"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2017 – 2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 47 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2017 жылғы 27 қарашадағы № 118 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 7 желтоқсанда № 4410 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106-бабының 1-тармағына, 109-бабының 1-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 47 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4012 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 26 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті (бұдан әрі - аудандық бюджет) тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4782212,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 1102856 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 11570,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 47441 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3620345,5 мың теңге;
2) шығындар – 4833512,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 6237,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 10210 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3972,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалынатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 57537,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 57537,6 мың теңге;
қарыздар түсімі - 10210 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3972,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 51300 мың теңге.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 100 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер мынадай көлемдерде есепке алынсын, оның ішінде:
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге;

О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2016 года № 47 "О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2017-2019 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 ноября 2017 года № 118. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 7 декабря 2017 года № 4410
В соответствии с пунктом 1 статьи 106, пунктом 1 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2017 - 2019 годы" от 21 декабря 2016 года № 47 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 4012, опубликовано 26 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2017-2019 годы (далее бюджет района) согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4782212,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1102856 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 11570,3 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала - 47441 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3620345,5 тысяч тенге;
2) затраты – 4833512,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 6237,6 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 10210 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 3972,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -57537,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 57537,6 тысяч тенге;
поступление займов - 10210 тысяч тенге;
погашение займов - 3972,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 51300 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 100 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Учесть в бюджете района на 2017 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
на внедрение обусловленной денежной помощи "Өрлеу";

Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
еңбек нарығын дамытуға.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін 2017 жылға арналған трансферттер көлемі 66303,6 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
оқулықтар сатып алуға және жеткізуге;
электрондық оқулықтар сатып алуға;
оқушыларды Астана қаласына ЭКСПО - 2017 халықаралық мамандандырылған көремесіне баруға бағыттау үшін;
1-4 сыныптар үшін жеке кішкене шкафтар сатып алуға;
жануарлардың энзоотикалық аурулары бойынша ветеринарлық іс-шараларды жүргізуге;
нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлік бойынша іс-шараларды іске асыруға;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағытталған ұйымдар орналасқан жерлерге жол белгілері мен көрсеткіштер орнатуға;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Макашевка ауылында сумен жабдықтаудың жергілікті көзін салуға жобалау-сметалық құжаттар әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Рощинское ауылында сумен жабдықтаудың жергілікті көзін салуға жобалау-сметалық құжаттар әзірлеуге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшения качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 года;
на развитие рынка труда.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Предусмотреть на 2017 год объемы трансфертов, передаваемых из областного бюджета бюджету района в сумме 66303,6 тысяч тенге, в том числе:
на приобретение и доставку учебников;
на приобретение электронных учебников;
для направления учащихся в город Астану для посещения международной специализированной выставки ЭКСПО-2017;
на приобретение индивидуальных шкафчиков для 1- 4 классов;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных;
на реализацию мероприятий по продуктивной занятости и массового предпринимательства;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживания инвалидов;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Макашевка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Рощинское Тайыншинского района Северо-Казахстанской области.";
приложения 1, 4, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

2. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының XVIІ
сессиясының төрағасы Д. Трофимов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы Қ. Шәріпов
Солтүстік Қазақстан oблысы Тайынша ауданы мәслихатының 2017 жылғы 27 қарашадағы № 118 шешіміне 1-қосымша
Солтүстік Қазақстан oблысы Тайынша ауданы мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 47 шешіміне 1-қосымша
Тайынша ауданының 2017 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)
І. КІРІСТЕР

2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель
XVII сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области Д. Трофимов
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области К. Шарипов
Приложение 1
к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 ноября 2017 года № 118
Приложение 1
к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2016 года № 47
Бюджет Тайыншинского района на 2017 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
I. ДОХОДЫ

91415
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
725
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң аппараты
238435
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
232905
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5530
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
151015,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
151015,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27583,8
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттiк жоспарлау, бюджеттi атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
27184,8
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
199
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200
02
Қорғаныс
16297
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16297
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9370
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3445
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
3482
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4344
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4344
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4344
04
Білім беру
3468890
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң аппараты
920
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
920
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3428715
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21606
003
Жалпы білім беру
3045821
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
59981
006
Балаларға қосымша білім беру
55200
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу

91415
003
Капитальные расходы государственного органа
725
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
238435
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
232905
022
Капитальные расходы государственного органа
5530
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
151015, 1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
151015,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27583,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
27184,8
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
199
015
Капитальные расходы государственного органа
200
02
Оборона
16297
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16297
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9370
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3445
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3482
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4344
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4344
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4344
04
Образование
3468890
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
920
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
920
464
Отдел образования района (города областного значения)
3428715
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
21606
003
Общеобразовательное обучение
3045821
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
59981
006
Дополнительное образование для детей
55200
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба

182
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
73201
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
17987
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
510,6
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
7221
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
118850,4
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
28155
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
39255
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
39255
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
279470,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
270452,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29166
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
78997,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2813,8
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1066
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
32000
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1443,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
760
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
67696,3
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
1956
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
25274,2
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
20858
025
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
8420,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
434
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
434
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8584
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу

182
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
73201
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
17987
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
510,6
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
7221
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
118850,4
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
28155
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
39255
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
39255
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
279470,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
270452,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29166
002
Программа занятости
78997,5
005
Государственная адресная социальная помощь
2813,8
006
Оказание жилищной помощи
1066
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
32000
010
Материальное обеспечение детей - инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1443,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
760
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
67696,3
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
1956
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
25274,2
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
20858
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту " Өрлеу"
8420,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
434
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
434
464
Отдел образования района (города областного значения)
8584
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям