"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 47 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2017 жылғы 2 маусымдағы № 90 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 14 маусымда № 4224 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106-бабы 1-тармағына, 109-бабы 1-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2017 - 2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 47 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4012 болып тіркелген, "Тайынша таңы" 2017 жылғы 26 қаңтардағы аудандық газетінде, "Тайыншинские вести" 2017 жылғы 26 қаңтардағы аудандық газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2017 - 2019 жылдарға арналған бюджеті (әрі қарай аудандық бюджет) тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 4842694 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 1129252 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 15291мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 57812 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3640339 мың теңге;
2) шығындар – 4893994 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 6238 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 10210 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3972 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалынатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 57538 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 57538 мың теңге;
қарыздар түсімі - 10210 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 3972 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 51300 мың теңге.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 1000 мың теңге сомасында бекітілсін.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін 2017 жылға арналған трансферттер көлемі 82044 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
оқулықтар сатып алуға және жеткізуге;
электрондық оқулықтар сатып алуға;
оқушыларды Астана қаласына ЭКСПО - 2017 халықаралық мамандандырылған көрмесіне баруға бағыттау үшін;
жануарлардың энзоотикалық аурулары бойынша ветеринарлық іс-шараларды жүргізуге;
нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлік бойынша іс-шараларды іске асыруға;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағытталған ұйымдар орналасқан жерлерге жол белгілері мен көрсеткіштер орнату.";
көрсетілген шешімге 14-қосымша жойылсын;

О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2016 года № 47 "О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2017-2019 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 2 июня 2017 года № 90. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 14 июня 2017 года № 4224
В соответствии с пунктом 1 статьи 106, пунктом 1 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2017 - 2019 годы" от 21 декабря 2016 года № 47 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4012, опубликовано в районной газете "Тайынша таңы" 26 января 2017, районной газете "Тайыншынские вести" 26 января 2017 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2017 - 2019 годы (далее бюджет района) годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы - 4842694 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1129252 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 15291тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала - 57812 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3640339 тысяч тенге;
2) затраты - 4893994 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 6238 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 10210 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 3972 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 57538 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 57538 тысяч тенге;
поступление займов - 10210 тысяч тенге;
погашение займов - 3972 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 51300 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 1000 тысяч тенге";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Предусмотреть на 2017 год объемы трансфертов, передаваемых из областного бюджета бюджету района в сумме 82044 тысяч тенге, в том числе:
на приобретение и доставку учебников;
на приобретение электронных учебников;
для направления учащихся в город Астану для посещения международной специализированной выставки ЭКСПО - 2017;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных;
на реализацию мероприятий по продуктивной занятости и массового предпринимательства;
установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживания инвалидов";
пункт 14 к указанному решению исключить;

көрсетілген шешімге 1, 4-қосымшалары осы шешімге 1, 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының кезектен тыс
XV сессиясының төрағасы
Қ. Шәріпов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
Қ. Шәріпов
Солтүстік Қазақстан oблысы Тайынша ауданы мәслихатының 2017 жылғы 02 маусымдағы № 90 шешіміне 1-қосымша

приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель внеочередной
XV сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
М. Актаева
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К. Шарипов
Приложение 1 к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 02 июня 2017 года № 90

151050,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
151050,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
29545,8
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттiк жоспарлау, бюджеттi атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
26439,8
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1946
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
960
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200
02
Қорғаныс
16163
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16163
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8682
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2945
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
4536
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4344
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4344
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4344
04
Білім беру
3500694
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң аппараты
500
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
500
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3460772
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20270
003
Жалпы білім беру
3084418
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
57138
006
Балаларға қосымша білім беру
53012
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
182
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
73448
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
20966
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер

151050,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
151050,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
29545,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
26439,8
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1946
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
960
015
Капитальные расходы государственного органа
200
02
Оборона
16163
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16163
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8682
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2945
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4536
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4344
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4344
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4344
04
Образование
3500694
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
500
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
500
464
Отдел образования района (города областного значения)
3460772
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
20270
003
Общеобразовательное обучение
3084418
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
57138
006
Дополнительное образование для детей
53012
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
182
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
73448
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
20966
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей