9-1 тармағымен толықтырылсын:
"9-1. 2017 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан аудандық бюджеттің шығындары бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен 9 қосымшаға сәйкес қарастырылсын.";
осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес 9 қосымшамен толықтырылсын;
13 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"13. 2017 жылға ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 12 500 мың теңге сомасында бекітілсін.";

О внесении изменений и дополнения в решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2016 года № 10/1 "О Кызылжарском районном бюджете на 2017-2019 годы"
Решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27 февраля 2017 года № 11/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 марта 2017 года № 4090
В соответствии со статьями 106, 109, Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2016 года № 10/1 "О Кызылжарском районном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4004, опубликовано 13 января 2017 года в газетах "Қызылжар", "Маяк") следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Кызылжарский районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 187 014 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 829 034 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 13 081 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 25 632 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 319 267 тысяч тенге;
2) затраты – 5 262 505 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 98 662 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 122 526 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 864 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6 625 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 6 625 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 180 778 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 180 778 тысяч тенге:
поступление займов – 122 526 тысяч тенге;
погашение займов – 48 483 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 106 735 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2017 года, согласно приложению 9.";
дополнить приложением 9 согласно приложению 3 к настоящему решению;
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 12 500 тысяч тенге.";

көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық
мәслихаты сессиясының
төрағасы
С. Мануйлова
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық
мәслихатының хатшысы
А. Молдахметова
Аудандық мәслихат сессиясының 2017 жылғы 27 ақпандағы № 11/1 шешіміне 1 қосымша

приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
Кызылжарского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
С. Мануйлова
Секретарь Кызылжарского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
А. Молдахметова
Приложение 1 к решению сессии районного маслихата от 27 февраля 2017 года № 11/1

23 996
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 359
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
33 907,2
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 907,2
2
Қорғаныс
21 429
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
21 429
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6 491
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
14 638
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
300
4
Бiлiм беру
3 266 105
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
317 778
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
79 451
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
238 327
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
12 951
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
12 951
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 675 942
003
Жалпы білім беру
2 623 436
006
Балаларға қосымша білім беру
52 506
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
42 393
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
42 393
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
217 041
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 917
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2 850
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
55 482
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған
баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай
сайынғы ақшалай қаражат төлемі
19 566
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету

23 996
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
34 359
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
33 907,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
33 907,2
2
Оборона
21 429
122
Аппарат акима района (города областного значения)
21 429
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6 491
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
14 638
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
300
4
Образование
3 266 105
464
Отдел образования района (города областного значения)
317 778
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
79 451
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
238 327
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
12 951
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
12 951
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 675 942
003
Общеобразовательное обучение
2 623 436
006
Дополнительное образование для детей
52 506
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
42 393
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
42 393
464
Отдел образования района (города областного значения)
217 041
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
16 917
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2 850
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
55 482
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
19 566
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению

13 630
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
108 596
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
265 332
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
15 150
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
500
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
2 455
025
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
12 195
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 446
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 446
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
246 520
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
78 379
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
18 366
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
752
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
86 065
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
16 875
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
20 102
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 607
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
374
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
216
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
216
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
559 786
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
62 500
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
6 500
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6 000
072
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салу, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жастарға арналған жатақханаларды салу, салып бітіру
50 000
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4 780
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру

13 630
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
108 596
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
265 332
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
15 150
005
Государственная адресная социальная помощь
500
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
2 455
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
12 195
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 446
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 446
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
246 520
002
Программа занятости
78 379
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
18 366
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
752
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
86 065
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
16 875
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
20 102
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
25 607
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
374
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
216
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
216
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
559 786
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
62 500
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
6 500
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 000
072
Строительство служебного жилища, развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, достройка общежитий для молодежи в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
50 000
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4 780
014
Организация водоснабжения населенных пунктов