Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2018 - 2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 119 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 9 қаңтарда № 4483 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2018 - 2020 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5652326,5 мың теңге:
салықтық түсімдер - 843059 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 18644,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 92847 мың теңге;
трансферттер түсімі - 4697776,4 мың теңге;
2) шығындар - 5656212,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 5311,1 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 9964,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 4653,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 9196,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 9196,9 мың теңге:
қарыздар түсімі - 9964,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 4653,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 3885,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 28.11.2018 № 212 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2018 жылға арналған аудан бюджетінің кірістері 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында тіркелген жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынбайтын кірістері бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
мүлкі аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағында орналасқан жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жер учаскесі аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте орналасқан жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығы;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
дара кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алым;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж.

О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2018 - 2020 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 119. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 января 2018 года № 4483.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2018 - 2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы - 5652326,5 тысяч тенге:
налоговые поступления - 843059 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 18644,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 92847 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 4697776,4 тысяч тенге;
2) затраты - 5656212,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 5311,1 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 9964,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 4653,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 9196,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 9196,9 тысяч тенге:
поступление займов - 9964,5 тысяч тенге;
погашение займов - 4653,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 3885,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28.11.2018 № 212 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Установить, что доходы бюджета района на 2018 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, не облагаемым у источника выплаты, физических лиц, зарегистрированных на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в городе районного значения, селе, поселке;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства с физических и юридических лиц, зарегистрированных в городе районного значения, селе, поселке;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. Аудандық бюджеттен облыстық бюджетке салық түсімдерінен алынатын жалпы сомасын бөлу 2018 жылға мынадай мөлшерлерде белгіленсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша - 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша - 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша - 16 пайыз.
4. Аудан бюджетіне салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу 2018 жылға белгіленсін:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Абай, Алабота, Амандық, Большеизюм, Донецк, Драгомиров, Зеленогай, Киров, Красополян, Рощинск, Миронов, Теңдік, Тихоокеан ауылдық округтері - 100 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша - 84 пайыз.
5. Аудан бюджетінің кірістері мынадай салықтық емес түсімдерден қалыптасатыны белгіленсін:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден
түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
Тайынша қаласының, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды, өсімпұлдарды, санкцияларды, өндіріп алуларды қоспағанда, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
6. Аудандық бюджет түсімдері аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарынан түскен түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін.
7. 2018 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 20 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 28.11.2018 № 212 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Мемлекеттік қызметшілерге, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне және қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне жалақыны толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
9. Аудан бюджетінің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін.
10. 2018 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер есепке алынсын, оның ішінде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеуге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі, және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге;

3. Установить на 2018 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из районного бюджета в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
по социальному налогу - 16 процентов.
4. Установить на 2018 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджет района:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Абайский, Алаботинский, Амандыкский, Большеизюмовский, Донецкий, Драгомировский, Зеленогайский, Кировский, Краснополянский, Рощинский, Мироновский, Тендыкский, Тихоокеанский сельские округа - 100 процентов;
по социальному налогу - 84 процентов.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами города Тайынша, сельских округов;
другие неналоговые поступления в районный бюджет.
6. Установить, что в районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 20 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28.11.2018 № 212 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Обеспечить выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работникам казенных предприятий в полном объеме.
9. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет поступлений от продажи основного капитала.
10. Учесть в бюджете района на 2018 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования;

"Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының үшінші кезеңін (2016 – 2018 жылдар) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 сәуірдегі № 213 қаулысымен бекітілген Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге;
"Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту және "Үкіметтік бағдарламалардың тізбесін бекіту және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1136 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 919 қаулысымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға";
КТАА-69 "Келлеровка-Южное" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге;
КТТА-283 "Озерное ауылына кіреберіс" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 18.07.2018 № 183 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10-1. 9-қосымшаға сәйкес қаржы жылының басындағы қалыптасқан бюджеттік қаражаттар бос қалдықтарының және 2017 жылы толық пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттерін қайтару есебінен аудандық бюджеттің шығыстары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 19.03.2018 № 148 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2018 жылға арналған облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін трансферттер көлемі 139722,4 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
еңбекақы төлеу қоры;
оқулықтарды сатып алу мен жеткізуге;
көмірді сатып алуға;
білім беру ұйымдарын Интернет желісіне жоғары жылдамдықтағы қолжетімділікпен қамтамасыз етуге;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлік жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Макашевка ауылында сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Рощинское ауылында сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Летовочное ауылында сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Красная Поляна ауылында сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Краснокаменка ауылында сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Кирово ауылында Булаев топтық су құбырына қосылуымен тарату желілердің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Чкалово ауылында, Петровка ауылында тарату желілермен сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Дашка-Николаевка ауылында, Новогречановка ауылында сумен жабдықтаудың шоғырланған көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Горькое ауылында сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Келлеровка ауылында тарату желілермен сумен жабдықтаудың оқшау көзінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
Ильичевка ауылында өсімдік майын өндіру бойынша зауыттың құрылысына (электрмен жабдықтау).

на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшения качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы, утвержденным Постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2016 года № 213 "Об утверждении третьего этапа (2016 - 2018 годы) Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы";
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в коммунальном государственном учреждении "Центр занятости населения акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области";
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости массового предпринимательства на 2017-2021 годы, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2016 года № 919 "Об утверждении Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы, внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1136 "Об утверждении перечня правительственных программ и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан";
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТТА-69 "Келлеровка-Южное";
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТТА-283 "Подъезд к селу Озерное.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 18.07.2018 № 183 (вводится в действие с 01.01.2018).
10-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, и возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, недоиспользованных в 2017 году, согласно приложению 9.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 19.03.2018 № 148 (вступает в действие с 01.01.2018).
11. Предусмотреть на 2018 год объемы трансфертов, передаваемых из областного бюджета бюджету района в сумме 139722,4 тысяч тенге, в том числе:
фонд оплаты труда;
на приобретение и доставку учебников;
на приобретение угля;
на обеспечение организаций образования высокоскоростным доступом к сети Интернет;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных;
на реализацию мероприятий по продуктивной занятости и массового предпринимательства;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Макашевка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Рощинское Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Летовочное Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Красная Поляна Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Краснокаменка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство разводящих сетей с подключением к Булаевскому групповому водопроводу в селе Кирово Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Чкалово, селе Петровка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство кустового источника водоснабжения в селе Дашка-Николаевка, селе Новогречановка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Горькое Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения с разводящими сетями в селе Келлеровка Тайыншинского района Северо-Казахстанской области;
на строительство завода по производству растительного масла в селе Ильичевка (электроснабжение).

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 28.11.2018 № 212 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2018 жылға арналған аудан бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция 3726172 мың теңге сомасында белгіленсін.
13. 2018 жылға арналған аудан бюджетінің шығыстарында аудандық бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар 78662 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Келлер – 19545 мың теңге;
Летовочный – 15569 мың теңге;
Чермошнян – 17326 мың теңге;
Чкалов – 10704 мың теңге;
Яснополян – 15518 мың теңге.
14. 2018 жылға арналған аудандық бюджетке Тайынша қаласының бюджетінен бюджеттік алып қоюлар көлемі 34322 мың теңге сомасында белгіленсін.
15. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының ауылдық елді мекендеріне жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер есептелсін.
16. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда тарифтік мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелері 2018 жылы сақталсын.
17. Ауылдық округтердің әкімдері аппараттарының бөлінісінде 2018 – 2020 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімге 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
18. Ауылдық округтердің әкімдері мен өзін-өзі басқару органдары арасында трансферттерді бөлу осы шешімге 7-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
19. 2018 жылға арналған аудан бюджетін атқару процесінде осы шешімге 8-қосымшаға сәйкес секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар белгіленсін.

Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28.11.2018 № 212 (вводится в действие с 01.01.2018).
12. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из областного бюджета в бюджет района на 2018 год в сумме 3726172 тысяч тенге.
13. Установить в расходах районного бюджета на 2018 год субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет сельских округов в сумме 78662 тысячи тенге, в том числе:
Келлеровскому – 19545 тысяч тенге;
Летовочному – 15569 тысяч тенге;
Чермошнянскому – 17326 тысяч тенге;
Чкаловскому – 10704 тысяч тенге;
Яснополянскому – 15518 тысяч тенге.
14. Установить объемы бюджетных изъятий из бюджета города Тайынша в районный бюджет на 2018 год в сумме 34322 тысяч тенге.
15. Учесть в районном бюджете на 2018 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты Тайыншинского района Северо-Казахстанской области.
16. Специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, сохранить в 2018 году повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
17. Установить перечень бюджетных программ на 2018-2020 годы в разрезе аппаратов акимов сельских округов, согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению.
18. Установить распределение трансфертов органам самоуправления между сельскими округами, согласно приложению 7 к настоящему решению.
19. Установить, что в процессе исполнения бюджета района на 2018 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 8 к настоящему решению.

20. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының XVIII
сессиясының төрағасы Д. Трофимов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы Қ. Шәріпов
Солтүстік Қазақстан oблысы Тайынша ауданы мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 119 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті

20. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2018 года.
Председатель
XVIII сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области Д. Трофимов
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области К. Шарипов
Приложение 1 к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 119
Бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2018 год

2956
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң аппараты
145255
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
141455
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3800
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31520,4
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12124
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
19396,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30263
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттiк жоспарлау, бюджеттiк атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
27881
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1699
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
333
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
02
Қорғаныс
12899
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12899
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9296
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2560
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
1043
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6845
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6845
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
6845
04
Білім беру
3660771,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң аппараты
1686
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1686
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3621937,8
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22186
003
Жалпы білім беру
3222651,3
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
77251
006
Балаларға қосымша білім беру
39259,3

2956
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
145255
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
141455
022
Капитальные расходы государственного органа
3800
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
31520,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
12124
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
19396,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30263
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
27881
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1699
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
333
015
Капитальные расходы государственного органа
350
02
Оборона
12899
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12899
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9296
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2560
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1043
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6845
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6845
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6845
04
Образование
3660771,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1686
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
1686
464
Отдел образования района (города областного значения)
3621937,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
22186
003
Общеобразовательное обучение
3222651,3
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
77251
006
Дополнительное образование для детей
39259,3

007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
193
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
73493
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5170
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
18394
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
541,2
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
7094
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
117161
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
38544
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
37148
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
37148
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
335934,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
326783,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31994
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
114332
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14057
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1755
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
31540
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1174,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
708
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
68606
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
240
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
36118
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
26259
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
9151
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
8118
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
1033
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
60665,9
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң аппараты

007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
193
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
73493
012
Капитальные расходы государственного органа
5170
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
18394
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
541,2
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
7094
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
117161
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
38544
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
37148
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
37148
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
335934,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
326783,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31994
002
Программа занятости
114332
005
Государственная адресная социальная помощь
14057
006
Оказание жилищной помощи
1755
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
31540
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1174,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
708
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
68606
021
Капитальные расходы государственного органа
240
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
36118
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы
26259
464
Отдел образования района (города областного значения)
9151
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
8118
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
1033
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
60665,9
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа